Domů » Bleskovky » Hlasová asistentka Cortana pro iOS je k dispozici prvním testerům

Hlasová asistentka Cortana pro iOS je k dispozici prvním testerům

Microsoft na konkurenčních platformách Android a iOS nabízí nepřeberné množství aplikací a za hranice Windows pomalu míří i hlasová asistentka Cortana. Ta již zavítala do obchodu Play, byť prozatím jako betaverze omezená na americké uživatele (více informací). Do testování Cortany se mohou nově pustit i majitelé iPhonů, avšak i v jejich případě je okruh testujících značně omezen.

   

První beta verze Cortany je k dispozici v programu Apple TestFlight, počet testujících je omezen na 2 tisíce lidí. Konkurentka Siri na iPhonu prozatím zvládá odpovídat na hlasové dotazy, spravovat denní rozvrh, upomínky či budíky, vybrané položky lze dokonce zadávat na počítači s Windows a objeví se v Cortaně i na telefonu. Testující však zatím musí zapomenout na hlasovou inicializaci skrze příkaz „Hey Cortana“, připomínky, které mají co do činění s lidmi v systémovém adresáři, a z iPhonu také nelze spravovat oblíbená místa.  

  

Očekáváme, že většinu chybějících funkcí se Cortana pro iOS doučí do té doby, než se stane součástí obchodu aplikací App Store, datum vypuštění však zatím stanoveno není. Nám nezbývá než si na závěr tradičně povzdechnout nad absencí podpory češtiny. Soubor Siri vs. Cortana na jednom zařízení ale může být ještě zajímavý.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments