Dali jsme opici čip, se kterým hraje videohry jen pomocí své mysli, tvrdí Elon Musk

Není tomu tak dávno, co startup Neuralink, založený Elonem Muskem, představil svůj pokrok na prasatech. V nedávném rozhovoru skrze sociální síť Clubhouse Musk zmínil, že se výzkumníkům podařilo implementovat bezdrátový čip do mozku opice, která nyní dokáže hrát hry jen s pomocí své mysli.

monkey
Ilustrační obrázek

Musk posluchače také ujistil o tom, že se prý jedná o „šťastnou opici,“ která dle slov inspektorky z amerického ministerstva zemědělství bydlí v „nejhezčí opičí ubytovně, jakou kdy viděla.“

Nepřehlédněte: Elon Musk představil Neuralink: implantát, který umožní ovládat počítač myšlenkami

Musk na Twitteru také vyzval všechny zájemce, kteří mají zkušenosti s vývojem telefonů, robotů či takzvaných „nositelností“, ať zváží práci v Neuralinku. Zde se aktuálně zaměřují na řešení úrazů mozku a míchy, dlouhodobě pak na spojení lidí a umělé inteligence.

neuralink
Ilustrační obrázek

Musk vidí dlouhodobý přínos společnosti právě například v možnosti telepatické komunikace dvou nositelů mozkových implantátů, či například posmrtném přenesení osobnosti do jiného těla. Neuralink by také mohl v blízké budoucnosti zveřejnit videa, která mapují týmový pokrok. Společným znakem Muskových projektů je však očekávání, že vše půjde rychleji, než jak je tomu ve skutečnosti, je tedy nutné brát vizionářova slova s rezervou.

Autor článku
David Preiss

Kapitoly článku