Cortana brzy vycestuje za hranice USA: Za dva týdny přistane ve Velké Británii, poté se vydá do Číny

Exkluzivita amerických uživatelů systému Windows Phone na používání personální asistentky Cortany brzy skončí. Programový manažer Cortany Marcus Ash na svém Twitteru odhalil, že pokud nedojde k nepřepokládaným komplikacím, bude beta verze Cortany dostupná do dvou týdnů britským uživatelům. Nemá se jednat o pouhé uvolnění americké verze do telefonů s britským prostředím, dojde i k přizpůsobení Cortany regionálním podmínkám, například zobrazování teploty v Celsiových stupních nebo délek v metrickém systému. 

O letošních prázdninách by Cortana měla zamířit i za Velkou čínskou zeď. Podle zaměstnance Microsoftu, který přispívá do diskuzního fóra serveru WPCentral pod nickem Talderon, se obě jazykové varianty přelily z vývojářské podpory do podpory „live site“, což má naznačovat jejich brzké vypuštění. To, že Cortana čínštině rozumí, dokazuje video, které se na internetu objevilo v minulém týdnu. 

Cortana speaking chinese

Podle Talderona bude čínská verze následovat zhruba týden po jejím vylodění v Británii. V Microsoftu podle jeho slov intenzivně pracují i na indické variantě, nicméně v tomto případě žádné konkrétní datum nepadlo, vypuštění však máme očekávat dříve nežli později. Neočekáváme, že se Cortana někdy naučí česky, je to pouze naše zbožné přání; bohatě by však postačilo, kdyby Microsoft osamostatnil funkce na Cortanu navázané, zejména Quiet Hours a Inner Circle.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku