Domů » Bleskovky » CEO Microsoftu v otevřeném dopise: Produktivita a platformy namísto zařízení a služeb

CEO Microsoftu v otevřeném dopise: Produktivita a platformy namísto zařízení a služeb

Generální ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella se chystá uzavřít svůj první fiskální rok v čele redmonského giganta a k této příležitosti zaslal zaměstnancům společnosti otevřený dopis, v němž se věnuje především budoucnosti. Ta již nemá spočívat v Ballmerovském „devices and services (zařízení a služby)“, ale v „productivity and platforms“ (produktivita a platformy). To ale neznamená, že Microsoft na zařízení a služby zanevře.

 

Naopak se mají stát společně s cloudovými službam hlavními pilíři nově nastolené strategie mobile-first and cloud-first. Tato mantra poprvé zazněla na vývojářské konferenci Build 2014 a brzy sebou přinese první kroky reorganizace společnosti. Mají být vytvářena nová partnerství, má se změnit a zjednodušit organizace práce, zvýšit produktivita a „nový Microsoft“ bude také klást důraz na vzdělání a rozvoj, testování nových nápadů a vytváření nových projektů. Zásadní roli má hrát cloud, který bude díky internetu přítomný na každém místě pro miliardy zařízení a jejich uživatele na celé planetě.

 

Pro stimulaci vlastního ekosystému se Microsoft rovněž zaměří na výrobu hardwaru a bude vytvářet nové kategorie zařízení, tak jako učinil například s tablety Surface. V Remdondu chtějí zodpovědně naložit s nově nabytou mobilní divizí finské Nokie, aby rozšířili systém Windows Phone. Nadella rovněž zmínil Xbox, jehož podpora má pokračovat a Xbox má být nadále intenzivně inovován, stejně se vyjádřil i o vyhledávači Bing.

 

Měsíc červenec má být měsíc dialogu o budoucnosti Microsoftu, první z nich se má odehrát příští týden na Microsoft´s Worldwide Partner Conference ve Washingtonu, dále mají proběhnout dvě interní firemní akce, výroční MGX konference a zaměstnanecký //oneweek. Svůj fiskální rok Microsoft ukončí 22. července.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Tony (neregistrovaný)

  Ak nezíska alebo nepreukáže takú charizmu ako mal Gates a nedokáže ľudí inšpirovať, tak nemá šancu na veľký úspech. To isté čaká aj Apple a Tima Cooka, oni sa z toho raz dostali. Zo začiatku po odchode Jobsa sa im pár rokov darilo, ale potom každý vie čo nasledovalo a to nie, že by John Sculley nemal dosť vedomostí a skúseností z oblasti podnikania, ale nedokázal ľudí inšpirovať. Problém je, že v budúcnosti už ich Jobs nezachráni.

 2. Konečně jsem pochopil, proč „Nokie“ u nás teď servisuje jediný „strategický partner“, který situaci nezvládá – je to tedy novou strategií Microsoftu. Úroveň této, nyní již, jak praví článek neprioritní činnosti (služby) šla neskutečným způsobem dolů a prvé co monopolně servisující firma ARVATO řeší je, jak neuznat záruku. Tak jsem již od konce dubna bez telefonu (V říjnu 2013 nová Lumie 925 mi stále leží v opravě – z toho se celý měsíc snažím získat ji alespoň v původním stavu zpět – stále se mi ale vrací v horší stavu než byla (při hovorech nebyl funkční display), bez šuplíku na SIM kartu, pak s poškozeným šuplíkem na SIM …). V podstatě jsem tak byl, ač nerad, donucen přejít na jinou značku. Všechny kdo uvažují o hardwaru Nokií (Microsoftu) doporučuji prověřit si reálnou situaci servisování u nás. Stížnosti na Nokia.cz jsou k ničemu, již po 1 hodině (měřeno dle pracovní doby) mi přišlo (od Microfoftu), že po DŮKLADNÉM prošetření nárok na záruční opravu nemám… Nebudu to dál rozvádět, ale až se k telefonu konečně dostanu půjde ke znalci a budu-li mít dle jeho posudku aspoň trochu šanci, pak bude o oprávněnosti zamítnutí nároku na záruční opravu rozhodovat soud a ne ARVATO – dá-li mi znalec za pravdu.

  • Arvato je jiz dlouhodobejsim vyhradnim servisem, to nema nic se strategii Microsoftu :-D

  • Majko (neregistrovaný)

   Nokia pod taktovkou Microsoftu již není ta stará dobrá kvalitní firma s kvalitním servisem kvůli kterému si ji lidé kupovali, i já kdysi. Dneska už sama nevyrábí takřka nic vsechno si necháva dělat u partnerů a je z ní jen malá, zlomená divize MS.

 3. martin (neregistrovaný)

  tak to by mohlo napovídat tomu že se lumií s androidem určitě nedočkáme no není to tak? takže ty nedávné spekulace jsou pěknej kec…. sám jsem tomu nechtěl věřit…

  • Pepa (neregistrovaný)

   Ono to nakonec bude MS jedno.

   They will be built for other ecosystems so as people move from device to device, so will their content and the richness of their services – it’s one way we keep people, not devices, at the center.

 4. Vždyť je to už druhá reorganizace MS za poslední rok a něco málo k tomu, první z nich vyústila ve změnu CEO. Co přinese ta druhá? Nechápu, dle mnohých je MS to nejlepší co kdy bylo a on přitom prochází jednou reorganizací za druhou, jeden neúspěch střídá druhý…

  • To sice ano,ale teprve teď to vypadá ze někdo vi co má dělat. Ballmer uměl jen kecat. Nadela ten nejen ze mluví, on i jedna a hlavně je to takový fresh jako byl Steve Jobs.

  • Ano, neoddiskutovatelným faktem je, že Ballmer byl jeden z nejhorších CEO napříč známými firmami, jeho „Devolopers“ a zpocené tělo baví do teď a i nadále bude.

   Uvidíme co nový CEO a zda příští rok přijde další vlna reorganizací.

  • Ballmer zapadl do své doby počátku PC a prvních windows. Po odchodu Gatese měl odejít i on. Byl dlouhodobě absolutně mimo, viz tolik známé výroky o Applu(iPhone, iPad). Místo aby jak v googlu sklapli paty a chystali nějaký „WP“ už dříve, slepě věřil do poslední chvíle zastaralému WM. Nyní alespoň nemusela být situace se zeleným robůtkem taková a mohl být daleko větším hráčem, ale to každý ví.

   Abych jen nehanil Ballmera, haním i Nadellu (popřípadě ještě Elopa, ale to je fuk)…ač bych rád WP, nemám si v portfoliu Nokie co vybrat, bohužel.

  • tom (neregistrovaný)

   Souhlasím s posledními slovy… hledám náhradu za L620 jak co do velikosti (3,8-4″) tak co do vybavenosti. Svět se zbláznil do pádel a je názoru, že čím menší telefon, tím osekanější výbava. Já bych si naopak rád zaplatil malé rozměry s výbavou.

 5. Belgarakim: na ten servis normálně vlítni už tzv. přednastanej a chtěj teď na místě vidět svůj majetek. Kdyby se oháněli, že ho opravujou tak ho chtěj přes to vidět. Řekni jim, že jestli Ti to nevrátej do týdne, tak si pozveš znalce. Ze zákona na opravu mají 1 prac. měsíc. Jentak mezi náma, ten znalec Ti za 500kč napíše,co chceš (zkušenost) :)

  • belgarakim (neregistrovaný)

   Dal jsem to do CellNetu a ti jsou dnes jen bezmocnou sběrnou. Telefon poletuje mezi nimi a ARVATEM. Takže tam sice mohu vlítnout, ale telefon tam asi nebude. Počítám, že až mi to po měsíci vrátí s konečně funkčním šuplíkem na SIM, bude telefon mít jinou vadu (proklepnu si ho, než ho převezmu. Takže to zase nebudu moc převzít… Ale nedám jim pokoj, dokud je neudolám.

 6. Velda (neregistrovaný)

  Slyšeli jste už na Smartmanii o popiscích obrázků?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).