Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Další únik: Inovovaný Asus FonePad nabídne vyšší výkon a 5Mpx fotoaparát

Další únik: Inovovaný Asus FonePad nabídne vyšší výkon a 5Mpx fotoaparát

Letošní veletrh IFA 2013 bude ve znamení mnoha novinek od všech předních výrobců mobilní elektroniky. Vyjímku netvoří ani společnost Asus, které se stejně jako v případě Sony nepodařilo utajit všechny informace. S několikahodinovým předstihem se na povrch dostaly kompletní parametry druhé generace tabletu FonePad 7. Jak již samotný název produktu naznačuje, opět se bude jednat o sedmipalcový tablet, ze kterého půjde realizovat hlasové hovory skrze přítomný GSM modul.

 

Čelní straně dominuje IPS displej s již zmíněnou úhlopříčkou sedm palců a rozlišením 1280 x 800 pixelů. O dostatek výpočetního výkonu se postará dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560 s taktem 1,6 GHz, grafický akcelerátor SGX544MP2 a 1 GB operační paměti. Kapacita interního úložiště bude činit 8/16 GB a je možné ho dále rozšířit díky přítomnosti slotu na paměťové microSD karty (až 64 GB). Na zádech tabletu se kromě loga výrobce umístila čočka pětimegapixelového fotoaparátu, bohužel však bez přisvětlovací LED diody.

Výbavu uzavírá čelní 1,2Mpx kamerka a moduly pro WiFi a Bluetooth 3.0. Asus si nepochybně zaslouží pochvalu za integraci dvojice reproduktorů na čelní stranu zařízení. Novinku bude možné zakoupit v bílé a černé barvě. Jediným tajemstvím pro tuto chvíli zbývají údaje o ceně a dostupnosti, které se dozvíme již za několik málo hodin.

   

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel