CEO Microsoftu v otevřeném dopise: Produktivita a platformy namísto zařízení a služeb

Generální ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella se chystá uzavřít svůj první fiskální rok v čele redmonského giganta a k této příležitosti zaslal zaměstnancům společnosti otevřený dopis, v němž se věnuje především budoucnosti. Ta již nemá spočívat v Ballmerovském „devices and services (zařízení a služby)“, ale v „productivity and platforms“ (produktivita a platformy). To ale neznamená, že Microsoft na zařízení a služby zanevře.

 

Naopak se mají stát společně s cloudovými službam hlavními pilíři nově nastolené strategie mobile-first and cloud-first. Tato mantra poprvé zazněla na vývojářské konferenci Build 2014 a brzy sebou přinese první kroky reorganizace společnosti. Mají být vytvářena nová partnerství, má se změnit a zjednodušit organizace práce, zvýšit produktivita a „nový Microsoft“ bude také klást důraz na vzdělání a rozvoj, testování nových nápadů a vytváření nových projektů. Zásadní roli má hrát cloud, který bude díky internetu přítomný na každém místě pro miliardy zařízení a jejich uživatele na celé planetě.

 

Pro stimulaci vlastního ekosystému se Microsoft rovněž zaměří na výrobu hardwaru a bude vytvářet nové kategorie zařízení, tak jako učinil například s tablety Surface. V Remdondu chtějí zodpovědně naložit s nově nabytou mobilní divizí finské Nokie, aby rozšířili systém Windows Phone. Nadella rovněž zmínil Xbox, jehož podpora má pokračovat a Xbox má být nadále intenzivně inovován, stejně se vyjádřil i o vyhledávači Bing.

 

Měsíc červenec má být měsíc dialogu o budoucnosti Microsoftu, první z nich se má odehrát příští týden na Microsoft´s Worldwide Partner Conference ve Washingtonu, dále mají proběhnout dvě interní firemní akce, výroční MGX konference a zaměstnanecký //oneweek. Svůj fiskální rok Microsoft ukončí 22. července.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku