Domů » Bleskovky » Čína dala obchodu Nokie s Microsoftem zelenou

Čína dala obchodu Nokie s Microsoftem zelenou

Čínské ministerstvo obchodu schválilo dohodu o prodeji mobilní divize Nokie do rukou Microsoftu. Na vyjádření regulátorů čínského trhu se čekalo, neboť se objevily obavy, zdali by se Nokia po prodeji své mobilní divize nestala patentovým trollem. Jelikož Nokia nebude v blízké budoucnosti vyrábět mobilní telefony, nemusí uzavírat s ostatními výrobci křížové licenční dohody a teoreticky by tak mohla stanovovat vysoké poplatky za licencování vlastních patentů.

 

Nokia však ujistila čínské regulátory, že se k ničemu podobnému v budoucnu nechystá a obdržela od čínského ministerstva obchodu potřebný souhlas. Nyní snad již definitivně můžeme říci, že obchod Nokie a Microsoftu je skutečně na spadnutí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

  1. Paulie88 (neregistrovaný)

    Díky bohu že samotná Nokia v těch čínskejch rukou neskončila jako Motorola. To už by bylo trochu moc …

  2. fabzfia112 (neregistrovaný)

    Stejně to nechápu, tomu se říká svoboda a demokracie když se musí o koupi něčeho žádat celý svět?

  3. Majko (neregistrovaný)

    A Ceska Republika tu dohodu schvalila?

  4. Ona už si China dělá hlavu z licenčních podmínek?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).