Domů » Bleskovky » Další sestavení Windows 10 uniklo na internet: Podívejte se na chystané novinky

Další sestavení Windows 10 uniklo na internet: Podívejte se na chystané novinky

Microsoft v minulém týdnu oficiálně vypustil nové sestavení Windows 10 s číslem 10122, záhy však na internet unikl novější build s číslem 10125. Ač by se to z číselného rozdílu nemuselo zdát, změn se odehrálo poměrně dost. I když nevíme, zda je sestavení 10122 aspirantem na další Insider preview, můžeme počítat s tím, že novinky z uniklé verze budou jeho součástí.

  

Nabídka Start pomalu získává svoji finální podobu, i tak nabídne několik kosmetických změn. Nově bude notifikovat na nově nainstalované aplikace, tlačítko všechny aplikace navíc bude sloužit k otevření mřížky písem pro rychlejší navigaci. Nabídka Start také dostane tzv. jump listy, tedy nabídky nejčastěji používaných položek, vyvolané pravým kliknutím. Ve Windows 10 bude možné vytvářet jump listy nejen na hlavním panelu, ale rovněž přímo v nabídce Start.

     

Do nastavení přibyde několik nových položek, například bude možné zakázat zobrazování návrhů aplikací. Také bude možné zatrhnout, které aplikace mají být přímo viditelné v levém sloupci nabídky Start, systém jim však zatím nedokáže přidělit černobílé ikony, místo nichž se aktuálně zobrazují smajlíci.

    

V tabletovém režimu přibude na hlavní panel tlačítko zpět, které bude fungovat napříč celým systémem, jako v případě systému Windows Phone.

  

Na první pohled upoutá nová sada ikon, v průzkumníkovi souborů, která dává najevo, že se systém blíží do finální fáze. Ikony svým vzhledem připomínají éru Windows 7 či 8.1 což konzervativce jistě potěší.

   

Chybět nebude ani integrace funkce Windows Hello, která bude u vybraných zařízení sloužit k odemykání počítače a k přihlašování uživatele do vybraných služeb na základě sejmutí biometrických údajů. V nastavení Windows Hello je možné navolit PIN, který se bude zadávat v případě, že nová forma ověření identity selže.

   

Kdy bude příští sestavení Windows 10 vypuštěno mezi Insidery, nevíme, tento týden se ale zřejmě nedočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. jos (neregistrovaný)

  Jdu blejt…

  To je hnus velebosti… Grc.

  • nxj (neregistrovaný)

   Zaujímavá reakcia mne sa to paci… Dúfam že sa im to posadí doladiť do toho augusta

 2. achjooo (neregistrovaný)

  Zase jeden trol co má doma XP a sní u zdarma Linuxu…

  Jdi blejt a nevracej se ani velebníčku

 3. Norbert (neregistrovaný)

  RTM sa bliži a vidno to aj v insider-y zatim to hodnotim velmi pozitivne mam nainstalovany build 10122 na tablete Asus T100 v tabletovom rezime este vela chyb ale v pc rezime alebo akoto nazvat funguje super aj ovladace z 8.1 sedia.Tento uniknuty build uz je na torrente po upgrade z Win 7 pridam koment.

  • Jakub Karásek

   Instalaci na Asus T100TA se stále se strachem bráním, ale už se těším (i děsím), až na něm vyzkouším finální verzi.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Mám taktéž T100TA, verzi s 500GB diskem a Win 10 naprosto bez problémů :) až na to že ten tabletový režim ještě není pořádně dotažený, mnohdy se mi okno z klasické plochy roztahuje přes celou obrazovku

  • Jakub Karásek

   Také mám verzi s diskem (64 + 500 GB). Největší strach mám z nových dotykových gest, jsem hodně navyklý na přepínání aplikací tahem zleva či na vyvolání menu charms (nabídka Start, rychlé sdílení) zprava.

 4. Vit Kouba (neregistrovaný)

  Miluji Windows s Mac OS X je nuda u Windows nikdo neví co se brzo změní už deset let testuji jak tester každou novou verzi Windows.

 5. Tak PC mod vyzera celkom dobre. No z pohladu tabletu mi win 10 stále príde ak downgrade… Tak so zvedavý na ďalšie zostavenia

 6. Už se to začíná rýsovat :) W10 vypadají na slušný počin.

 7. qwerty (neregistrovaný)

  Vypada to na poradnej FAIL

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).