TOPlist

Dallab DX8: Další stylové PocketPC (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Dallab DX8Z Malajsie přichází nové PocketPC s názvem Dallab DX8, které nabízí stylový vzhled a podporu moderních technologií. V srdci mu buší procesor s taktem 416Mhz, ten se mimo jiné stará o bezproblémový chod operačního systému Windows Mobile 5.0 ve verzi Phone edition.

Dotykový displej tohoto zařízení může ohromit maximálně schopností zobrazit 262k barev, rozlišení 240×320 (úhlopříčka 2.2″) však dnes již nikoho neuchvátí. Do vínku Dallab dostal 128MB RAM a 64MB ROM. Z komunikačních funkcí nechybí klasická podpora GSM, GPRS a EDGE (UMTS bohužel ne), tento malajský klenot se dále může pyšnit Wi-Fi standardu 802.11b, Bluetooth verze 1.2 a nechybí mu ani IrDA.

Paměťové karty spolkne ve formátu MiniSD, fotografie můžete pořizovat 1.3Mpx fotoaparátem. Z dostupných fotografií by nám ještě neměla uniknout numerická klávesnice (kterou známe spíše z mobilních telefonů) a u PocketPC to není zrovna obvyklý jev, ale poslední dobou se objevuje celkem dost PocketPC, které mají klávesnici (ať už QWERTx či klasickou) integrovanou. Že by se nám pomalu začínaly mobilní telefony, smartphony a PocketPC kloubit dohromady? To se uvidí až za několik let, ale osobně se mi tato myšlenka zamlouvá.

Další informace o tomto zařízení zatím nejsou známy, na trhu (snad i evropském) by se však Dallab měl objevit již tento rok.

Aktualizováno 30.3.
Server MSmobiles dnes přinesl několik nových informací, bohužel pro nás ne moc povzbudivých, Dallab DX8 se totiž bude prodávat jen na asjiském trhu. K nám by se tedy mohl dostat pouze neoficiálním dovozem, a tak by se žřejmě jednalo jen o další ,,exotické zařížení,, na evropském trhu. Známe také rozměry zařízení, které jsou 113x50x22mm, hmotnost však výrobce na svých stránkách neuvádí.

Fotografie:
1 2

Zdroj: PPCthoughts, MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku