Cortana v zimě ovládne chytré domácnosti a inteligentní spotřebiče

Personální asistentka Cortana je pro Microsoft klíčový produkt, je aktualizována dvakrát do měsíce a tak se neustále učí novým věcem. A díky tomu, že její schopnosti mohou využít i tvůrci aplikací třetích stran, neučí se pouze věci, které ji naučí samotný Microsoft, ale dokáže spolupracovat takřka s každou aplikací.

  

Jedním z prvních průkopníků, který hodlá Cortanu využít, je společnost Insteon. Ta je na území Spojených států výrobcem nejprodávanější automatizační a řídící techniky, do jejího portfolia patří inteligentní vypínače, žárovky, termostaty, zásuvky a všemožná připojená zařízení. Ta je možné ovládat pomocí specializovaných aplikací prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo počítače, ke konci roku bude k dispozici nová aplikace pro Windows Phone s integrací Cortany pro pohodlnou obsluhu těchto zařízení hlasovými povely.  

Cortana tak bude moci například ztlumit osvětlení v místnosti na základě vytvořených schémat, regulovat v určitý čas teplotu v místnosti, kontrolovat, zdali jsou po dobu vaší nepřítomnosti zavřená všechna okna a dveře a další úkony. Pokud jsou některé z nich pravidelné, může je Cortana nastavovat automaticky.  

Dá se předpokládat, že schopnosti Cortany využijí i další výrobci aplikací třetích stran, k boomu by mohlo přispět uvolnění personální asistentky Microsoftu na další zařízení, jako počítače a tablety se systémem Windows, Xbox nebo také zařízení s konkurenčními operačními systémy.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku