CyanogenMod postavený na Androidu L přijde až s jeho finální verzí

Autoři populární alternativní ROM pro Android CyanogenMod čelili po představení preview verze Androidu L velkému množství dotazů, zdali bude na této verzi založeno příští sestavení CyanogenModu. Odpověď na tento dotaz autoři CyanogenModu zveřejnili na svém blogu, zní: „Ne.“

 

Důvody jsou pochopitelné, prozatímní Android L není finální verze systému a v jeho kódu se před jeho oficiálním vypuštěním odehraje velká spousta změn. Kromě toho vlastníci zařízení Nexus 5 a 7, kteří mohou preview verzi nového Androida používat, hlásí spousty bugů a chybějících funkcí. Pracovat na integraci CyanogenModu do této verze, ve které se budou v blízké budoucnosti odehrávat dramatické změny, by bylo pro jeho autory pouze plýtvání časem.

 

Vývojáři CyanogenModu nicméně nezahálí a chystají vydání nové verze s pořadovým číslem 11.0 M8 již na začátek příštího týdne. Nová verze bude postavena na nejnovější stabilní verzi Androidu 4.4.4.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku