Domů » Bleskovky » Chystaná Lumia RM-1090 bude poctivý low-end: Známe parametry

Chystaná Lumia RM-1090 bude poctivý low-end: Známe parametry

Nejnižší modely letos představených telefonů Nokia Lumia se paradoxně nestaly nástupci svých předchůdců, ale dokázaly jít s hardwarovou výbavou ještě níže. Recenzenti tak namísto koupě Lumie 530 (recenze) doporučovali poohlédnout se spíše po její starší sestře, která za výprodejovou cenu nabídla lepší displej, dvojnásobnou paměť a větší množství nepochopitelně chybějících senzorů.

   

Microsoft aktuálně připravuje model ukrytý za kódové označení RM-1090, který by se podle uniklých parametrů mohl stát důstojným low-endovým zástupcem, pokud tedy uživatel překousne displej o úhlopříčce pět palců. Ten nabídne HD rozlišení (720 × 1280 pixelů, 294 ppi). O výkon se postará čip Qualcomm Snapdragon 200, na rozdíl od Lumie 530 a 630 jej však podpoří 1 GB operační paměti. Pro ukládání aplikací a multimediálního obsahu bude sloužit 8GB vnitřní pamět a paměťová microSD karta.

  

Telefon bude disponovat dvěma fotoaparáty, ten hlavní na zádech bude mít rozlišení 5 Mpx a bude doplněn přisvětlovací LED diodou, čelní kamerka nabídne pouze základní VGA rozlišení. Rozměry telefonu mají být 140,2 × 72,45 × 9,32 mm, hmotnost 145,7 gramů. V tomto těle se má nacházet baterie o kapacitě 1 900 mAh. Kromě letos standardních barev Lumií (tedy černé, bílé, oranžové a zelené) má RM-1090 přijít ještě v šedé a modré barvě. Datum uvedení tohoto modelu, jenž by mohl být nástupcem Lumie 625, zatím neznáme, jeho cena bude patrně postavena mezi cenu Lumie 630 a 730. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.