Sledujte nás na YouTube

Dárek na rozloučenou? Nokia X2 dostává podporu Gmailu a celosvětovou navigaci

Společně s oznámením reorganizace společnosti Microsoft bylo nepřímo potvrzeno, že rodina levných Nokií X končí a bude nahrazena levnými Lumiemi. Tato informace pochopitelně nepotěšila majitele těchto telefonů s upraveným Androidem s názvem Nokia X Software Platform, zejména pak ty, kteří si koupili model Nokia X2, který byl představen letos v červnu. Naštěstí Microsoft tento systém nehodil zcela do žita a připravil další aktualizaci systému, která tento upravený Android alespoň částečně přibližuje skutečnému Androidu.

 

Aktualizace se bohužel týká pouze Nokia X Software Platform 2.0, tedy systému, který je nainstalován na telefonu Nokia X2. Jeho majitelé se mohou těšit na přístup k některým službám Google, o které byl tento upravený Android ochuzen, například bude možné nativně synchronizovat emaily a kontakty z Gmailu. Systém také dostává podporu živých tapet a widgetů na zamykací obrazovku, licenci na celosvětovou navigaci skrze aplikaci HERE mapy nebo vylepšený obchod s aplikacemi s integrovanou rodičovskou ochranou.

    

Rovněž přichází podpora lokálních kalendářů, možnost odmítnout hovor se zasláním SMS odpovědi, landscape režim při psaní a čtení SMS a emailů a také velké množství novinek v aplikaci fotoaparátu. Aktualizaci, která povýší systém na verzi 2.1.0.11, lze stahovat skrze OTA počínaje dnešním dnem. Zdali se některých novinek dočká i Nokia X Software Platform 1.0/1.1, tedy verze obsažená v první generaci telefonů rodiny Nokia X, se Microsoft prozatím nepochlubil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. smisekCZ (neregistrovaný)

  I MS pochopil, že Android bez Google služeb moc dobře nefunguje.

  • marek1 (neregistrovaný)

   Ale s NOKIOU X nepotrebujes mit zadne Google sluzby. To kdyby nahodou nekdo mel gmail ucet, tak si ho muze pripojit.

  • marek1 (neregistrovaný)

   Ne vseichni pouzivaji Google sluzby.

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   To vím, ale asi by MS nepřidával podporu pro službu konkurenta (a ještě tak velikého) jen tak…jistě to je na přání zákazníků…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *