Domů » Bleskovky » Cortana míří do Nizozemska, podpořte ji na cestu k nám

Cortana míří do Nizozemska, podpořte ji na cestu k nám

Personální asistentka Cortana, respektive její beta verze, je prozatím k dispozici pouze v Americe, i když poslední úniky naznačují, že se pomalu učí čínsky. Ostatně Čína a další anglicky mluvící země se mají dočkat podpory v druhé vlně, o to překvapivější je zpráva, která se aktuálně objevila na twitterovém účtu nizozemského Microsoftu.

 

Znamená to, že se v další vlně dočkají Cortany i nizozemští uživatelé? Bohužel samotný tweet nepřidává žádné doplňující informace, zdali se skutečně jedná o příchod nizozemské verze, případně přibližné datum jejího vypuštění. Nizozemštína se v dříve uniklém seznamu 15 podporovaných jazyků vůbec nenacházela, je však možné, že tento dokument byl podrvh.

 

V souvislosti s představením Cortany vytvořil Microsoft zvláštní sekci stránky uservoice.com, kam uživatelé mohou zasílat své návrhy na zlepšení hlasové asistentky. Na čtvrté pozici v počtu zaslaných hlasů se drží požadavek na českou lokalizaci, před ním jsou pouze prosby o Cortanu ve vietnamštině, turečtině a požadavek na možnost používat ji offline. V poslední době Microsoft poměrně pružně reaguje na prosby uživatelů a jejich nápady do systému Windows Phone postupně integruje (centrum akcí, souborový manažer atd.). Chcete-li, aby byl vidět i požadavek na českou lokalizaci Cortany, podpořte jej na této stránce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Pavel (neregistrovaný)

  Já bych chtěl aby cortana bila taky v češtině doufám že to majkrosof napraví …

  • mokashi (neregistrovaný)

   Kdyby byla v češtině,tak by tě asi bila do hlavy,aby ses češtinu naučil

 2. „Ostatně Čína a další anglicky mluvící země se mají dočkat podpory v druhé vlně“

  Pokud vím, v Číně není anglicky mluvící země, úřední jazyk mají Čínštinu, viz [odkaz]

  Je možné, že se tam anglicky domluvíte, ale to z ní nedělá „anglicky mluvící zemi“. Pokud ano, pak by se totéž dalo říct i o nás a měli bychom se Cortany dočkat také v druhé vlně, viz předchozí citace.

  • Ano, formulace je nepřesná a zavádějící, ale každý průměrně inteligentní člověk snad pochopí, že se mluví o Číně + anglické země kromě USA.

  • To nepopírám, jen jsem nahlásil nepřesnost. I to je špatné?

 3. Už jsme TŘETÍ – hurá du zakládat další maily abych tam toho naklikal víc – původně jsem myslel, že to nepovolí kvůli IP adrese, ale jde to :D

  • Tak to je moc už i na mě :-D Ale věřím, že nejsi odsud jediný :-D :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).