TOPlist

Další verze Windows Phone počítá s podporou dual-core CPU

Loni na podzim, když byl systém Windows Phone 7 poprvé uveden na trh, se objevila zpráva, že by se měla postupně objevit zařízení, která budou splňovat jednu ze tří základních specifikací požadovaných Microsoftem, tzv. chassis. Zatímco telefony typu Chassis 1 (rozlišení displeje 800 x 480 px, min. 1GHz CPU, 256 MB RAM atd.) jsou dnes běžně k dostání, modelů, které by splňovaly zbylé dvě specifikace, jsme se dosud nedočkali. Vlastně ještě ani pořádně neznáme hardwarové parametry, které by měly telefony z Chassis 2 a Chassis 3 splňovat.

-  

Nyní se ale na internetu objevily nové informace, že by nadcházející aktualizace systému s kódovými označeními Tango a Apollo měly ve skutečnosti představovat právě výše zmíněné Chassis 2 a 3. Lišit by se měly nejen rozlišením displeje, ale také použitou konstrukcí šasi a podporou pro dvoujádrové procesory. Kompletní informace uvádíme v přehledu níže.

  • Chasis 1.5 („Mango“) – CPU Scorpion, přední videokamera, gyroskop
  • Chassis 2 („Tango“), jaro 2012 – displej 320 x 480 px, konstrukce s přední QWERTY alá Blackberry, LTE
  • Chassis 3 („Apollo“), podzim 2012 – displej 720 x 1280 px, podpora pro dual-core procesory

-

Podle serveru WPCentral pochází tyto údaje z poměrně důvěryhodného zdroje (@MS_nerd). Jeho tvrzením také nahrává nedávné prohlášení Andyho Leese z Microsoftu, který potvrdil příchod vícejádrových procesorů a technologie LTE na platformu Windows Phone. V průběhu příštího roku se počítá i s podporou technologie NFC.

Zdroje: WPCentral, Engadget

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku