Domů » Bleskovky » Cortana brzy vycestuje za hranice USA: Za dva týdny přistane ve Velké Británii, poté se vydá do Číny

Cortana brzy vycestuje za hranice USA: Za dva týdny přistane ve Velké Británii, poté se vydá do Číny

Exkluzivita amerických uživatelů systému Windows Phone na používání personální asistentky Cortany brzy skončí. Programový manažer Cortany Marcus Ash na svém Twitteru odhalil, že pokud nedojde k nepřepokládaným komplikacím, bude beta verze Cortany dostupná do dvou týdnů britským uživatelům. Nemá se jednat o pouhé uvolnění americké verze do telefonů s britským prostředím, dojde i k přizpůsobení Cortany regionálním podmínkám, například zobrazování teploty v Celsiových stupních nebo délek v metrickém systému. 

O letošních prázdninách by Cortana měla zamířit i za Velkou čínskou zeď. Podle zaměstnance Microsoftu, který přispívá do diskuzního fóra serveru WPCentral pod nickem Talderon, se obě jazykové varianty přelily z vývojářské podpory do podpory „live site“, což má naznačovat jejich brzké vypuštění. To, že Cortana čínštině rozumí, dokazuje video, které se na internetu objevilo v minulém týdnu. 

Podle Talderona bude čínská verze následovat zhruba týden po jejím vylodění v Británii. V Microsoftu podle jeho slov intenzivně pracují i na indické variantě, nicméně v tomto případě žádné konkrétní datum nepadlo, vypuštění však máme očekávat dříve nežli později. Neočekáváme, že se Cortana někdy naučí česky, je to pouze naše zbožné přání; bohatě by však postačilo, kdyby Microsoft osamostatnil funkce na Cortanu navázané, zejména Quiet Hours a Inner Circle.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. pepik (neregistrovaný)

  V cestine kdy???

  • V návrzích na jazyky pro Cortanu je čeština na třetím místě s počty hlasů, tak uvidíme. :)

   [odkaz]

  • Nikdy. Přestaňte věřit.

  • To nemůžeš vědět, až tvé nikdy vyšumí do oblak, jsem zvědavý v kterém koutě pak budeš a jak to budeš „okecávat“.Jako vědma by jsi dřel bídu s nouzí.

  • Čeština bude až po Maďarech :-D :-D :-D

  • Nikdy neříkej nikdy. S takovým přístupem vážně nikdy nic nebude. :)

   Je jasné, že nebude za měsíc, ale jednou se objevit může.

  • Myslíš že jsme nějak extra zajimavý trh? Až nás bude jak v Polsku, tak možná.

   Ale prvně bude GB, Čína, Rusko, Indie, Brazilie, Mexiko, Francie, Německo atd atd. Myslím že doufáš marně

  • Počet obyvatel je irelevantní.

  • počet obyvatel = kupní síla

   i v takových zemích jako je indie nebo brazilie čí mexiko

   V tomhle je logika věci neúprosná.

  • Kupní síla nemá s obyvateli co společného, vztahuje se k měně. Jinak doporučuji vám vzdělat se alespoň v základech ekonomie, pro život jsou to prospěšné znalosti (tím vás nechci urazit, ekonomické znalosti jsou chabé u většiny společnosti).

  • K měně??? To si snad děláš srandu :D

   Koukni na ty základy ekonomiky raději ty sám, než plácneš takovou hloupost.

 2. A teď česky. :)

  Nebo alespoň ji zpřístupnit celosvětově i v těch pár jazycích, což se prý plánuje. :)

  • Přesně. Alespoň s angličtinou pro náš region.

  • Velda (neregistrovaný)

   To beztak jenom testujou, jak to bude fungovat ve velké praxi a jak to zatíží datacentra, a pak to rozšíří globálně ty jazyky, co tam budou. Přece jen hlasová asistentka s UI není úplně triviální záležitost na datové přenosy.

 3. Michal (neregistrovaný)

  Česky aspoň textově :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).