Domů » Bleskovky » Lumia Cyan přinese viditelné vylepšení fotografií u Lumií 1520, 930 a Icon

Lumia Cyan přinese viditelné vylepšení fotografií u Lumií 1520, 930 a Icon

Současné telefony Nokia Lumia aktuálně netrpělivě očekávají příchod aktualizace systému Windows Phone na verzi 8.1, která je podmíněna updatem optimalizovaného firmwaru Lumia Cyan. Ten spolu s novinkami v systému Windows Phone přijde s vlastními vylepšeními, majitelé telefonů Nokia Lumia 1520, 930 a Icon se dočkají zejména vylepšení v oblasti fotoaparátu.

  

Informovali o tom zaměstnanci mobilní divize Microsoftu, Juha Alakarhu a Eero Samelin v chatu na Nokia Conversations. Lumia Cyan přinese pro výše zmíněné modely mnohem lepší snímky za špatného osvětlení, lepší barvy, rychlejší průběžné automatické zaostřování, lepší kvalitu obrazu a díky inteligentnějšímu používání snímače i lépe vypadající RAW (DNG) snímky. Tyto modely mají jako jediné podle odpovědi v chatu podporovat živé snímky, ačkoliv podle triku s aplikací Nokia Camera Beta fungují již dnes i na ostatních starších přístrojích.

Prohlížení živých snímků na počítači je v současnosti možné, přidružené soubory s koncovkou THM jsou běžná MP4 videa, která lze přehrát v libovolném přehrávači, zdali přijde pro jejich prohlížení zvláštní aplikace nebo Microsoft implementuje možnost prohlížet živé obrázky do vestavěného prohlížeče ve Windows, zaměstnanci odmítli prozradit. Stejně tak odmítli sdělit, zdali se chystá nástupce Lumie 1020 či jiné produkty. Nicméně Microsoft má zájem nadále pokračovat ve vývoji špičkových fotomobilů a být leadrem v tomto odvětví i v následujících letech.

  

Aktualizace současných zařízení na poslední verzi systému Windows Phone 8.1 s firmwarem Cyan má proběhnout letos v létě, kromě výše zmíněných vylepšení má přinést nové verze aplikací, jako Nokia Storyteller, Nokia Glam Me nebo Nokia Creative Studio, které bude umět nově editovat obrázky bezztrátově. Za zajímavý nápad v chatu označil Juha Alakarhu bezztrátové úpravy RAW (DNG) snímků, možná se v některé z příštích verzí Creative Studio aplikace dočkáme i této novinky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Není mi jasné, jak může cyan přinést do lumie 930 vylepšení, když se lumia 930 prodává už s cyanem na palubě.. ?

  • Jakub Karásek

   Takto odpověděli zaměstnanci Nokie na dotaz uživatele, možná současná verze firmwaru není v L930 finální.

  • Opět vyvracím velmi rozšířený milný názor, že software může kdy být finální.

  • Je jedno, zda je finální nebo ne. Jde o to, že v 930 už Cyan je. Proto je logicky blbost psát, že Cyan něco přinese.

 2. To video s živýma snímkama vypadá fakt epicky :)

  • Petr (neregistrovaný)

   možná kdyby to nebylo před koncem vždy tak idiotsky zaseklé…

 3. Štěpán (neregistrovaný)

  Můžu se vás zeptat jak ty živý snímky fungují?? Vytvoří to zároveň fotku i živý snímek, nebo se tom musí pokaždé nastavovat? Díky..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).