Domů » Bleskovky » Chystaný MacBook Pro dostane čtečku prstů ve vypínacím tlačítku a chytrý OLED panel

Chystaný MacBook Pro dostane čtečku prstů ve vypínacím tlačítku a chytrý OLED panel

Apple by měl ještě v letošním roce představit novou řadu notebooků MacBook Pro, která by měla přinést zcela nový design a několik inovativních funkcí. Notebooky mají být tenčí a lehčí než současná generace, přesto se do jejich těla vejde slušný zástup konektorů – máme očekávat hned čtveřici USB-C konektorů (některé pracující ve specifikaci Thunderbolt 3), které patrně nahradí i nabíjecí MagSafe; možná nedojde ani na standardní USB-A.

macbook

Na první pohled mají být novinky viditelné na klávesnici – horní řadu funkčních kláves má nahradit OLED panel, na němž se budou dynamicky měnit ikonky v závislosti na tom, v jaké aplikaci zrovna pracujete. Druhou novinkou má být čtečka otisků prstů integrovaná přímo do vypínacího tlačítka; patrně se bude jednat o klasické Touch ID, které známe z iPhonů a iPadů. Bohužel datum představení nových MacBooků je stále neznámé, spekuluje se, že Apple čeká na novou generaci procesorů Intel Cannon Lake, které se ale do rukou výrobců mají dostat až příští rok.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments