Domů » Bleskovky » Čína zakázala oblíbenou hru, ve které máte za úkol vyhubit lidstvo. Může za to koronavirus?

Čína zakázala oblíbenou hru, ve které máte za úkol vyhubit lidstvo. Může za to koronavirus?

Plague Inc. je populární strategická/simulační hra z roku 2012, v níž má hráč za úkol vytvořit a mutovat patogen za účelem vyhlazení kompletní lidské populace. Titul se můžete zahrát nejen na počítačích, ale také mobilních telefonech s operačními systémy Android i iOS. Tento výčet platforem však v současné době neplatí pro čínské hráče – hra totiž zmizela z tamního App Store.

plague inc game

Vývojáři z britského studia Ndemic Creations vydali oficiální prohlášení, v němž stojí, že proti odstranění hry nemohou žádným způsobem bojovat. „Podle čínského regulatorního úřadu známého jako The Cyberspace Administration of China se v našem titulu nachází ilegální obsah,“ píše se v prohlášení.

Souvislost s koronavirem?

Na internetu se objevují spekulace, že k odstranění mobilní hry došlo v souvislosti s šířením nebezpečného koronaviru (Covid-19). Přibližně před třemi týdny se titul Plague Inc. vyhoupl na první příčku mezi placenými aplikacemi na americkém App Store, kde v prodejnosti na chvíli překonal i populární Minecraft. Zvýšený zájem o aplikaci měl přímou souvislost s epidemií koronaviru. Nutno dodat, že tenhle titul v minulých letech bořil žebříčky v App Store i Google Play několikrát a mezi hráči je velmi oblíbený. I my v redakci jsme v minulosti s Plague strávili desítky hodin.

Nelze proto vyloučit, že se čínská vláda s ohledem na aktuální situaci v zemi rozhodla rostoucí popularitu hry zastavit, tuto informaci však nelze v současné době potvrdit. Nad možnou spojitostí se v prohlášení zamýšlejí také samotní vývojáři.

„Není nám jasné, zda je odstranění Plague Inc. spojeno s probíhajícím výskytem koronaviru. Organizace jako CDC však opakovaně potvrdily vzdělávací aspekt hry. V současné době navíc spolupracujeme s významnými světovými zdravotnickými organizacemi, abychom podpořili jejich boj s onemocněním Covid-19,“ uvedli tvůrci.

Plague Inc.
Plague Inc.
Autor: Miniclip.com
Cena: zdarma
‎Plague Inc.
‎Plague Inc.
Cena: 19,00 Kč+

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
gekon
Uživatel
gekon

„Čína zakázala oblíbenou hru, ve které máte za úkol vyhubit lidstvo. Může za to koronavirus?“
Řekl bych, že více než koronavirus za to může zdravý lidský rozum … ;-)

_qam_
Uživatel
_qam_

Kdyby to zakazovali z čínského nezdravého rozumu, tak to zakážou už v době vydání, někdy v roce 2012. To, že to 8 let bylo ok a teď je to špatně je jen další čínský alibismus.