Domů » Bleskovky » Cortana se údajně učí italsky a španělsky

Cortana se údajně učí italsky a španělsky

Personální asistentka Cortana aktuálně vládne angličtinou (americkou i britskou) a čínštinou, brzy však zřejmě své jazykové schopnosti rozšíří o italštinu a španělštinu. Někteří uživatelé diskuzních fór WindowsPhoneapp.es a WindowsBlogItalia uvedli, že se s mutací Cortany v jejich rodném jazyce již osobně setkali ve svých zařízeních.

  

Například je možné nechávat si od Cortany zobrazovat notifikace z kalendáře, pokud je region nastaven na španělský či italský. Microsoft zřejmě svoji personální asistentku pro tyto jazykové mutace testuje přičemž oficiální podpora pro nové jazyky, i když patrně v alpha nebo beta verzi, by mohla přijít s aktualizací GDR2. Kdy ale bude vypuštěna (alespoň v programu Developer Preview), zatím nevíme, pouze víme, že je v Microsoftu vnitřně testována. 

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Dan (neregistrovaný)

    Zas o krok blíže k češtině!

    • Hapy (neregistrovaný)

      Je to pěkné, ale oproti Cortaně už značně pozadu. Myslím jak s funkcemi, tak i tím, jak je řešené její propojení na ostatních zařízeních apod. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).