Domů » Bleskovky » Česká televize přechází na HTML5. Dává tak sbohem Flash Playeru

Česká televize přechází na HTML5. Dává tak sbohem Flash Playeru

Velkou novinkou nás v těchto dnech překvapila Česká televize. Ta totiž ve svých službách přechází na nový formát HTML5, ten tak nahrazuje zastaralý a potenciálně nebezpečný Flash Player od společnosti Adobe. Informoval o tom server Cnews.cz.

ceska_televize

Ke změně dochází u prohlížečů v jejich desktopových verzích. Výhody HTML5 plynou především z toho, že pro běh není vyžadován žádný speciální modul. Nový formát je rovněž šetrnější k využívání procesoru, což bylo právě u Flashe dost často vytýkáno. HTML5 bylo u České televize v desktopových prohlížečích podporováno již dříve, museli jste se k němu ovšem propracovat poněkud krkolomnou cestou. Novinku si budete moci nově vyzkoušet nejen u archívu iVysílání, ale i v živém vysílání.

ivysilani

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

7 komentářů

 1. No hurá!!! Tři dny slavme a radujme se.

 2. Proč v Chromu stále jen „nahrávám video“ a nic se neděje??!? V IE a Mozille se rozběhne video normálně… Děkuji za radu a odpověď.

  • Potrebuji radu

   Mne to v chromu vypisuje Doplnek adobe flash player spustite kliknutim na prave tlacidlo mysi. A kdyz zmacknu prave tlacidlo tak se nic nedeje. Co s tim?

  • Ted jsem to zkoušel a v chrome bez problémů.
   Video se spustí tak 2 vteřiny po kliknutí.
   Chrome Verze 56.0.2924.87 (64-bit)

 3. Najvyšší čas. Aby som si na Android tablete nemohol prehrať obsah tak to je masaker. A to tam mám aj tú poslednú verziu Flash pre Android,ale ČT vyžadovala ešte vyššiu…

 4. Hm super, ale na chromebooku si pustím tak leda černou obrazovku :((((((

 5. No nevím,po mně to stále chce flash player:(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).