Domů » Bleskovky » Clock Hub: Živá dlaždice s aktualizovanými hodinami pro WP 8.1 (tip na aplikaci)

Clock Hub: Živá dlaždice s aktualizovanými hodinami pro WP 8.1 (tip na aplikaci)

O novinkách systému Windows Phone 8.1 v oblasti domovské obrazovky jsme vás souhrnně inforomovali v dřívější bleskovce, její výhody začínají pomalu využívat vývojáři aplikací třetích stran. Kromě námi dnes doporučené aplikace pro vytváření obrázků na pozadí úvodní obrazovky se ve Store objevila první aplikace, která umožní připnout na úvodní obrazovku pravidelně aktualizovanou dlaždici času.

  

Tato funkce byla dříve výsadou telefonů značky HTC a aplikace HTC Hub, nyní si mohou živé hodiny užívat i uživatelé Lumií a telefonů ostatních značek. Aplikace využívá nového pravidla pro vývojáře, které umožňuje vytvářet živé dlaždice s minutovým intervalem aktualizace. Tato aplikace nenabízí žádná nastavení, čas a formát jeho zobrazení si bere přímo z regionálního nastavení v telefonu. Živou dlaždici vytvoříte prostým připnutím aplikace na úvodní obrazovku, čas je korektně zobrazen pouze při největší velikosti dlaždice. Dá se předpokládat, že další velikosti přijdou v některé z dalších verzí této aplikace nebo ve zcela jiné aplikaci, které na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. no výborně, už se těším, co všechno vývojáři s novými dlaždicemi dokážou.. Jen si asi budeme muset na tu největší vlnu nových apps počkat až na oficiální uvolnění WP8.1 – jak jsem pochopil, tyto aplikace jsou už v novém formátu, který není zpětně kompatibilní.

 2. Povie mi niekto prečo potrebujem samostatnú aplikáciu hodín, keď všetko potrebné nájdem pri pohľade do pravého horného rohu?

  • Ze stejného důvodu, jako v případě Androidu existují hodiny na ploše.

   IMHO proto, že větší hodiny se lépe čtou např. za chůze, nebo na sluníčku a podobně.

  • Zaujímavé, že doteraz som s tým problém nemal. Ok, beriem, ľudia vidia rôzne, ale hodiny sú aj na glanc screen, úvodnej tapete, v pravom hornom rohu.

  • Ale nikdo ti neříká, že TY ji potřebuješ…holt když to lidi stahují, asi to k něčemu je…

  • Podľa popisu aplikácie len na zobrazenie času. Inak všimol si tú časť kde hovorím: „…Ok, beriem, ľudia vidia rôzne…“

  • Vetsine lidem je to k prdu, ale je dobre, ze ta tu moznost je. Asi ji budou nejvice vyuzivat lide jak psal SMISEKCZ, kteri hodne schuzuji nebo lide, kteri maji problem se zrakem.

  • Petr (neregistrovaný)

   KENDAL: samozřejmě že je to úplně k ničemu :-) jen to zabírá hafo místa, a vypadá to podle některých cool :-)

 3. Ok, ja sa nehádam. Verím, že ľudia zo slabším zrakom alebo z nejakého iného dôvodu si túto aplikáciu stiahnu, ale táto aplikácia ukazuje LEN čas, teda údaj, ktorý kým sa dostanem k aplikáciam v menu, zistím najmenej 2x (glanc, tapeta úvodnej obrazovky). Chápem, že sa tu poukazuje na tú novú schopnosť WP8.1 s minútovou aktualizáciou dlaždíc, ale dokiaľ to nebude vedieť niečo navyše ako napr., stopky, nejaký budík, alebo niečo podobné, nemá zmysel (aspoň podľa mňa, ak to pre niekoho zmysel bude mať, kľudne, ja mu nebránim), aby si ju niekto kto ju nepotrebuje stiahol. Týmto končím debatu na túto tému. Verím, že nikto za ňou plakať nebude. Sorry.

 4. JoVym (neregistrovaný)

  jj, to je docela pekne :-), bohužel kdyz jsem to chtelvyzkoust v L820 s WP8.1, tak ve storu tahle apka není a kdyz jsem to zkusil naistalovat z prohlizece v PC, tak mi to napsalo, ze není pro nas region :-(

 5. a jak to žere baterku? ha?

  • princ (neregistrovaný)

   Vojti a jak ti žerou baterku hodiny? ha? Přemýšlej trochu. Moc asi ne co.

  • mokashi (neregistrovaný)

   Mně by spíše zajímalo,proč to má 24 MB :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).