Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Moto G na prvních fotografiích: kruhový displej, bezdrátové nabíjení a NFC

Chytré hodinky Moto G na prvních fotografiích: kruhový displej, bezdrátové nabíjení a NFC

Značku Motorola lze vnímat mimo jiné i jako pionýra v oblasti nositelné elektroniky, její Moto 360 z roku 2014 byly jedny z vůbec prvních novodobých chytrých hodinek poháněných platformou Android Wear (dnes Wear OS). Jak se zdá, v příštích měsících se opět můžeme těšit na další nositelné novinky nesoucí logo této značky.

Moto G SmartWatch 1

Hodinky Moto G na obzoru

Na internetu se objevila první fotografie chystaných hodinek „Moto G“, která mnohé prozrazuje. Hodinky budou disponovat kruhovým displejem, kovovým tělem s vyměnitelnými řemínky, kromě dotykového displeje bude k jejich ovládání sloužit i kruhové tlačítko a otočná korunka.

Moto G SmartWatch 3

Pohled na dýnko hodinek dále odhaluje přítomnost cívky pro bezdrátové nabíjení a několik zajímavých informací týkajících se výbavy. Hodinky bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 4100, který bude mít oproti svému předchůdci výrazně větší výkon, především díky použití jader Cortex-A53. Výbavu uzavírá integrovaná GPS a voděodolnost do 5 ATM. Ve specifikacích najdeme i NFC, nicméně hodinkami se systémem Android Wear není v České republice skrze Google Pay možné platit.

Moto G SmartWatch 2

Nebudou přímo od Motoroly

Hodinky Moto G nebude vyrábět přímo Motorola ani mateřské Lenovo, ale firma CE Brands Inc. Ta před nedávnem pohltila firmu eBuyNow, která pod licencí vyráběla třetí generaci Moto 360, tudíž se jedná o pokračování této spolupráce.

Moto G SmartWatch 4

Podle harmonogramu chystaných produktů, které tato firma letos chystá, budou mít hodinky Moto G premiéru v červnu letošního roku, v červenci je pak budou následovat další hodinky Moto Watch a Moto One; první s obdélníkovým, druhé s kruhovým displejem. Firma CE Brands chystá i spoustu dalších chytrých produktů, ovšem pod jakou značkou je bude uvádět na trh, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Tlustý a těžký jako prase, co? :D

 2. „Podle harmonogramu chystaných produktů, které tato firma letos chystá, budou mít hodinky Moto G premiéru v červnu letošního roku, v červenci je pak budou následovat další hodinky Moto Watch a Moto One; první s obdélníkovým, druhé s kruhovým displejem.“

  Tak hlavne ze jsou konzistentni, co se nazvu tyce :DD

 3. Doufám, že dorazí do redakce, takže se budeme moci těšit na jejich recenzi.

  • Michal Javůrek

   Věřím, že ano :) tenhle kousek vypadá opravdu zajímavě. Snad se premiéry dočkáme v dohledné době.

 4. „Těšit se také můžeme na přítomnost NFC pro mobilní platby, …“
  By mě zajímalo v jaké krajině pár redaktor žije, když se těší na NFC platby u hodinek s Wear OS.

  • Michal Javůrek

   Děkujeme za upozornění, tohle kolegovi uteklo. V textu už je to opravené.

  • Moc děkuji 😊 A jen se zeptám, existuje nějaké bližší info zda vůbec bude někdy dostupná podpora Google Pay na Wear OS i v nášem regionu?

 5. OMG, by mne zajímalo, kdo si koupí tuhle hrůzu namísto legendárních Apple Watch.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).