Domů » Bleskovky » Další hřebíček do rakve Windows Phone 7: Ze Store byla odstraněna aplikace Skype

Další hřebíček do rakve Windows Phone 7: Ze Store byla odstraněna aplikace Skype

Podle dat analytické společnosti AdDuplex mají v rodině Windows Phone zařízení 17,7procentní zastoupení telefony se sedmou verzí tohoto systému. Toto číslo sice každým měsícem klesá, i tak tyto telefony vlastní 8-10 milionů uživatelů. Podpora systému Windows Phone 7 skončí příští měsíc, již nyní byla z Windows Store odstraněna aplikace Skype pro tento systém.

   

Tuto informaci potvrdil samotný Microsoft na blogu Skype, důvodem má být zvyšování kvality a bezpečnosti nejnovější verze aplikace a poskytnutí nejlepších zkušeností všem jejím uživatelům. Jelikož nejnovější vylepšení nemohou majitelé zařízení s Windows Phone 7 využívat, rozhodl se Microsoft verzi pro tento systém poslat do důchodu. Již nyní nelze aplikaci ze Store stáhnout, v následujících týdnech dojde k jejímu znefunkčnění pro ty uživatele, kteří ji mají nainstalovanou.

  

Předplatitelům služby Skype Premium Microsoft doporučuje používat Skype na počítači nebo na jiném podporovaném zařízení, případně kontaktovat zákaznickou podporu pro navrácení investovaných prostředků do této služby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

110 komentářů

 1. Koukám že Microsoft má každý den lepší a lepší rozhodnutí aneb jak donutit lidi koupit nový telefon s WP8.

  • Naštěstí WP8 je na tom poměrně dobře :-) alespoň co mám svojí Lumii, tak je vidět, že na tom systému se prostě stále pracuje (WP8, 8.1, GDR1, …). Škoda jen, že třeba kamarád s HTC 8S se už GDR1 nedočká, protože HTC má jinak/nevhodně vyřešeno rozdělení úložiště.

  • Petr (neregistrovaný)

   :D

   „je vidět, že na tom systému se prostě stále pracuje“ aneb „omluvte prosím dočasná omezení v okolí stavby“ :D

  • A co z mého komentáře není pravdivého? :))

  • quadra (neregistrovaný)

   ale článek není o tom jak je WP8 skvělý a WP8.1 ještě skvělejší, ale o tom jak opět vyj*bávají se svými uživateli

  • Zdenek (neregistrovaný)

   To s tím HTC 8S to není až taková pravda, že GDR1 nedostane. MS a HTC již společně pracují na řešení. Jak připomínají, je to stále pouze Developer Preview, tak z něj nevyvozujte nějaké závěry pro finální verzi.

 2. Toto je klinec do rakvy aj pre samotný MS. Už vidím tie zástupy „nadšených“ používateľov WP7, ako si bežia kúpiť nový telefon s WP8.

  • borix (neregistrovaný)

   WP7.8 už nepoužívám a skype taky ne, ale stát se mi něco takovýho u aplikace, kterou potřebuju, tak se zapřísáhnu, že se k tomu kdo to zařídil už nikdy nevrátím.

   To, že se nebudou vyvíjet nové aplikace pro „mrtvý“ systém, je celkem běžné. To, že se stáhne aplikace ze storu a není ji možné už nainstalovat je už trochu přes čáru (z důvodu ze kterého to udělali) a to, že zruší i funkčnost už nainstalovaných verzí, to je už hodně velká podpásovka.

   Po tomhle začínám přemýšlet o jiném systému. Nemám potřebu měnit telefon 2x do roka a tudíž se mi může stát, že budu spokojeně užívat i telefon s neaktuální verzí systému. Pokud ale hrozí, že mi v telefonu přestanou bezdůvodně fungovat některé důležité programy..

   S WP jsem byl prozatím spokojený, k androidu ani iOS se už vracet nechci, tak uvidíme jestli se vzchopí BB.

  • Hapy (neregistrovaný)

   s WP 8.x se tohle už nestane a bude podporovaný.

  • borix (neregistrovaný)

   Já nedávno někomu tvrdil, že MS umí zabít nainstalivanou aplikaci, ale může to využít jen u nelegálně nainstalivaných verzí nebo škodlivého SW, který třeba omylem pustí do Storu.

   A teď zakáže funkční aplikaci jen tak bez důvodu.

   Moc jsem tomu nevěřil, ale MS je opravdu schopen zopakovat historii. Nová verze WP nekompatibilní WP8 a likvidace funkčnosti aplikací..

  • Na druhou stranu, WP7->7.5->7.8 tu byly poměrně dlouho a plno aplikací třeba pro Symbian také nemělo dlouhou životnost. Bohužel se nemůžu rozepsat, protože jsem Symbian používal jen na N70ce a to už poměrně dlouhou dobu po její životnosti, ale plno aplikací nefungovalo, protože byl systém moc starý.

  • borix (neregistrovaný)

   No jo, ale to, co sis nainstaloval a běhalo ti to, nemohlo být po nějaké době samovolně zablokováno.

  • Petr (neregistrovaný)

   jenže, my nejsme v době před 10lety, jsme v době kdy konkurence takový problém nemá… Windowsáci neustále omýlají písničku se Symbianem, asi jako srovnávat že na psacím stroji mi taky nejel internet, tak proč ho požaduji na notasu… zcestné.

   Je jasné že s novými API a dalšími vylepšeními aplikace vyžaduje systém, který tyto možnosti má, ale proč proboha nemají ve Store více verzí, a podle toho z jakého zařízení by byl vyslán požadavek na stažení, tak taková verze by se instalovala, třeba že i s upozorněním, že na starší verzi než je 8x nemusí být dostupné veškeré funkce…. Konkurence to tak má. Takhle defakto – nechceš si vyměnit foun, tak di do p.ce protože si už neškrtneš.

   Není to nic jiného než násilný nátlak na vlastní zákazníky aby nasypali další cash

  • borix (neregistrovaný)

   Petr:

   Tohle je jednoznačně demence MS. Ve store je možné udělat, že se zobrazují dané verze pro kompatibilní telefony. Tzn. že pro WP7 a 8 se prostě nabídne jiný skype. Kdyby ho tam pro verzi 7.X nechali v současné podobě a dál nevyvíjeli, bylo by to v pohodě. To, že ale znefumkční i nainstalovanou verzi, za to bych je poslel do..

  • Hapy (neregistrovaný)

   Já nevěřím tomu, že by to samé udělali u WP 8.x.

   U WP 7.x k tomu zřejmě byl důvod, ale od 8 ta kompatibilita bude.

  • Tak tam jde nejspíš o to, že updatují verzi protokolu, který už ta sedmičková verze prostě nezvládne.. proto přestane fungovat…

  • vlada (neregistrovaný)

   Hapy: WP7 je take stale podporovany. Podpora ti nezajisti aby ti nemizely aplikace ze storu.

 3. msr (neregistrovaný)

  MS

 4. No, zariznout WP byl super tah. Nedávno jsem používal jako náhradu svou starou Omnii 7 a krom neaktualnich aplikaci jsem nepřišel na to, co mi na telefonu tak chybí. Rychlejší, stabilnejsi, funkčně lepší (hudební přehrávač aspon fungoval) a systém mel koncepci – huby. Verze 8.1 je fajn, ale bez konceptu a funkčně znacne diskutabilní.

  • Hapy (neregistrovaný)

   Huby má i verze 8.1, celkově je rychlejší a přehrávač je dnes už lepší, než původní, má i svůj posuvník a lépe se vytváří playlisty, jinak teď vyjde další update hudby.

  • Huby má, ale konceptem to jde do kopru. Hudební hub, hub galerie fotografii a tak. A hudební přehrávač, na co je posuvnik když čekám 5 sekund, než se přehrávač nacte. Jak říkám, celkove nepovedene, to vycleneni appek ze systému WP vůbec nesvědčí.

  • Hapy (neregistrovaný)

   Na přehrávač má teď vyjít větší aktualizace a to vyčlenění appek, no má to své plusy a mínusy. Tehdy by se kvůli vylepšení hubu musel provést update pro systém, teď dtačí update aplikace.

 5. Wesi (neregistrovaný)

  Todle je prostě blby, na druhou stranu kolem toho nemlžej a nedělaj blbý a říkají to narovinu. Ale stejně zpětná kompatibilita by měla být jakž takž dodržena. MS s tím má očividně problémy zatím všude :(

  • Johny (neregistrovaný)

   Nemlžej? Co chceš jako na tomhle mlžit? Tohle žádnou druhou stranu nemá. Prostě normální fck off.

 6. Nojo populární rozhodnutí to není….. Kdyby MS na oplátku nabídl těmto uživatelům třeba slevu na nákup nových telefonů nebo aspoň poukaz na aplikace jako jsem mel ja těch 700 byl prijemny bonus.

 7. ale prosim vas, ziadna drama sa tymto nekona. skype pouzivaju hadam uz len stary rodicia, aby sa videli s vnucatami.

  • Tomáš (neregistrovaný)

   No tak větší kravinu jsem už dlouho neslyšel, jsi byl asi dlouho na sluníčku ne?

  • pre niekoho kravina, pre niekoho svata pravda. za to ze ty tuto aplikaciu pouzivas,neznamena ze iny tiez. To co som povedal, je ako sa hovory „true story“. Svedci o tom moj prazdny zoznam kamaratov na skype a plny zoznam na messengri a whatsappe.

  • Tak to je skvělé. Protože nějaká tupá slovenská hlava má prázdnej skype ho všichni přestaneme používat.

  • ma pravdu malokto pouziva skype…len facebook, a whatsapp

  • Johny (neregistrovaný)

   Imperator: vůbec nevíš o čem mluvíš. Skype používají tuny lidí. Ještě se mi nestalo, abych domlouval něco s klientem po Facebooku nebo Whatsapp. Vždycky jednáme přes mail případně pokud je třeba něco okamžitě řešit, tak přes skype a dělá to tak naprosto každý v mém oboru.

  • famakate (neregistrovaný)

   A jeje. To som tuším kopol do osieho hniezda. Ospravedlňujem sa za tie poznamky. Mne je sumafuk kto ake appky používa.

   Kto chce funkcne appky, musí sa urýchlene zbavit wp7.8 telefonu. O to tu cele ide.

 8. lukass71 (neregistrovaný)

  A vy se tu smejete tomu, ze android telefony nedostavaji aktualizace… Stahla se nekdy aplikace pro android 2.3 ze storu? A po case uplne zablokovana? Ne. Uz se tesim, az vyjde WP 9 a zariznou vam i 8/8.1 :D

  • borix (neregistrovaný)

   Android má zase jiné „vychytávky“, zrovna s tímhle tady neargumentuj. Co se týká přehledu, rychlosti, spolehlivosti…. aplikací, je android oproti WP jednoznačně zmetek.

   To, že je možné znefunkčnit aplikaci ve WP bylo známo od začátku, ale předpokládal jsem, že je to obrana proti nelegálně nainstalovaným aplikacím.

  • at si klidně WP 8.1 zaříznou.. Já mám stále na PC Windows XP, který už taky dávno „zařízli“ a jak je stále funkční. Navíc WP 9 má být dostupný pro většinu (ne-li všechny) WP 8 zařízení.

  • lukass71 (neregistrovaný)

   …aplikaci, android oproti WP jednoznacne zmetek… Si vtipny :-)

  • borix (neregistrovaný)

   Pavel 97: To není to samé. Stejné by to bylo, kdybys používal Windows XP, ale nešly by ti na nich Office (prostě ze dne na den by přestaly fungovat a nešly by nijak nainstalovat zpět), protože si MS řekl, že nebude pro stará Windows tenhle balí u vyvíjet a zruší funkčnost i toho původního.

  • borix (neregistrovaný)

   Lukášku, psal jsem o jejich distribuci. WP store a G Play je diametrálně odlišné a na WP nemám tisíc verzí toho samého, kde je půlka nefunkční, druhá padá a jedna z deseti verzí mi opravdu běží.

  • Pokud chcete pouzivat telefon vicemene „jak je“ a jeho funkcnost/moznosti vam staci, tak jednoznacne WP – spolehliva „3310ka“, ktera nabidne co nabidne, ale dal jit nelze. Komu to nestaci tak Android, ktery i ve sve staricke verzi 2.3x nabizi na dnesni dobu obrovske moznosti…

  • Kde je Android zmetek? Kupte si Nexus 5 a už ho nedáte z ruky, lepší Android telefon jsem neviděl, klidně bych se odvážil říct, ze rychlosti a aplikacemi WP predci.

  • WP9 má být i pro uživatele WP8(.1)

  • borix (neregistrovaný)

   Pokud vás netlačí čas, nevyžadujete spolehlivost a rádi si hrajete, předěláváte a vylaďujete detaily.. dnes jedině android (i když oproti starým WM nebo UIQ je dost omezený).

   Pokud potřebujete něco, co prostě vždy zafunguje a nemáte čas občas restartovat, občas čekat až se telefon uráčí.. třeba přijmout hovor atd.. tak určitě WP.

   Pokud si rádi hrajete, tak iPhone.

  • lukass71 (neregistrovaný)

   Ano mas pravdu, na WP store je verze jedna (pokud vubec) a moznosti ma dost orezane :)

  • borix (neregistrovaný)

   Menty: Chápu tvoje nadšení, ale trošku přeháníš. Kolega ho má – nepatří k žádným nadšencům, takže ho prostě používá a nechválí ani nekritizuje.

   Podle jeho a mých zkušeností:

   Subjektivně – strašně ošklivý

   Objektivně – G Play je i pro nexust stejný, takže bordel..

   Důkaz toho, že za zasekávání androidů nemůže jen samsung a jeho nadstavby a ani 2 GB RAM nestačí pro plynulý chod některých systémových funkcí. Pokud používáte GPlay, týden bez restartu nevydržíte. SW tlačítka hnus. A zkušenost kolegy (který je normálně dost flegmatický) – uprostřed Prahy potřeboval v plném provotu rychle navigaci – ukrutný zásek, vynucený restart a byl v pr.. říkal, že 100x před tím mu to šlo, ale když to jednou potřeboval, tak se telefon zbláznil.. prostě na cokoli s androidem není spoleh.

  • borix (neregistrovaný)

   Lukášku: Je mi jasné, že si stále myslíš i to, že iPhone neumí posílat MMS. Nebudu ti nic vymlouvat, jen prostě nemáš moc přehled. Jinak ano, ve WP je toho stejného jedna verze a funguje. Pro vyzkoušení není zbytečně další verze free (která je trial a zjistíš to až po nainstalování).

  • Kuře jak píšeš, že WP 9 má být i pro uživatele WP 8?? Tak se uživatelé HTC 8S můžou těšit, že? A nebudou poslední a WP 9 bych čekal jen u hiend WP 8 přístrojů..

  • Petr (neregistrovaný)

   ha ha :D „jeden známý mého kámoše říkal že…“ :D borisek měl rozpočet 2.500 a chtěl si koupit dotykáč, tak šel do nízkonákladovky od Nokie a dělá tady machry že nečeká když má příjmout hovor :D

   ty už radši nic nepiš…

  • M.BOBO: přečti si můj post na začátku komentářů (uplně nahoře) z DNES V 13:17…

  • borix (neregistrovaný)

   Petr: Mám L820. Žádný zázrak, ale ani žádný zmetek. Ten je služební.

   Soukromý (leží spíš už jen doma) mám Xperii 10 – jen kvůli tomu, že se mi líbí – je to veterán. Předchozí tel. jsem měl SGS2 – to byla doba, kdy jsem se s androidem rozloučil a netoužil se s ním znovu setkat.

   Jak jsem psal – KOLEGA – to je člověk, kterého vídám téměř denně a sedí ode mě 3 metry za zdí. S jeho telefonem jsem si měl tu čet mnohokrát pohrád a de facto celé nastavení jsem mu dělal já.. Nechci ni říkat o tvé zabedněnosti, ale na můj příspěvek by „jeden známý mého kámoše říkal že…“ mohl reagovat jen retard nebo zabedněnec.

  • To si docela protiřečíš->>>>

   „Kupte zařízení s WP8, tam je ještě jistota podpory minimálně do WP9…“

  • 2M.BOBO: Ale jdi ty… jediné zařízení s WP8, které má špatně navržené rozložení úložiště a kvůli tomu GDR1 nedostane. Ale to není problém MS, nýbrž HTC. Je to jediný případ. Tak neplaš.

  • 2BORIX: Taky mám L820 a nějak té koupě nelituji. Dobrý telefon, podpora ze stany výrobce/MS výborná. Jedna reklamace nelícování vyřízena do 4 dnů od doručení na prodejnu.

  • borix (neregistrovaný)

   DJKURE: Já nelituju. Jako pracovní tel. na vyřizování mailů na cestách, navigaci, kalendář, office, onenote atd.. bezkonkurenční.. Kdybych takhle používal android, tak musím týdně natáhnout přesčasy o 2 hodiny a iPhone toho spoustu prostě neumí.

   Ale, že MS může prostě odinstalovat aplikaci, kterou potřebuju, mě trošku vadí – jak jsem psal víše, chápal bych to v případě nelegálního SW, nebezpečné aplikace apod., ale ne takhle bez důvodu.

  • 2Borix: S tím souhlasím, bohužel neznám důvod tohoto jednání, ani ho neomlouvám.

  • Já mam Lumii 920 s WP 8.1 a čím dál víc zjišťuju, že WP takové terno není. Ty pohádky, jak je systém odladěný a běží i na low end přístrojích, to je dávno kec. Svoje by o tom povídali uživatelé HTC 8S třeba. A upřímně, právě WP 8.1 mi ukázalo, že i WP může být pomalé a zasekané. Někdo to nevidí, nekdo to vidět nechce, teď, když si chci pustit hudbu, abych si počkal, až se mi to pěkně načte, krása.

  • 2MENTY: HTC 8S není problém MS, ale HTC, že zvolili systém rozdělení úložiště tak, jak zvolili. Jejich blbost. Naštěstí je to jediný telefon, který má WP8 a trpí tím. Víc jich není.

   Já na L820 žádný problém nemám a to ji využívám do morku kostí.

  • borix (neregistrovaný)

   Menty: Z velké část máš pravdu. Paradoxně, nejhorší aplikace pro WP jsou z dílny MS. Verzi 8.1 neměli vypouštět až zhruba do současnosti (GDR1), kde to začíná být na bývalé úrovni – např. predikce slovníku byla ještě před týdnem mizerná. Aplikace pro hudbu a video pořád ladí, ale tohle taky neměli vypustit jako finální produkt.

  • lukass71 (neregistrovaný)

   Zajimave, ze kdyz je WP tak strasne dobry, plynuly, aplikace na nej jsou nejlepsi, tak ho dnes ma minimum lidi a ty co ho maji tak ten naprosty low-end,520. To bude asi tim, ze je tu WP jen 4 roky, kratka doba :((

  • BORIX: Líp bych to neřekl, nejhorší aplikace jsou z dílny MS. A ty důvody, že se aplikace budou moci častěji aktualizovat chápu, na druhou stranu mohli do 8.1 v klidu přidat posuvník pro přetáčení a zanechat původní, stabilní přehrávač. A možná to bude znít fanaticky, ale na to načítání a zasekávání jsem opravdu nebyl zvyklý. Teď se mi Video/Hudba a další neustále obnovují a tak a koho to čekání baví, když předtím se na nic čekat nemuselo.

  • borix (neregistrovaný)

   Lukášku, od tebe objektivní názor čekat nemůžeme, tak přestávám reagovat na tvuje příspěvky – je to ztráta času.

   Menty: Já hudbu a video moc nepoužívám, takže z mého pohledu mě to moc neomezuje a ani nemám přehled o alternativních aplikacích (i když jsem si všiml, že prohlížeč souborů, který mám, přehrává videa ve svém přehrávači). Každopádně, pokud chce MS, aby byl systém univerzální, tak by mělo fungovat všechno perfektně a né se zaměřit jen na „pracovní“ funkce a multimedia udržovat v horším stavu.

   Jinak u přehrávače videa mě vadí pár věcí – když je název souboru delší, nemám jak zobrazit celý název, např. u seriálů nevím, který díl následuje. Když si při přehrávání omylem podržím tlačítko lupy (občas se mi stalo), nenapojí se přehrávání od místa přerušení..

  • lukass71 (neregistrovaný)

   Aha, za to tvoje nazory jsou naprosto objektivni ;)

  • Hapy (neregistrovaný)

   Menty: Ale aplikace hudba je aplikace, která sama o sobě se spouští dlouho, je to její chyba a za to nemůže systém, ale ta aplikace. Má teď vyjít větší aktualizace Hudby a Videa s vylepšeními plus rychlé načítání.

   Jinak můžeš na spouštění videí použít i správce souborů a tam by jsi měl vidět celý název.

  • vlada (neregistrovaný)

   djkure: odkud cerpas informace o WP9 i pro soucasna WP8 zarizeni?

  • pedro (neregistrovaný)

   Pokud vím, tak to potvrzeno nebylo. Můj osobní názor je, že WP9 bude bud nedostanou žádná zařízení nebo jen ty nejlepší s narychlo vymyšleným důvodem. Bude to další podraz od MS…

  • lerion (neregistrovaný)

   Další podraz od MS? Už dva roky aktualizují a podporují všechny telefony, co vyšly bez výjimky (až na HTC, které si za to může samo mizerným HW). To je naopak vzorná podpora a vzhledem k tomu, kolik modelů vyšlo s WP8 a jsou stále aktualizovány, tak uživatelé Androidu a iOS mohou jen tiše závidět… A že možná třeba Lumie 520 nebo 920 nedostane update na případný WP9 (pokud bude)? V té době to už budou přes tři roky staré telefony, pokud by ho nedostaly, nezlobil bych se. Není možné přinášet neustále nové funkce vyžadující nový HW a přitom ještě na stejné úrovni udržovat dva a více let stará zařízení…

 9. toto sa mi naozaj nepaci. aj ked nepouzivam WP7.x, ale je to naozaj divne. Podobna situacia vsak uz bola pri Windows Mobile (5,6.x), ked samotny SKYPE v poslednych aktualnych verziach nepodporoval hlas a ludia nahanali poslednu funkcnu verziu s podporou hlasu…

  • borix (neregistrovaný)

   No jo, ale tak se dala nainstalovat předchozí verze ze souboru v počítači, tady už není šance skype nainstalovat.

 10. Lukáš Křepelka

  Docela mi tyhle věci začínají vadit. Mám Lumii 800 a když se kouknu na lidi např s ještě starším iPhonem 4, na kterém jim funguje mnohem víc věcí, tak uvažuji o koupi iPhonu. Navíc kdo v roce 2010 koupil iPhone 4 ještě teď ho docela slušně prodá, ale kdo a za kolik koupí Lumii 800 v perfektním stavu dnes.

  • Tak za 3 tisíce :( …. ze stejného důvodu jsem kdysi prodal svou Lumii 710 a koupil 820. Ale nelituji. To, co mi u 710 bylo upíráno, tak je mi teď u 820ky vynahrazováno.

   Na druhou stranu iPhonu si také tu dlouhodobou podporu platíte už v ceně zařízení.

  • Lukáš Křepelka

   Já jsem (byl) spokojeným uživatelem WP od uvedení Omnie 7 v roce 2010 a pamatuju si, jak jsme se rozhodoval mezi WP 7 a iPhone 4. Teď zpětně mi přijde že by se tenkrát investice do iP4 vyplatila, protože telefon bych pravděpodobně mohl používat aktivněji než dnes již skoro nepodporovanou Lumii 800 (nebo už naprosto nepoužitelnou Omnii 7) a ještě bych ho dokonce docela draho prodal, protože lidi po iPhone žízněj pořád. Na prastarém iP4 funguje kromě novýh her snad naprosto všechno) Teď se docela bojím koupit další telefon s WP (např Lumii 930), protože mi přijde že u MS dnes už člověk nikdy neví co bude zítra. A vzato čistě realisticky, tak WP má pořád celosvětově bohužel mizerný tržní podíl a ikdyž mu velmi fandím a líbí se mi ta filozofie systému, tak to jednoduše neni žádná jistota jak v podpoře od MS a vývojářů, tak v návratnosti peněz při prodeji. Bohužel mám již hodně penez v aplikacích + Iphone je opravdu drahý + Android na 100% nechci. Teď babo raď.

  • Kupte zařízení s WP8, tam je ještě jistota podpory minimálně do WP9… teď už bych se tolik nebál, chybu s WP7 platformou bych bral jako takový „rozjezd“.

  • Kuře jak píšeš, že WP 9 má být i pro uživatele WP 8?? Tak se uživatelé HTC 8S můžou těšit, že? A nebudou poslední a WP 9 bych čekal jen u hiend WP 8 přístrojů..

   -> Tak tady ostatní neuváděj v omyl..

  • Petr (neregistrovaný)

   Kuře: nemůžeš myslet vážně doporučení na WP místo iP :D s novým iphonem má jistotu že mu pojede i iOS 10, možná 11… WP možná jako náhrada za low end Android….

  • M.BOBO: Nikoho v omyl neuvádím – viz. můj příspěvek z DNES V 13:17 (uplně nahoře). Na druhou stranu, spíše vy zbytečně plašíte, protože zrovna HTC 8S moc rozšířený není a není chybou MS, že má nevhodně vyřešené rozdělení úložiště.

  • 2Petr: Vzhledem k tomu, že Android nechce, iPhone je jak píše „opravdu drahý“, tak co zbývá? WP8…

  • DJKURE: Ano ,,rozjezd“ , ale preco teraz odrezali WP7 od skype?! Aky mali dovod? Skratka len ukazka toho ako okaslu ludi…

  • 2JARPO: Na to už ti neodpovím… s MS nemám nic společného. Tipuju jen, že se nechtěli pouštět do optimalizací, nebo přidali do Skypu něco nového, co už pod WP7 zpětně nefunguje.

  • změna komunikačního protokolu

 11. Kdyby jen to. Ja mam problem s aplikaci skype i na wp 8.1. (DP), aplikace je nestabilní a když chci ukončit hovor tak to nelze a telefon je nutný restartovat. Stalo se mi to před 10 dny.

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Prosím tě, já mám taky WP8.1 DP a Skype mi šlape jako hodinky. A vzhledem k tomu, že jedeš na DP, tak bych držel kušnu, jsi na beta verzi systému, tam se to stát může.

 12. Inac, mam doma iPod Touch GEN2.. Ak si teda myslite, ze tam funguje Apple store, ste na omyle.. Zial musim povedat, ze toto mi zrobil aj Apple. Ked kliknem na STORE, alebo niektore aplikacie, vypisuje mi, ze je vyzadovany update na verziu 4.3.1?? A samozrejme nejde ani store ani dane appky. Aktualizacie som mal vypnute ! Proste update, ktory NIE JE DOSTUPNY.

  • A proč si nestázneš novější iOS?? Na Googlu je mraky návodů jak zaktualizovat muzejní kousky:)

  • Petr (neregistrovaný)

   a jsi si vědomý toho že porovnáváš zařízení které je staré už 6 let? s WP který má 3 roky? Jsi trošku mimo slovenský bratia… porovnej to tak max s iP 4/4s an kterých jede všechno…

  • takato situacia nastala pred viac nez rokom, tusim po vydani 7.0.1

   Neriesim to, ale hovorim, ze taktiez doslo k znefukcneniu aplikacii. O tom hovorim…

  • 2M.BOBO: Protože se mu to zaktualizovat nepovede. V tomto případě ani Google neporadí.

  • Sorry špatný odkaz, a smazalo mi to text, ale opravdu je spousta článků, že to jde, toto je jen theme.

  • Apple podporu sekol po 5 rokoch tak isto, o tom je rec.. MS po 4..

  • 4 M.Bobo- nepiš o tom, v čem se evidentně neorientuješ.

 13. 2M.BOBO: Já už jsem to dříve hledal, protože shodou okolností iPod Touch 2Gen mám a opravdu to NELZE. TO, co jsi poslal je jen jeden z JB skinů, nic víc. Samotný systém končí na 4.2.1.

  • Mates (neregistrovaný)

   Tak si asi v dobe kamennej (v ponímaní na mobilnú technológiu). Teraz je iPod Touch 5gen. a tento rok má vyjsť 6gen. … iPod Touch 2gen. je HW z iPhone 3G s podtaktovaným CPU. Štartoval na iOS 2. Čo čakáš od 533 MHz jedno-jadrového procesora? 95% AppStore aplikácií už na ňom nespustíš. Dokonca už ani Facebook, YouTube atď.

  • Však já se o to ani nepokouším, ani mi to nevadí. Já jen reagoval na to, že prý do tohoto zařízení lze nacpat iOS 7, což je samozřejmě hloupost…

 14. v poslednej dobe je tu velmi vela bulvaru….aspon by ste mohli nejakym sposobom upozornit alebo spravit nejaku rubriku a pomenovat ju bulvar alebo nieco podobne…clovek si chce precitat nieco tykajuce sa skutocnych problemov a oni napisu takuto sprostost

 15. Lister0 (neregistrovaný)

  Tohle je pěkně na prd a MS mě tímto naštval. WP7 sice nemám a Skype na něm funguje velmi nespolehlivě, takže to zas tak velká škoda není, ale ten přístup je prostě špatný. Kecy o zlepšování Skypu pro aktuální systém jsou úplně vedle. Klidně by mohli vést Skype for WP7, kterou prostě zakonzervovat, nevylepšovat a nechat na Store a věnovat se pouze Skype (pro WP8) a ten vyvíjet. Nechce se jim nebo co?

 16. Petr (neregistrovaný)

  A kolik je teda WP8 a WP8.1 uživatelů? 60 milionů? Je někde ta statistika?

 17. majko (neregistrovaný)

  Tady jde jen o to vytrhat penize ze zakazniku. Zakazniku WP7.x konci a mas na vyber, anebo nam das sve penize a my ti dame x30, anebo tahni k certu.

 18. Nechapem co tu vsetci placete nad tym skypeom. Skype pre WP7-7.8 bol viac nez nepouzitelny uz len z dovodu ze nevedel bezat v pozadi. Aby som bol online musela byt appka stale zapnuta. Dakujem pekne. A cim dalej tym je menej WP7-7.8 zariadeni. Ziadna skoda. Za 130€ sa da kupit L630. Je cas zabudnut na stare WP7-7.8

 19. tvle a co vam ide na 3rocnom androide za 200-300e ? velky trt makovy…jeden skype stiahnu a sa idete rozdrapit jak male deti…

  • Dano (neregistrovaný)

   Čo nám ide? Všetko podstatné. Aj na starej HD2-jke s Androidom 4.1.2…

   Mimo to mi Skype fungoval (ešte pred mesiacom) aj na Windows mobile,a možno ide aj teraz. Tak potom kde je problém aby zostal funkčný na WP…

 20. Skype je možná to poslední co mě tíží. Ve WP7.8 nefunguje už druhý týden integrovaný chat a nejdou stahovat a aktualizovat aplikace. Rozhodně můj další telefon nebude s WP.

  • Škoda tohoto rozhodnutí na základě zkušenosti s jedním modelem…. WP8 je na tom zcela jinak.

  • Radim ti vyskusat WP8..ja som mal HTC Titan s WP7.8 pred L920. Je to rozhodne o niecom inom aj ked tie systemi navonok vyzeraju rovnako.

  • Vojta (neregistrovaný)

   DJKURE: tahle zkušenost nemá co dělat s počtem zařízení. Je to o přístupu MS, jeho praktikách a chování k uživatelům. Koupit po představení za 13000 L900 (je to ona ne?), nato aby MS zařízl vývoj WP7 a udělal z něj jen pokus, kterýmu začne vypínat služby, byl bych taky zhnusenej a získal odpor k MS.

  • lerion (neregistrovaný)

   Když on to nezaříznul tak, jak to vidíš ty. Ze strany MS veškerá podpora a služby zůstaly až doteď, kdy tedy vypnul Skype. A to prosím po dvou letech od toho tvého „zaříznutí“. Ano, na WP7 vycházelo hodně málo aplikací, ale co s tím měl MS dělat? Nebylo možné tato zařízení upgradovat a vzhledem k mizernému podílu na trhu se k tomu nehrnuli vývojáři ani před „zaříznutím“, natož po něm. MS vytvořil možnosti stále psát a vyvíjet pro WP7, dokonce se postaral o některé důležité aplikace (Facebook, Skype). Ale po dvou letech, kdy nikdy ne husté řady uživatelů WP7 prořídly ještě více už se jim opravdu extrémně nevyplatí dělat ještě jeden speciální Skype pro tento OS.

  • sdf (neregistrovaný)

   O skype se postaral tak, ze mel zpozdeni rok a nemel ani avizovane funkce a to nemluvim, ze mel byt pak i integrovan do systemu

 21. lerion (neregistrovaný)

  To je zase křiku a nejvíce křiku je od uživatelů, co WP nikdy neměli a mají k produktům MS takový odpor, že si ho asi ani nikdy nepořídí. Jo, není to hezké, že MS takto ukončuje podporu Skypu. Ale pro MS je teď klíčové tlačit WP8 a vyvíjet na něj nové funkce a dostávat ho mezi lidi. Takže těch pár stovet tisíc telefonů s WP7 které před 2,5 rokem zařízli je pro ně akorát starost navíc.

  Skype pro Android je také funkční jen od 2.3 a nové funkce jsou jen od 4.0 výše. Na iPhonu to také běží od iPhonu 4 a iOS6 výše.

  Udělat toto Apple nebo Google, tak tu všichni píšete, jak je to logický krok a že mají lidé přejít na novější verze OS. Když to udělá MS je to mega fail a hřebíček do rakve MS (který mimochodem stále zvětšuje své zisky…)

 22. Adam (neregistrovaný)

  LOL. To omlouvani kazdyho kroku MS od jeho zarytych fandu je neskutecne. Kdyz jim po vydani WP9 zatizne WP8, a polovina aplikaci jiz nepojede, tak se budou tady rozplyvat ze je to dobre protoze se soustredi jenom na posledni verzi.

  • lerion (neregistrovaný)

   Je to více než dva roky, co vyšel poslední telefon s WP7.x

   Je celkem jisté, že aplikace pro WP8 budou jednoho dne zaříznuty, ale jak je vidět u WP7, nebude to ze dne na den. Navíc v tuto chvíli je stále možné vyvíjet i vydávat aplikace pro WP7. To, že MS ukončil podporu Skypu neznamená, že zařízne vše. Store stále funguje a jaké jsou v něm aplikace, tak to záleží na jejich vývojářích…

  • Lerion: +1

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).