Česká hra HexaLines už je k dispozici na Windows Store

Český vývojář Tomáš Slavíček se v minulosti proslavil podařenou logickou hrou HexaLines pro Windows Mobile. Tahle platforma má už svá nejlepší léta za sebou, ale Tomáš nelení a pečlivě pracuje na zbrusu nové verzi s vylepšenou grafikou, která bude určena nejen pro telefony s Windows Phone, ale i pro počítače a tablety s Windows 8.

 

V Hexalines máte za úkol zaplnit co nejvíce cest vlastní barvou. Můžete přidávat šestiúhelníky, nebo s nimi otáčet. Hrajete proti dalším dvěma hráčům – například proti přátelům na jednom zařízení nebo proti docela inteligentním počítačovým protivníkům. Pokud se vám podaří vlít jednu barvu do druhé, zničí to navazující buňku. Hra končí zaplněním celého herního plánu nebo přežitím pouze jednoho hráče. Jen pro zajímavost, 45 typů herních šestiúhelníků včetně jejich pootočení umožňuje přes 4 undecilionů možností, jenom jak hra může skončit.

Termín vydání finální verze zatím neznáme, ale věříme, že to nebude dlouho trvat. Tomášovi držíme palce a o dalším vývoji vás budeme informovat.

   

Aktualizováno 27. srpna

HexaLines už je k dispozici na Windows Store, k vyzkoušení je trial verze s několika omezeními (není možné hrát na velkém herním plánu, měnit mód hry, přepínat typy hráčů a plnit výzvy). plná verze stojí 40 Kč. A ještě jedna užitečná informace pro Windows 8 vývojáře – certifikace hry samotné trvala zhruba 12 hodin, schválení další aktualizace zabralo 2,5 hodiny.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku