Sledujte nás na YouTube

Chytré hodinky od HTC v nedohlednu, výrobce údajně zastavil vývoj

Ještě letos v únoru jsme psali, že se společnosti HTC podařilo překonat všechny potíže s napájením a LCD displeji vlastních prototypů chytrých hodinek s tím, že první reálné modely by měly být dostupné letos o vánocích. Tyto informace byly v červenci přiživeny videem, v němž tchajwanský výrobce oslavuje design svých zařízení, přičemž na krátkou chvíli se v nich objevil záběr na chytré hodinky v dokovací stanici. I když by se mohlo zdát, že jejich odhalení je již na spadnutí, situace je možná zcela opačná.

  
Údajná podoba chystaných hodinek od HTC

Podle serveru Pocket Lint totiž HTC údajně vývoj a produkci vlastních hodinek, které měly být replikou modelu Qualcomm Toq s barevným e-ink displejem, zcela zastavilo. Důvodem má být právě neúspěch modelu Toq společně s rostoucí konkurencí, která do svých modelů nasazuje čím dál populárnější platformu Android Wear. HTC se zřejmě zaleklo chybějícího wow efektu a zbytečně ztracených peněz vynaložených na vývoj a produkci tohoto příslušenství. Jsme zvědaví, zdali se výše uvedené informace zakládají na pravdě nebo nás HTC před vánočními svátky překvapí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *