Domů » Bleskovky » Clubhouse má v Číně smůlu. Tamní vláda jej zakázala

Clubhouse má v Číně smůlu. Tamní vláda jej zakázala

Clubhouse je nová sociální síť, která získává na popularitě, a toho si všimla také čínská vláda, která jej začala blokovat. Od pondělka přicházejí stížnosti na výpadky připojení, sám Clubhouse ale potvrdil, že se nejedná o technické problémy. Za výpadky stojí tamní vláda.

clubhouse1
Sociální síť Clubhouse

Vlastně se není moc čemu divit, stejný osud potkal Facebook i Twitter a Clubhouse v posledních týdnech získával na popularitě i díky své exkluzivitě, protože je stále dostupný pouze pro uživatele iPhonů a je potřeba pozvánka. Ty se na čínském trhu prodávaly i za ceny v přepočtu okolo 1 500 Kč.

Clubhouse v poslední době sílí i díky přítomnosti známých osob, ať už těch lokálních nebo celosvětově známých tváří v podobě Oprah Winfrey, Ashtona Kutchera nebo Elona Muska.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

3 komentářů

  1. Není čemu se divit, vzájemné zákazy, různé sankce, uplatňované bez jakýkoliv důkazů, stálé zvyšování napětí, to je současná situace USA – ČLR. Navíc sociální sítě jsou v řadě případů vyšetřovány pro neadekvátní chování proti uživatelům. Čím více bude napětí ve světě stoupat, tím horší bude pozice uživatelů, ideologická druhá studená válka je v plném proudu a nikdo neví jak to skončí. Lze jen doufat, že současná politická garnitura bude včas nahrazena jinou, která bude mít zcela odlišný pohled na vývoj planety Země.

    • Dost pochybuju, ze tohle je jako odpoved na zakazy Huaweie apod. od USA. Cina socialni site zakazovala vzdy. A zrovna u Ciny se bojim, ze se politika jeste hodne dlouho nezmeni, protoze soucasna ocividne funguje dost efektivne.

  2. Další virtuální prostor pro nolifery, kteří místo žití vlastních životů, koukají na fake příběhy rádoby influecerů. Doufám, že EU bude k sociálním sítím přistupovat čím dál, tím agresivněji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).