Domů » Bleskovky » Cortana umí štěkat jako pes a doporučovat místa z Foursquare

Cortana umí štěkat jako pes a doporučovat místa z Foursquare

Personální asistentka Cortana se neustále učí novým funkcím a je ze strany Microsoftu pravidelně aktualizována. V předchozích aktualizacích dostala spíše humornou funkci impressions, což má být zapůsobení na uživatele na „první poslech“, čehož Cortana dosahuje například promlouváním hlasem Harryho Pottera nebo Gluma z Pána prstenů.

Dojem na vás udělá takřka vždy, neboť nikdy nevíte, co vám na větu „Do an impression“ odpoví. Cortana se také naučila promlouvat hlasem zvířat, stačí se jí zeptat na otázku „What does the název zvířete say?“

 

Kromě humorných funkcí však Cortana umí být užitečná ve vážnějších situacích. Po posledním updatu nově umí doporučovat zajímavá místa ve vašem okolí, díky čemuž snadno naleznete vhodný obchod, restauraci nebo památku. Množství zájmových bodů je díky databázi, kterou si bere z Foursquare, skutečně velké.

 

Kromě zajímavých míst v okolí umí Cortana nově nabídnout i lokální aplikace. Vyskytujete-li se například v lyžařském středisku, které má ve Windows Phone Store oficiální aplikaci, Cortana vám ji nabídne ke stažení.

 

Poslední novinka ohledně Cortany se týká jejího rozšíření za hranice USA. V minulém týdnu jsme vás informovali o její brzké dostupnosti ve Velké Británii a v Číně. Podle posledních informací má být za Velkou zdí spuštěna již příští týden v rámci eventu v Pekingu. Microsoft již na tuto událost rozeslal pozvánky, na nichž je k vidění kolečko představující Cortanu s čínským nápisem: Číno, tady jsem“. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. ČR verze je už samozřejmě hotová,ale zatím „under testing“

  • Pavel (neregistrovaný)

   WOW. Mě stačí aby to vypustili do českého regionu a nemusel si si měnit region na americký, nebo britský.. To at je to klidně v AJ :D

  • Ano, ale je hotové WP8.1, bez Cortany. Stejně jako Pavlovi by mi ale stačilo, aby Cortana fungovala anglicky, bez změny regionu.

 2. cofe (neregistrovaný)

  Cortana v cestine nebude (zdroj: MS CZ)

 3. king125kg (neregistrovaný)

  Dosť že mi šteká susedov zasraný zanedbaný pes a nie to ešte mobil…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).