Další štika v rybníku střední třídy? Realme 9i 5G překvapí velkou baterií a 90Hz displejem

realme 9i 5g 44

Čínské Realme patří mezi mladé a dynamické značky, které zaujaly své zákazníky především kombinací skvělých parametrů s přiměřenou cenou. Nejednou dokázalo také zbořit hranice a přinést do nižších cenových pater funkce, které byly dříve vyhrazeny pro prémiové modely. Nyní se podle spekulací chystá posílit svou přítomnost ve střední třídě.

k modelům Realme 9, 9 5G, 9 Pro, 9 Pro+ a 9i přibyde nový stájový kolega, který údajně ponese název Realme 9i 5G. Kromě podpory sítí 5. generace a povedeného designu se bude chlubit 6,6“ Full HD+ displejem s 90Hz obnovovací frekvencí a 180Hz odezvou na dotyk, čipsetem MediaTek Dimensity 810, 4/6 GB RAM, 64/128GB interní pamětí, 5000mAh baterií s 18W rychlým nabíjením skrze USB-C či Androidem 12 s nadstavbou Realme UI 3.0. Hlavní fotoaparát dostane nejspíše rozlišení 50 Mpx a doplní ho známá dvojice makro/bokeh se 2 Mpx, přičemž na přední straně ještě bude 8Mpx selfie kamera.realme 9 5g recenzeNepřehlédněte

Recenze Realme 9 5G: střelba do vlastních řad

Oficiálně se Realme 9i 5G představí už 18. srpna. Jestli se dostane také na český trh, není prozatím jasné, nicméně nic nenasvědčuje tomu, že by se našemu trhu měl vyhnout obloukem. Doufejme, že kromě blyštivé zlaté varianty bude k dispozici také v nějaké méně nápadné.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku