Domů » Bleskovky » Další nástroje pro konverzi aplikací na Windows 10 se blíží: Převádět půjde Apple Swift i Microsoft Silverlight

Další nástroje pro konverzi aplikací na Windows 10 se blíží: Převádět půjde Apple Swift i Microsoft Silverlight

Microsoft se rozhodl řešit nedostatek aplikací ve Windows (Phone) Store poměrně rázně, jednoduchou konverzí titulů pro konkurenční i vlastní platformy. Na konferenci Build byly představeny hned čtyři možnosti – využití webových aplikací, konverze desktopových aplikací a také transformace Java/C++ (Android) a Objective-C (iOS) aplikací a her. Možností však bude ještě více.

   

Zástupci Microsoftu v bloku otázek a odpovědí v rámci konference Build potvrdili, že rovněž chystají nástroj pro konverzi titulů napsaných v novém programovacím jazyce Apple Swift, který byl představen loni v květnu na konferenci WWDC 2014.

Svůj příspěvek pro snadnou transformaci aplikací se chystá přidat i populární vývojář aplikací pro Windows (Phone) Rudy Huyn. Na svém Twitteru oznámil, že tento týden mezi vývojáře vypustí zdarma nástroj Univerlight, který dokáže vyrobit univerzální Windows aplikace ze starších titulů psaných v Silverlightu. Tímto způsobem již převedl několik vlastních titulů, aplikace 6tin například dokázala při transformaci využít 100 procent svého kódu, aplikace 6snap pak 92 procent.

Tento nástroj by mohl pomoci zejména počítačovému Windows Store, který by se mohl dočkat přísunu aplikací dostupných pouze na platformě Windows Phone. Tyto aplikace by bylo možné spouštět i na Xboxu či na jakémkoliv dalším zařízení, které dostane Windows 10. Jsme zvědaví, jaký zájem tyto transformační nástroje vzbudí u vývojářů aplikací. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  Tady teprve clovek pochopi jak je MS silny na poli SW a jeho vývoje.

  • Xerousek (neregistrovaný)

   +1

  • vlada (neregistrovaný)

   Na soudy bych pockal az co reknou bezni vyvojari. Rudy prece jen neni uplne bezny vyvojar :)

  • Najprv som neprečítal „silny“, ale „sileny“…čo zas nie je tak úplne rozdielna vec v ich prípade :)

 2. tomas (neregistrovaný)

  Pre vivojarou je to len plus ked sa dostanu ich aplikacie medzi dalsiu masu ludi

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).