Chytrý telefon Toshiba-Fujitsu IS12T s Windows Phone 7.5 oficiálně představen

Rodina telefonů s operačním systémem Windows Phone 7.5 „Mango“ se rozrostla o nový přírůstek s trochu krkolomným označením IS12T. Za jeho výrobou stojí společnosti Toshiba a Fujitsu a rozhodně nejde o žádnou tuctovku. Lákat bude na 32 GB vnitřní paměti, 13,2MPx fotoaparát, 3,7″ displej a voděodolný kryt. Do Evropy se s největší pravděpodobností nedostane, je totiž určený exkluzivně pro japonského operátora KDDI.

Toshiba-Fujitsu IS12T je vůbec prvním voděodolným telefonem se systémem Windows Phone (vyhovuje normě IPX5). Díky tiskové zprávě rovněž víme, jak se operační systém Windows Phone bude označovat; dlouho se vedly spory o tom, zda se po vydání Manga posune číslování na verzi 7.1 nebo 7.5, a nakonec zvítězila druhá varianta. Toshiba-Fujitsu IS12T se s největší pravděpodobností stane vůbec prvním Mango telefonem, který se dostane na pulty obchodů, bohužel ale pouze v Japonsku. Předhonit by měl dokonce i Nokii, u které se vzhledem k partnerství s Microsoftem očekávalo, že právě ona nabídne první Mango telefony.

- - -

Telefon bude dostupný ve třech barevných variantách (černá, světle zelená a růžová). Kapacitní displej na přední straně nabídne WVGA rozlišení (480 x 800 px) a poměrně prostornou úhlopříčku 3,7″. Podpory paměťových karet se sice nedočkáme, ale do jisté míry to bude suplovat 32 GB vnitřní paměti,  které většině uživatelů postačí. Hnacím motorem se stane jednojádrový procesor od Qualcommu (MSM8655) s frekvencí 1 GHz. Slibně vypadá i fotoaparát; je pravda, že počet megapixelů ještě dobrou fotku nedělá, ale snad 13,2MPx čip bude podávat obstojné výsledky. Celkové rozměry telefonu jsou 59 x 118 x 10,6 milimetrů, hmotnost včetně akumulátoru je 113 gramů. 

- - -

Toshiba-Fujitsu IS12T v reklamním klipu

KDDI Windows Phone commercial

IS12T byl prezentován s Windows Phone 7.5 v sestavení 7716, které je velmi blízko finální RTM verzi 7720, se kterou se zařízení dostane na pulty obchodů. S uvedením do prodeje se počítá začátkem září, cena zatím stanovena nebyla.

- - 

- - -

Zdroje: WPCentral, PocketNow, Engadget

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku