TOPlist

Dell představil dva nové tablety řady Venue: S Androidem 4.2 na palubě

Společnost Dell před několika hodinami představila dva nové tablety s operačním systémem Android a dvě novinky s Windows 8.1. Modely Venue 8 a Venue 7 nabízejí displeje s rozlišením 1280 x 800 px (číslo v názvu udává úhlopříčku), procesor Atom (Clover Trail Plus) a 2 GB RAM. Do prodeje se dostanou s Androidem 4.2.2, ale jak výrobce uvádí, brzy by měla následovat aktualizace na Android 4.3 a později Android 4.4 “KitKat”. Při běžném používání by měly oba tablety vydržet zhruba 10 hodin provozu,

Vzhledem k hardwarové výbavě je jasné, že půjde spíše o tablety střední třídy, příjemně ale působí jejich cena. Sedmipalcový model by se měl prodávat za 150 USD (3 840 Kč bez DPH a cla), osmipalcová verze pak za zhruba 180 USD (4 600 Kč bez DPH a cla). Pro USA tedy cena vychází levněji než například u oblíbeného Nexusu 7, ten má však podstatně lepší hardwarovou výbavu. Do prodeje se mají dostat 18. října, o dostupnosti na našem trhu nemáme v tuto chvíli žádné bližší informace.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku