V odvětví chytrých hodinek se aktuálně prosazuje několik přístupů. Nejpopulárnější jsou dotykové chytré hodinky, jejichž typickým zástupcem jsou Apple Watch. Jiný přístup vyznávají takzvané hybridní chytré hodinky, které kombinují klasické ručičky s malým displejem, jako tomu je kupříkladu u Withings ScanWatch. Třetí přístup je nejkonzervativnější – do těla klasických hodinek ukrývá chytré funkce, přičemž na první pohled nejsou vidět. Zástupcem této filozofie jsou také hodinky švýcarského startupu Sequent.

Ten včera na crowdfundingové platformě Kickstarter spustil novou kampaň s cílem vybrat 22 tisíc švýcarských franků (cca 510 tisíc korun) na nový model Titanium Elektron. Hodinky kombinují tradiční hodinkový vzhled, automatický strojek s technologii SuperCharger 2.2, který se stará o dostatečnou zásobu energie, a tělo vyrobené z titanu. Ciferníku hodinek dominují indexy se solárními články, které svítí ve tmě, a hodinky jsou rovněž vybaveny například systémem pro zaznamenávání sportovních aktivit a senzorem srdečního tepu.
Titanium Elektron jsou první chytré samonabíjecí hodinky svého druhu. Hodinky se skládají pouze z 9 dílů bez ozubených koleček a šroubků, díky čemuž strojek nepotřebuje takřka žádnou údržbu.
Elektromechanický systém transformuje kinetickou energii na elektřinu, díky čemuž mohou hodinky vydržet v pohotovostním režimu až 2 roky. Sequent Elektron mají rovněž nízkou odchylku v přesnosti ±0,3 sekundy za den. Pro zaznamenávaní veškerých aktivit je k dispozici aplikace Oxygen, která je dostupná jak pro Android, tak iOS.
Pro nejrychlejší přispěvatele je zde možnost získat Sequent Titanium Elektron na platformě Kickstarter za cenu 305 švýcarských franků (cca 7 000 korun), přičemž vybavenější modely lze získat za 332 švýcarských franků (cca 7 700 korun) v případě Elektron HR či 350 švýcarských franků (cca 8 100 korun) za model Elektron HR VIU. V běžném prodeji se budou chytré hodinky Sequent Titanium Elektron prodávat za 539 švýcarských franků (cca 12 500 korun).