Domů » Bleskovky » Corning brání Gorilla Glass 5: Sklo je dostatečně tvrdé, chyba je v použitém nástroji

Corning brání Gorilla Glass 5: Sklo je dostatečně tvrdé, chyba je v použitém nástroji

Ochranné sklo Gorilla Glass 5, které najdeme u nového Samsungu Galaxy Note7, bylo nedávno podrobeno testu tvrdosti. V něm se však příliš neosvědčilo, neboť se zdá, že tvrdost skla byla obětována za zvýšenou odolnost proti rozbití. V testu, který byl proveden na YouTube kanálu JerryRigEverything došlo k jeho poškrábání již na 3. stupni tvrdosti podle Mohsovy stupnice.

Note7_gorilla_glass

Ke kauze se vyjádřil i sám Corning, který ochranné sklo vyrábí. Jako první zpochybnil provedení testu, jelikož se nejednalo o laboratorní podmínky. V testech výrobce prý Gorilla Glass 5 obstojí i proti poškrábání materiálem s tvrdostí 5 až 6.

Galaxy Note 7 - Durability video

Škrábance, které se na displeji objevily po použití hrotu s tvrdostí 3, Corning vysvětluje tak, že oproti použitému ochrannému sklu je tento materiál tak měkký, že došlo k jeho přenesení na sklo a je velmi těžké z něj materiál dostat, a to se může jevit jako škrábance. Údajně se tedy nejedná o rýhu, ale o kus materiálu na povrchu skla, což bychom mohli připodobnit k psaní tužkou na papír.

Vysvětlení je poměrně kostrbaté a zdá se, že Corning nemá v úmyslu přiznat jakoukoliv chybu. Je možné, že se opravdu jedná o odrhnutí použitého nástroje, to však ukáže až běžné používání. V každém případě se rozhodně vyplatí si na nový Note 7 pořídit ochrannou folii.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.