Sledujte nás na YouTube

CyanogenMod postavený na Androidu L přijde až s jeho finální verzí

Autoři populární alternativní ROM pro Android CyanogenMod čelili po představení preview verze Androidu L velkému množství dotazů, zdali bude na této verzi založeno příští sestavení CyanogenModu. Odpověď na tento dotaz autoři CyanogenModu zveřejnili na svém blogu, zní: „Ne.”

 

Důvody jsou pochopitelné, prozatímní Android L není finální verze systému a v jeho kódu se před jeho oficiálním vypuštěním odehraje velká spousta změn. Kromě toho vlastníci zařízení Nexus 5 a 7, kteří mohou preview verzi nového Androida používat, hlásí spousty bugů a chybějících funkcí. Pracovat na integraci CyanogenModu do této verze, ve které se budou v blízké budoucnosti odehrávat dramatické změny, by bylo pro jeho autory pouze plýtvání časem.

 

Vývojáři CyanogenModu nicméně nezahálí a chystají vydání nové verze s pořadovým číslem 11.0 M8 již na začátek příštího týdne. Nová verze bude postavena na nejnovější stabilní verzi Androidu 4.4.4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. uni (neregistrovaný)

    Nějak se nám u CM zaseklo ono proklamované “2 týdny perioda”, místo 3 verzí jsme zatím měli jednu…

  2. cm (neregistrovaný)

    Je to zdarma, tak si nestěžuj.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *