Domů » Bleskovky » Dárek na rozloučenou? Nokia X2 dostává podporu Gmailu a celosvětovou navigaci

Dárek na rozloučenou? Nokia X2 dostává podporu Gmailu a celosvětovou navigaci

Společně s oznámením reorganizace společnosti Microsoft bylo nepřímo potvrzeno, že rodina levných Nokií X končí a bude nahrazena levnými Lumiemi. Tato informace pochopitelně nepotěšila majitele těchto telefonů s upraveným Androidem s názvem Nokia X Software Platform, zejména pak ty, kteří si koupili model Nokia X2, který byl představen letos v červnu. Naštěstí Microsoft tento systém nehodil zcela do žita a připravil další aktualizaci systému, která tento upravený Android alespoň částečně přibližuje skutečnému Androidu.

 

Aktualizace se bohužel týká pouze Nokia X Software Platform 2.0, tedy systému, který je nainstalován na telefonu Nokia X2. Jeho majitelé se mohou těšit na přístup k některým službám Google, o které byl tento upravený Android ochuzen, například bude možné nativně synchronizovat emaily a kontakty z Gmailu. Systém také dostává podporu živých tapet a widgetů na zamykací obrazovku, licenci na celosvětovou navigaci skrze aplikaci HERE mapy nebo vylepšený obchod s aplikacemi s integrovanou rodičovskou ochranou.

    

Rovněž přichází podpora lokálních kalendářů, možnost odmítnout hovor se zasláním SMS odpovědi, landscape režim při psaní a čtení SMS a emailů a také velké množství novinek v aplikaci fotoaparátu. Aktualizaci, která povýší systém na verzi 2.1.0.11, lze stahovat skrze OTA počínaje dnešním dnem. Zdali se některých novinek dočká i Nokia X Software Platform 1.0/1.1, tedy verze obsažená v první generaci telefonů rodiny Nokia X, se Microsoft prozatím nepochlubil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. I MS pochopil, že Android bez Google služeb moc dobře nefunguje.

    • Ale s NOKIOU X nepotrebujes mit zadne Google sluzby. To kdyby nahodou nekdo mel gmail ucet, tak si ho muze pripojit.

    • Ne vseichni pouzivaji Google sluzby.

    • To vím, ale asi by MS nepřidával podporu pro službu konkurenta (a ještě tak velikého) jen tak…jistě to je na přání zákazníků…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).