Spekulace: Chystá Microsoft na svých systémech podporu Android aplikací?

Včerejší tweet Evleaks o tom, že se chystá Lumia s Androidem, rozvířil poměrně vášnivé diskuze. Zatímco jeden tábor s touto spekulací sveřepě nesouhlasí, jiní se této myšlenky chytli a začali ji rozvíjet. Do druhého tábora patří například Edgar Murtazin a také mnohdy dobře informovaný blogger Tom Warren.

     

Ten již v únoru na serveru The Verge zveřejnil úvahu, že Microsoft zvažuje umožnit instalaci aplikací pro Android na svých systémech a to ještě před představením rodiny telefonů Nokia X. Podle jednoho z jeho posledních tweetů je Nokia X pouze dlouhá hra, která dříve nebo později vyústí v příchod aplikací pro Android na systémy Windows Phone a Windows RT (případně jejich sloučenou verzi). Toto rozhodnutí má pomoci Microsoftu zvýšit podíl systému Windows na poli mobilních zařízení.

 
Ilustrační obrázek Lumie 925 s Androidem 

Tento krok by byl velmi překvapivý, Microsoft se v poslední době rád chlubil tím, jak se mu daří dohánět ztrátu na konkurenční obchody s aplikacemi a navíc představil velmi nadějný projekt univerzálních aplikací pro Windows Phone a Windows. Dalo by se říci, že tonoucí se stébla chytá, otázkou je, jako moc je toto stéblo silné; podobnou strategii zvolilo i BlackBerry a její přínos je v případě kanadské firmy minimální, je-li vůbec nějaký.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku