Cortana je pilná studentka: Letos bude hovořit celkem 14 jazyky

Microsoft má se svojí personální asistentkou Cortanou velké záměry. Kromě toho, že se bude jednat o součást systému Windows 10, dočkají se jí letos i uživatelé systémů Android a iOS. Rčení „kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem“ platí i pro digitální asistentku, a tak není divu, že se redmondští budou snažit dostat Cortanu na co největší počet světových trhů.

  

Příští středu, kdy vyjde finální verze systému Windows 10, bude hovořit americkou a britskou angličtinou, čínštinou, francouzštinou, italštinou, němčinou a španělštinou. Tím však výčet jazyků v letošním roce nekončí. V následujících měsících se dočkají japonští, australští, kanadští a indičtí Insideři, později v tomto roce se navíc ještě přidá Mexiko, Brazílie a francouzsky hovořící část Kanady.

Cortana Expands to New Markets

Microsoft se snaží svoji digitální asistenku naučit co nejpřirozenějšímu projevu, například na čínském trhu má její hlas znít tak, jako by se usmívala, i když vám zrovna podává nepříznivé informace o stavu ovzduší. Britská asistentka má zase hovořit bezstarostným hlasem s mírně sebepodceňující skromností, italská Cortana je národní patriotka a na požádání vám dokonce zazpívá národní hymnu. Kanadská Cortana zase žije hokejem a japonští uživatelé budou moci ocenit její maximální zdvořilost.

   
Hej, Cortano, řekni mi vtip/pohádku

Požadavky uživatelů a jejich humor se zkrátka liší národ od národu, a nám nezbývá než doufat, že nás Cortana jednoho krásného dne pobaví poctivým českým humorem a poradí, kde poblíž točí nejlepší Plzeň.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku