Četli jste podmínky používání Apple produktů? V této formě vás to bude bavit – SMARTmania.cz

Četli jste podmínky používání Apple produktů? V této formě vás to bude bavit

terms conditions jobs nahled comic book

Podmínky používání patří mezi nutné zlo, které doprovází prakticky každý software či službu. Dlouhé statě plné právnických obratů by si sice před odsouhlasením měl přečíst úplně každý, avšak v praxi je mnohem jednodušší celou tuto nezáživnou činnost přeskočit a věnovat se něčemu mnohem zábavnějšímu. Když pomineme „vzdělávací“ epizodu seriálu South Park, která si nekonvenčním způsobem utahovala ze všech, kteří tyto texty nečtou, vyhýbá se populární kultura inkriminované problematice obloukem.

Jak kreativně zpracovat podmínky používání iTunes, to ovšem nedalo spát umělci Robertu Sikoryakovi, který na základně proslule nezáživného textu vytvořil téměř stostránkový komiks s příhodným názvem Terms and Conditions. Už samotná obálka si nepokrytě utahuje z ikonického ředitele Applu Steva Jobse, který je po okrajích vyobrazen v různých podobách, například jako Homer Simpson. Dominantní je ovšem podoba Jobse jakožto Wolverina z X-Menů včetně jeho vysunovacích drápů.

terms and conditions comics
Sikoryak vzdává poctu celé řadě komiksových tvůrců a zároveň si vtipně utahuje z nelidsky dlouhých podmínek používání iTunes

O texty se postaral samotný Apple, neboť všechny dialogy a upřesňující okna jsou přesným zněním podmínek používání. V případě grafického ztvárnění se Sikoryak poměrně vyřádil a vzdal skrze komiks poctu celé řadě známých tvůrců grafických novel, jako jsou například Scott Adams (Dilbert), Jim Davis (Garfield), Marjane Satrapi (Persepolis), Peya (Šmoulové) či Bryan Lee O’Malley (Scott Pilgrim). Přečíst si celý komiks můžete zdarma prostřednictvím tohoto 130MB souboru PDF stažitelného z webových stránek UBU.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku