Domů » Bleskovky » Čtyřjádrový Qualcomm S4 bude pohánět notebooky s Windows 8

Čtyřjádrový Qualcomm S4 bude pohánět notebooky s Windows 8

Dvoujádrový čip Qualcomm Snapdragon S4 (ARM Cortex A15) si ve srovnání s konkurencí vede velice dobře a telefony s tímto čipem dosahují v benchmarcích velice slušných výsledků (například HTC One S). Není žádným tajemstvím, že Qualcomm připravuje čtyřjádrovou verzi tohoto čipu, a podle slov viceprezidenta Qualcommu Roba Chanhoka, má čtyřjádrová „esčtyřka“ najít uplatnění také v noteboocích a ultraboocích s operačním systémem Windows 8.

Qualcomm chce v tomto směru konkurovat Intelu a jeho druhé generaci ultrabooků. QC čipy by měly nabídnout lepší správu napájení a delší výdrž, a v neposlední řadě také integraci 4G modulu přímo na čipu.


Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
satai (neregistrovaný)
Anonym
satai (neregistrovaný)

S4 je Krait, ne A15.

Pavel Štrobl
Uživatel
Pavel Štrobl

Krait je kódový název jádra procesoru. Cortex-A15 jsou instrukce v procesoru, kterými se řídí.

Satai (neregistrovaný)
Anonym
Satai (neregistrovaný)

Pavel Štrobl: [odkaz]

[odkaz]

silent64sk
Uživatel
silent64sk

Satai (neregistrovaný): Qualcomm si architektúru upravuje, nič sa ale nemení na tom, že Krait vychádza z A15. Preto boli napr. staršie Qualcommy napr. v HTC Sensation o dosť pomalšie ako Exynosy, Tegra 2, atď. na rovnakej frekvencii, keďže vychádzali ešte z upravenej A8 s prvkami A9.

Velda
Uživatel
Velda

ARM architekturu si upravuje TI, Samsung, Apple, STE, Marvel a jiní. Qualcomm má ale vlastní architekturu, pouze kompatibilní s ARMv7 isntrukčním setem. Tedy Krait/Scorpion jsou ARM architektura, ale není to design ARM Cortex A15 ani A9 ani A8. S Cortexem to nemá nic společného. Krait dokáže vykonat více instrukcí v jedné periodě při menší spotřebě než Cortex A15 procesor. Sejně jako Scorpion je stejně lepší než Cortex A8/A9.

Předchozí zmínění výrobci platí ARM Holdingu za licence použití instrukčního setu ARMv7 a za licence pro designy ARM procesorů. Qualcomm pouze za licence k instrukčnímu setu…

silent64sk
Uživatel
silent64sk

Velda (neregistrovaný): Ďakujem za objasnenie

Ondra Nekola (neregistrovaný)
Anonym
Ondra Nekola (neregistrovaný)

silent64sk: Velda ma pravdu (az na ceny licenci, kde je to slozitejsi). Rozdily v architekture jsou velmi dobre popsane v tom clanku na Anandtechu, co jsem linkoval vyse.

Velda
Uživatel
Velda

Ondra Nekola (neregistrovaný): A jak je to přesně s licencemi. Celkem mě to zajímá. :) Na anglických webech to vždyc vidím psané, tak jak jsem psal já.

Gionta
Uživatel
Gionta

Velda: Sejně jako Scorpion je stejně lepší než Cortex A8/A9. Si ma pobavil :)