Domů » Bleskovky » CyanogenMod postavený na Androidu L přijde až s jeho finální verzí

CyanogenMod postavený na Androidu L přijde až s jeho finální verzí

Autoři populární alternativní ROM pro Android CyanogenMod čelili po představení preview verze Androidu L velkému množství dotazů, zdali bude na této verzi založeno příští sestavení CyanogenModu. Odpověď na tento dotaz autoři CyanogenModu zveřejnili na svém blogu, zní: „Ne.“

 

Důvody jsou pochopitelné, prozatímní Android L není finální verze systému a v jeho kódu se před jeho oficiálním vypuštěním odehraje velká spousta změn. Kromě toho vlastníci zařízení Nexus 5 a 7, kteří mohou preview verzi nového Androida používat, hlásí spousty bugů a chybějících funkcí. Pracovat na integraci CyanogenModu do této verze, ve které se budou v blízké budoucnosti odehrávat dramatické změny, by bylo pro jeho autory pouze plýtvání časem.

 

Vývojáři CyanogenModu nicméně nezahálí a chystají vydání nové verze s pořadovým číslem 11.0 M8 již na začátek příštího týdne. Nová verze bude postavena na nejnovější stabilní verzi Androidu 4.4.4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Nějak se nám u CM zaseklo ono proklamované „2 týdny perioda“, místo 3 verzí jsme zatím měli jednu…

  • Petr (neregistrovaný)

   Ach jo, kdyby vydavali kazde 2 tydny, tak tady brecis, ze to je prilis casto.

  • Petr (neregistrovaný): A ty brečíš každé úterý o Winů?

 2. cm (neregistrovaný)

  Je to zdarma, tak si nestěžuj.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).