Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » Cortana na Androidu a iOS? Vážně o tom uvažujeme, zní z Microsoftu

Cortana na Androidu a iOS? Vážně o tom uvažujeme, zní z Microsoftu

I když je personální asistentka Cortana prozatím ve stádiu beta verze a dostupná pouze ve Spojených státech, Microsoft jí plánuje velkou budoucnost. O ní se rozpovídal programový manažer pro Cortanu, Marcus Ash, na konferenci v Seattlu, kde mimo jiné čelil i otázce ohledně dostupnosti Cortany na konkurenčních platformách.

Markus Ash odpovídá na dotaz „Cortana vs. konkurenční platformy“ 

Odpověď na tuto otázku je pro Microsoft velmi složitá a prozatím k ní není možné zaujmout jasné stanovisko. Na jednu stranu by se Cortana díky své těsné svázanosti s Windows Phone mohla stát jedním z pilířů, proč přejít z konkurenčních platforem právě k ekosystému Microsoftu, na druhou stranu by se mohla Cortana díky své multiplatformnosti rozšířit do mnohem širšího množství zařízení a zlepšovat své schopnosti. Jenže jaký by pak měli jejich uživatelé důvod přejít k ekosystému Microsoftu?


 

V komentáři pod článkem na serveru WPCentral.com zanechal Ash dlouhý komentář, v němž sdělil, že absolutní prioritou pro Cortanu je v současné době systém Windows Phone. Cílem následujících měsíců je dostat ji po ostrém nasazení Windows Phone 8.1 na co největší počet zařízení do co největšího počtu zemí, neboť polovina uživatelů Windows Phone 8.1 z programu Developer Preview pochází ze zemí mimo USA.

  

Dalším krokem bude zřejmě rozšíření Cortany na systém Windows, aby byl zážitek z jejího používání fantastický napříč všemi zařízeními se systémy od Microsoftu. Pochopitelně ideální stav, který by si v Redmondu představovali, je zákazník s počítačem a tabletem s Windows a telefon s Windows Phone, ten je ale zřejmě v blízké budoucnosti obtížně uskutečnitelný. A právě proto v Microsoftu vážně uvažují o uvolnění Cortany pro ostatní systémy, aby je pozitivní zážitek z jejího používání, ať už na Androidu, iOS nebo stolních Windows, přivedl k Windows Phone.

  

Myšlení Microsoftu se v čase neustále mění a přizpůsobuje trhu, o čemž svědčí uvolňování vlastních služeb, jakými jsou Office, OneDrive a možná i Cortana na konkurenční platformy. Změní tento nový směr uvažování pohled uživatelů na redmondského molocha a přivede do jeho ekosystému nové zákazníky?


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mceza
Uživatel
mceza

Ono to s těmi jinými systémy není tak horké. To je otázka nejméně několika let. Každopádně se mi líbí, že sledují stažení DP verzí a vidí, že majitelé WP nejsou jen v USA.

freeG
Uživatel
freeG

Na WP centralu je nový článek s dlouhou odpovědí Marcuse Ashe. Toho člověka, co řekl, že zvažují Cortanu pro ostatní systémy. Je dobré, že Microsoft čte co si lidi o tom myslí.

matonka007
Uživatel
matonka007

Osobně tu kombinaci WP + Desktop Win 8.1 + tablet Win 8.1 používám a jsem nad míru spokojen. Bezproblémová synchronizace a dostupnost všech mnou používaných služeb na všech třech platformách je prostě perfektní. Je to naprosto stejné jako iPhone, iPad a iMac. Kdo si to nevyzkouší tak neví :)

mceza
Uživatel
mceza

U této kombinace bych si dovedl představit ještě vylepšení spousty věcí. Stejně jako na iZařízeních to není. Každý má něco a některé funkce od Applu by se mi ve Widlích líbily. Ale jako celek jsem vsadil na MS řešení a jsem velmi spokojen.

freeG
Uživatel
freeG

Taky, dřív jsem to měl Windows, Android, Android. Pak Windows, Windows Phone a Windows tablet a opravdu ten zážitek z používání je o hodně lepší, když je člověk s jedním systémem na všech zařízeních a zároveň se synchronizují.

Navíc Microsoft je v poslední době velmi pružný a stále přidává nové a nové funkce, takže je stále se na co těšit.