Domů » Bleskovky » Další střípky z Windows 9 Threshold: Cortana a inteligentní Wi-Fi

Další střípky z Windows 9 Threshold: Cortana a inteligentní Wi-Fi

Příští majoritní verze Windows bude oficiálně představena 30. září, některé nové funkce však známe již nyní a další přibývají. Ačkoliv se Windows 9 Threshold profiluje spíše jako desktopový systém, příznivci moderního prostředí si také přijdou na své. Z Windows Phone například přijdou funkce Storage Sense (inteligentní úložiště), Wi-Fi Sense (inteligentní Wi-Fi) nebo hlasová asistentka Cortana.

  

O tom, že bude v nových Windows možné instalovat aplikace na paměťovou kartu či jiné externí úložiště, se spekulovalo již dříve, nyní máme důkaz přímo v podobě screenshotu z testovací verze systému. Tuto funkci ocení zejména majitelé levných tabletů s Windows, které mají vnitřní paměť 16 GB.

 

V registrech systému byla zaznamenána i přítomnost funkce Data Sense, tedy služba pro ukládání uživatelských jmen a hesel veřejně přístupných bezdrátových sítí a jejich sdílení s přáteli, aniž by přihlašovací údaje viděli. K bezplatným hotspotům se systém díky Wi-Fi Sense bude moci připojovat automaticky.

    

Poslední prozatím odhalenou novinkou je přítomnost hlasové asistentky Cortany, která bude do systému zaimplementována jako moderní aplikace aplikace, běžící v okně. Představovat ji bude známý animovaný kruh a bude aktualizována stejně často, jako verze pro Windows Phone, tudíž při vypuštění ostré verze Windows by mohla umět ještě více, než umí dnes. Je však možné, že v technickém preview, které bude pravděpodobně po 30. září vypuštěno, Cortana přítomna nebude.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  snad hlavně vrátí „Manage wireless networks“ položku do nastavení sítí… když už jsou tak inovativní

  • V pro verzi osmiček myslím ten dialog je.

   BTW už lze po update alespoň odstraňovat wifi profily přes pravé tlačítko a nemusí se do příkazové řádky.

  • Zdeněk (neregistrovaný)

   Ano, od verze Windows 8.1 Update 1 je to možné. Sítě v dosahu můžete mazat „Odebrat tuto síť“ pravým tlačítkem, pokud v dosahu není, tak se přes „Metro nastavení“ dostanete k přehledu všech uložených WiFi profilů „Spravovat známé sítě“ a tam je lze mazat taktéž. Takže inovativní jsou ještě před Win 9 :)

 2. Tak snad přibude i vyšší stupeň propojení s WP

 3. Jsem zvědav, kolik budou W9 stát, myslím přechod z W8.1..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).