Creators Update vpustí do Windows 10 reklamu na produkty Microsoftu

Microsoft hodlá ještě tento měsíc dokončit velkou jarní aktualizaci systému Windows 10, do éteru pak má být Creators Update vypuštěn příští měsíc. Po aktualizaci budou „desítky“ obohaceny o 3D Malování, novinky pro hráče v aplikaci Xbox, a velkou spoustu drobností. Mezi ty méně populární bude zřejmě patřit propagace produktů přímo v systému.

Ta se objevuje v současných testovacích sestaveních pro Insidery, k vidění je například v nabídce Start či v Průzkumníkovi souborů. V prvním případě se budete moci setkat s vyzdvihováním funkcí vybraných vestavěných aplikací, prohlížeč Microsoft Edge vás např. bude lákat na efektivnější práci s baterií a delší výdrž při prohlížení videí.

sketch-1

Na nenápadný řádek lze kliknout, přičemž dojde k přesměrování na webovou stránku, která vás o výhodách modrého „éčka“ seznámí a poskytne jeho srovnání s nejpoužívanějším prohlížečem Google Chrome.

sketch-1-1

Ještě násilnější forma propagace bude čekat v Průzkumníkovi souborů, který bude nabízet předplatné balíku Office 365 a tím i 1TB úložiště na OneDrive. Tuto reklamu naštěstí bude možné v nastavení aplikace vypnout.

file-explorer-onedrive-ad-1598x874

adPřesto si myslíme, že reklamy vestavěné přímo do Windows 10 mohou jít leckterým uživatelům proti srsti.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku