CyanogenMod 11.0 povýšil na verzi M8, zatím ale není k dispozici pro všechny modely

Světlo světa spatřil další update populární alternativní ROM CyanogenMod 11, tentokrát s označením M8. Opět je ve znamení spíše menších, ale zaznamenatelných změn. Během první vlny bude aktualizace dostupná například pro OnePlus One, Samsung Galaxy S III, Acer Iconia Tab A700 či Sony Xperia Z1 Compact, do budoucna se dočká dalších přibližně 80 zařízení, nově včetně Sony Xperia Z2 (recenze). 

 

Seznam změn je poměrně obsáhlý, pojďme si tak vyjmenovat alespoň ty nejpodstatnější. Za zmínku určitě stojí přechod z Androidu 4.4.3 na 4.4.4, oprava potíží s VPN, změna některých položek v nastavení (všechny volby týkající se zamykací obrazovky nově v jedné nabídce; sekce „rozhraní“ rozdělena na „notifikační lišta“, „stavový řádek“ a „gesta“) či možnost zvolit velikost mřížky na plochách. K dispozici je také omezení přístupu k vybraným aplikacím s tím, že pro jejich otevření je třeba nakreslit gesto. Celý seznam změn naleznete na oficiálních stránkách.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku