Domů » Bleskovky » Česká hra HexaLines už je k dispozici na Windows Store

Česká hra HexaLines už je k dispozici na Windows Store

Český vývojář Tomáš Slavíček se v minulosti proslavil podařenou logickou hrou HexaLines pro Windows Mobile. Tahle platforma má už svá nejlepší léta za sebou, ale Tomáš nelení a pečlivě pracuje na zbrusu nové verzi s vylepšenou grafikou, která bude určena nejen pro telefony s Windows Phone, ale i pro počítače a tablety s Windows 8.

 

V Hexalines máte za úkol zaplnit co nejvíce cest vlastní barvou. Můžete přidávat šestiúhelníky, nebo s nimi otáčet. Hrajete proti dalším dvěma hráčům – například proti přátelům na jednom zařízení nebo proti docela inteligentním počítačovým protivníkům. Pokud se vám podaří vlít jednu barvu do druhé, zničí to navazující buňku. Hra končí zaplněním celého herního plánu nebo přežitím pouze jednoho hráče. Jen pro zajímavost, 45 typů herních šestiúhelníků včetně jejich pootočení umožňuje přes 4 undecilionů možností, jenom jak hra může skončit.

Termín vydání finální verze zatím neznáme, ale věříme, že to nebude dlouho trvat. Tomášovi držíme palce a o dalším vývoji vás budeme informovat.

   

Aktualizováno 27. srpna

HexaLines už je k dispozici na Windows Store, k vyzkoušení je trial verze s několika omezeními (není možné hrát na velkém herním plánu, měnit mód hry, přepínat typy hráčů a plnit výzvy). plná verze stojí 40 Kč. A ještě jedna užitečná informace pro Windows 8 vývojáře – certifikace hry samotné trvala zhruba 12 hodin, schválení další aktualizace zabralo 2,5 hodiny.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. Už se nemůžu dočkat. Nebude na testování beta, alespoň pro W8. ;)

  • Samozřejmě se ptám, jen jsem zapomněl na otazník.

  • Tomáš Slavíček

   Nabídnout k otestování Win8 aplikaci je zatím složitější, takže asi ne. Betatest Windows Phone verze ale nejspíš budeme dělat, určitě pak dáme vědět. Jinak, autorem grafiky hry je můj brácha Josef Slavíček [odkaz]

  • Tak tu grafiku co dělá tvůj brácha je moc pěkná, už abych si pořídil ten tablet (nemyslím tu patlací věc). Jinak já už také něco většího chystám, ale moc ti toho neřeknu, jelikož jsem uvalil na projekt informační embargo. Ale proč to píšu. Děkuji ti za návody na XNA, bez těchto návodů by se můj spolupracovník asi nikdy XNA pořádně nenaučil.

   PS: Já nejsem programátor, ale grafik a zvukař, takže mi jsou ty návody celkem k ničemu. ;)

 2. A co na Android? Hra vypadá zajímavě.

  • Tomáš Slavíček

   S Androidem také předběžně počítáme :) Ale bude to až později (předběžný plán je cca do Vánoc).

  • Super diky za info. Další pěkný dáreček pod stromek. Držím pěstí ať to zvládnete.

 3. Okamžitě zakoupeno. Kdy bude verze pro Windows Phone?

  • Měla by být snad do konce září :)

  • To je dlouho :D Nebude beta-test? Jen abych měl co o hodinu pařit. :D

  • Tomáš Slavíček

   Jojo, WP7 verze bude někdy snad koncem září. Ještě tam chci dodělat ukládání rozehrané hry, krok zpět, některé další efekty… Teď ale pracuju na jiném zajímavém projektu pro WP7 – interaktivní foto/hře Photogotchi: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).