Domů » Bleskovky » CEO Microsoftu Satya Nadella: na trhu se smartphony zůstaneme, chystáme ultimátní zařízení

CEO Microsoftu Satya Nadella: na trhu se smartphony zůstaneme, chystáme ultimátní zařízení

I když by se z posledních finančních výsledků mohlo zdát, že Microsoft ve světě mobilních zařízení pouze dožívá, v Redmondu stále vyvíjejí operační systém Windows 10 Mobile a údajně pro něj chystají i vlajkový smartphone označovaný jako Surface Phone. Jeho existenci naznačil i samotný ředitel Microsoftu Satya Nadella v rozhovoru pro australský web Financial Review.

nadella-2015-logo-2

Nadella uvedl, že Microsoft v žádném případě nechce na trh uvádět nová zařízení pouze proto, že v těchto oblastech figurují jeho konkurenti. U každého nového produktu chce vidět, že přinese nějakou odlišnost, kterou využijí jak firemní zákazníci, tak jednotlivci. Z tohoto důvodu v Microsoftu přestali rozvíjet mobilní dědictví finské Nokie, a raději se soustředí na menší projekty, které jsou zaměřené na úzký okruh zákazníků s potřebou specifické sady funkcí.

Surface-Microsoft-logo

Nadella potvrdil, že Microsoft bude na trhu s telefony stále přítomen, avšak nikoliv tím způsobem, jak jej definují současní lídři, ale tím, že se dokáže odlišit nejultimátnějším mobilním zařízením. Šéf Microsoftu svá slova opřel o úspěchy zařízení 2 v 1 řady Surface, o nichž před třemi lety nikdo nevěděl, zda budou na trhu úspěšná. Šéf Apple Tim Cook o nich dokonce řekl, že kombinují lednici s toustovačem, nakonec však stejný form factor Apple použil u iPadu Pro.

Jsme zvědaví, jaké ultimátní zařízení v Microsoftu chystají, a jaké budou jeho odlišnosti oproti konkurenci. Hlavním benefitem by mohla být nedávno odhalená podpora emulace desktopových aplikací na smartphonu v režimu Continuum (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

145 komentářů

 1. Jakube, tak to je hodne nepresna interpretace – ne Nadella rozhodne nikde nepotvrdil, ze nejaky Surface Phone ci jine „ultimatni“ zarizeni chystaji. Naopak rekl, ze vyckavaji na tzv. paradigm shift v podobe disruptivni technologie, ktera soucasne pojeti mobilniho telefonu zcela zboura. Pro naglicky mluvici davam odkaz na originalni clanek:
  [odkaz]

  • Já když napsal, že funkce mobilů je naplněna a další vývoj půjde jinam (např. nositelnost), byl jsem zde málem roztrhán kusy. MS to tady asi taky pěkně schytá:)

   • Uni, nikdy není nic naplněno…

   • uni: tak pred rokem 2007 to taky vypadalo, ze uz je vsechno dobre vymysleno … kdo vi, treba se objevi neco co si (stejne jako predtim) neumime realne predstavit.

   • Funkce mobilů naplněna rozhodně není….za prvé stávající funkce nejsou vždy ty nejlepší a za druhé přibývají funkce nové.

   • PetrCBR: Tak to rozhodně nevypadalo. Zcela jasně jsem viděl, jak se trh vyvíjí (resp. stagnuje), kde má kdo rezervy a co by se hodilo posunout. Jen jsme byli v bezvětří, trh rozdělen a vydělával. Ale že bude třeba jej překopat bylo jasné.
    Jen se tak nějak čekalo, že se k tomu přeci jen rozhýbe MS.
    xzeit: Funkce naplněna je, další využití pro mobily už není. Nastupuje nositelnost, monitorování těla, to mobil zprostředkovat nemůže.

   • Není. Mobil může sloužit také například jako laserový měřič vzdálenosti, termokamera (která sice v nějaké podobě už je, ale může být lepší), miniprojektor (taky sice je, ale není to vůbec běžné), detektor kovů, detektor elektrického vedení…..např. díky těm lepším mikrofonům by mohl mobil i lépe měřit hluk.
    Máš prostě malou představivost, chytrý telefon se bude pořád vyvíjet a funkce sem tam přibude…
    Ta krabička toho sama o sobě může umět mnohem více….
    Ty píšeš úplné nesmysly….funkce prostě naplněny nejsou. Naplnit můžeš možná sklenici vodou a i přes to je možné, že za 50 let do té sklenice dostaneme vody 2x tolik…..

   • uni: Nositelnost nenastupuje, momentálně je na mrtvém bodě. Výrobci budou muset ještě pár let tvrdě makat, než budeme moci mluvit o nástupu nostitelnosti. Například myslím, že je docela hlad po chytrých hodinkách. Hodinkách. Ne nesmyslu, co vydrží jeden den. Osobně bych si chytré hodinky taky klidně koupil, hodinky, které budou moci notifikovat na hovor, zprávu, jejich fce se dále budou vztahovat k funkci hodinek, budou mít klasický strojek a ciferník. A tím pádem i „normální“ výdrž. Momenálně používám obyč Casia za asi 1400, jsou to pouze hodinky (žádné stopky apod.) a drží. Klidně dám bůra za chytrý, ale za chytrý hodinky. Co se náramků na sport týče, tak tam je to jak u smartphonů – jsme na vrcholu, upřímně nevím, co by takové náramky mohly ještě obsahovat. A asi to nevědí ani výrobci.

   • xzeit: Mobil proboha nebude suplovat řemeslné nářadí, tam jsou úplně jiné požadavky na konstrukci a funkcionalitu. A cenu.
    Menty: Hmm, zase potřebujeme poindnout co?:/ Nositelnost nastupuje velmi prudce. Ale ne ta smart, ale jednoúčelová, nejvíce viděno u fitenss. Je to dáno cenou. Smart věci jsou prozatím drahé, zato „nesmart“ spadly a kupuje se to i s postojem „když to bude na nic, tak to nebude tak bolet“. Ostatně, i ty jsi zmínil cenu.
    Dnešní poměrně jednoúčelové fitness náramky samozřejmě mohou mít mnohem více senzorů a HW (např. nic nebeární tam mít např. NFC pro platby že…), ale nelze se přibližovat cenově k smart věcem, proto se tam věci přidávají pomalu. A jednou budou vytlačeny smart nositelností, až klesne cena, takže je to navíc více méně slepá vývojová větev, což vývoji neprospívá.
    Je to zatím mladý trh.
    BTW: Garmin zaznamenal nárůst nositelnosti ve stovkách %.

   • xzeit: Já vím, MS i já píšeme nesmysly, ale ty máš pravdu:) Ostatně, úplně to samé předvedl i Google, hovoří o milníku (při uvedení Pixelu), ale ten telefon se nezměnil ani o milimetr, milník je úplně někde jinde.

   • To byl jenom příklad, i když ten laserový měřič vzdálenosti….proč ne? Samozřejmě něco z toho může být jenom jako funkční nouzovka, ale proč by to mobil nemohl obsahovat?? Jak říkám, funkcemi mobily dnes nabité sice jsou dost, ale rozhodně to není konec….jak tvrdíš. Totální blbost. Trochu mi to přijde jako tvrzení kdysi, že nikdy nebudeme létat…..další věc je, že mobily se budou kromě dalších funkcí v těch funkcích neustále zlepšovat….tak jako kdysi mobil nemohl konkurovat fotoaparátu, jej dneska v pohodě nahradí ve většině případů, co normální člověk vyžaduje.

   • xzeit: Tak jinak, ano, telefon se může naučit měřit vzdálenost (ostatně, není to součást projektu Tango?). Navíc se už objevuje i laser (ostření). Ale to neznamená, že to bude nahrazovat metry a nářadí.
    Ano, jak je laser, mohou být nové funkce, orientační teploměr, vzdálenost, atd. Ale to není nic zásadního. Před časem se naučili „vážit“ a váhy to nenahrazuje. Tak to bude navíc i něco měřit no:)
    Další krok je prostě větší provázání s tělem. A na to není mobil vhodný, protože nemá permanentní kontakt.
    Máme za sebou tři období mobilů, hloupý-telefonující, chytřejší a chytrý. Tím evoluce hasne. Ostatně roky se skuhrá na to, že se jen zvyšují hodnoty. A je to tak.

   • Z dalších evolučních kroků je AR (MR). Opět je mobil nevhodný, potřebuješ něco osobnějšího, co bude permantně poskytovat danou funkci. Ne jen když budeš před sebou chvíli něčím mávat:)

   • Nenahradí, ale může nahradit. Chytrý mobilní telefon je jenom slovní spojení.
    Možná bude za několik let mobilní telefon uvědomující si sám sebe.
    Bude se s tebou normálně bavit. Takže možná máme zas sebou nějaké období, jak píšeš, ale další je před námi a tvé tvrzení naplnění funkčnosti je zcela mylné. No a třeba to vážení bude jednou s přesností na tisíciny. Vlastně jsi sám teď nepřímo naznačil, že jsi napsal blbost – že funkce mobilů je naplněna …

   • xzeit: je, říkají ti to všichni okolo, Apple, Google, MS, uni…. všichni jsou zmatené včely jen ty jsi letadlo:) Další stupeň interakce s uživatelem je mimo displej, áka mimo telefon. Co je na tom stále k nepochopení? Už jsem ti tu nastínil plno oblastí, které mobil v zásadě ignorují a kterým směrem jde dnešní vývoj.

   • To co jde mimo telefon ale nemá nic společného s funkcemi telefonu jako takového…jasně že třeba ten kontakt s tělem, se u mobilu realizuje asi těžko, tak je třeba něco dalšího. Stejně jako třeba tiskárna, když si chci vytisknout fotografii z mobilu.

  • Mistni MS letka ti brzy vysvetli, ze je MS SP chysta, chysta, a chysta – dupi, dupi nozickou.

   Jinak si myslim, ze prave podobnymi mlzicimi vyjadrenimi si MS nejvic skodi. Kdyby rekli narovinu – „hele chlapi podelali jsme na cele care a nevime jak z toho ven, tak se na to vyprdneme a budeme vyckavat, az klasicke mobily skonci a naskocime na novy vlak vcas a ne 5 let pozadu jako v pripade mobilu“, tak by udelali mnohem lip. Tohle je traparna na n-tou.

   • Petr: to by pak ale zase akcionari delali to ‚dupi dupi nozickou‘ :-)

   • Takhle dělá dupi dupi nozickou s zilkou na hlave Péťa, že to Microsoft nebalí :-D
    Takový SmíšekCZ na druhou. :-)

   • Jiriku, mobilni Winodows je to posledni, co by mi mohlo zpusobit zilku na hlave. Ja totiz davno vim, ze jsou mrtve. Zila naskakuje pouze tem, kteri tomu dosud nechteji verit a lzou si do kapsy. To pak pri zverejneni prodejnich vysledku musi byt zila jako pras.e

   • Péťo, ale to už tu opakujete jako kafemlejnek několik let. Měli byste to nazývat (myšleno haters letka) třeba jako ,,nekonečné ukončování“. Trošku si do tý kapsy lžeš taky …

   • Petře, kdyby tě mobilní Windows netrápila, ať už jakkoli, tak bys članek přešel, nečetl bys ho a už vůbec nepřidával názor do diskuse. Tvoje jednání mluví za vše ;)

   • shepii, mas problemy s chapanim textu jako vedle u aut s Arakainem?

   • Nemám, díky za optání.:) A ty?

   • to Petr: nechci rikat že MS chystá Surface Phone, ale proč nemůže být MS tentokrát ten co určí nový rozměr mobilního telefonu jako v roce 2007 Apple. Apple před rokem 2007 byl slavný jen iPodem (ano ted mi všichni řeknou jak byl apple dokonalý vždy ale nebyl, nebýt v 90 letech MS, tak slavný Apple dnes neexistuje (nakup akcii v hodnotě 150 milionu dolaru pro rozvoj skoro mrtvého Applu protože tam nebyl jOBS)). A nikdo by asi neřekl že v roce 2010 bude nejchtěnějším výrobcem Smartphonů. Třeba MS chystá opravdu nějaký FuturePhone.

   • Nemusi to byt ani future phone, nemusi ani strhnut masy. skor si myslim ze chcu dat na trh specificky pc phone, ktory si najde skupinu uzivatelov ktori funkcnost 2v1 ocenia.

    Ci je to surface book, surface pro, surface studio. Kazde zariadenie ponuka kombinaciu touch a desktopu. Preco by nemohol aj surface phone?
    Ak niekoho zaujme spickovy telefon ktory si v pripade potreby zadokuje a posluzi aj ako laptop, pc.

    Kupi si napriklad
    Sf phone a vykonny desktop namiesto smartphone, laptop a desktop.
    Proste ak niekto nema vysoke naroky na vykon laptopu apod, moue mu perfektne posluzit dokovatelny telefon

   • Nabehne windows letka, ale ty uz si tu ;) trosku ti z toho prepina, napisane slusne.
    Netusim preco tu vsade kopete, chytate sa slovicok len aby ste silou mocou vyvratili te nejaky surface phone bude.
    Povedal to uz sef divizie windows te dalsie zariadenia su v plane, povie to aj Nadella ale vy tu stale nabehnete ako prvi a vyvratite vsetko.

    Poviem ti len tolko.
    Windows telefon bude, a bude sa chciet odlisit ako zariadenie 2v1 presne tak ako to robi kazdy jeden surface produkt.
    Ci si stojis na kabli alebo mas nejaku averziu je tvoj osobny problem.

   • Tak slava, uz dorazil i Patrik – bude zabava! :-D :-D :-D

   • S tebou sa neoplati bavit na tuto temu, si silno zaujaty.

    Chod pozorne prestudovat Nadelovo vyhlasenie a chyt sa nejakeho slovicka aby si mohol napisat ze ziadny sf phone nepotvrdil. Arakin ti pomoze s prekladom

   • Shone: To se samozřejmě může stát, nicméně je to velmi nepravděpodobné. Doba se za těch posledních let posunula o obrovský kus dopředu, už dneska vpodstatě výrobci nevědí co, přešlapují na místě. Smartphony jsou vpodstatě na své hranici možností, ještě teda bezrámečkový displej a co dál, co vlastně víc od smartphone uživatel potřebuje. Každý rok bude narůstat výkon, zlepšovat se fotoaparát, třeba bude i narůstat paměť a zlepší se baterka. Jenže to není ta revoluce. MS na to jde dle mého názoru špatně, protože pokud nikdo nekupoval mobilní widle kvuli Continuu, tak si buď jist, že ani v budoucnu nebude. Smartphony jsou velmi všestranné, nicméně kdo chce pracovat, šáhne po notebooku, protože právě smartphony jsou limitovány svou velikostí, se kterou bohužel nikdo nic neudělá.

  • Jakub Karásek

   To Arakin: V tom případě jsem si vyložil jeho slova stejně špatně jako servery WindowsCentral, WMPowerUser či Neowin.
   [odkaz]
   [odkaz]
   [odkaz]

   • Jakube, na Windows central jsem to prave cetl. A nikde jsem tam nenasel nic o tom, ze by Nadella potvrdil Surface phone. Pokud myslis tuto cast, tak ta rika neco jineho: Of course, Nadella’s comments are likely to spark further speculation on a potential Surface Phone, which has been rumored for ages. However, Nadella notes in the interview that Microsoft won’t approach a new device category without bringing something new to the table

   • V tomto sa musím arakina zastať – skor je to len tak že SM kopiruje klikacie bulvarne nadpisy ďalších webov

   • Ono je to taka dvojitá podmienka – že chystáme ultimátne zariadenie ak na to bude čas – no a servery si výberu tu prvú časť – to je ako začnem cvičiť až budem mať chuť ale určite začnem – no a ľudia začnú rozprávať že cvičím v plnom prúde :D

   • Arakin, neviem to zamerne slovickarite ??????

    jasne nikdy nikto nepovedal, bude surface phone. Kriste pane, vsak ani nikdy ziadny surface ohlaseny nebol. Proste to predstavili, netusim co okolo toho pisete za hluposti?????
    Najdi mi niekde na nete vyjadrenie Nadellu o Surface studio s datumom pred uvedenim, alebo o Surface booku. A samozrejme potvrdenie s podpisom overenym u notara ???
    Vam uz prihara z toho?

    Proste povedal toto:

    „We will continue to be in the phone market not as defined by today’s market leaders, but by what it is that we can uniquely do in what is the most ultimate mobile device,“

    ak pekne poprosis aj ti to prelozim

   • Pat: pekne napisane. Podaktory su tak zaslepeny potrebou hateovat a kopat do MS ze si vymyslaju a pokrucaju si fakta tak aby im sedeli do svojich teorii. Ako pises, Panosov team vie momentalne najlepsie udrzat tajomstvo ohladne novych zariadeni. Ja to vidim pozitivne a urcite na nejakom novom handhalde pracuju.

   • Nemam rad takychto ludi.

    Oni uznavaju len Mainstream. Lenze prave o to tu ide, ze ms je nuteny vymyslat nove a zaujimave koncepty. Presne tak isto ako bol nuteny apple vymyslat predtym. Jednoducho kto sa dostane do roly outsidera, ma ovela vacsiu tendenciu sa pustat do novych veci a ten ktory sa usadi na cele moc neriskuje.
    Nadherne to vidiet dnes u Apple alebo predtym u Nokie apod.
    Nehovorim ze ms zrazu predstavi zariadenie ktore sa stane predajnym hitom.
    len netusim preco Tolko hatu a prekrucanie vyjadreni samotneho vedenia ms.
    Podla mna je dobre ze spolocnost ktora ma obrovsky kapital je nutena vymyslat nove a nove produkty.

    Netusim preco by nemohla existovat na trhu zaujimava alternativa k Samsungu NOte so stylusom odlisujuca sa moznou funkcnostou 2v1

   • Povedali, ze na niecom robia. Nepovedali iba, ze sa to bude volat Surface Phone

   • q: tak ona kazda firma ‚na necem pracuje‘, ale nikdo nerekl ze to ma byt telefon.

 2. jsem sice fanouškem windows mobile, ale zapominají na jednu wěc. To že není WM mezi uživateli smartphone rozšířený, je absence aplikací ve storu, které vývojáři kvuli malé spotřebitelské základně prostě nevyvíjejí. Tím že Microsoft začne vyrábět a prodávat mobile surface se tento nedostatek nezlepší, jelikož si ho pořídí jen omezená skupina lidí, kvůli které se opět vývojářům nevyplatí aplikace pro WP vyvíjet. A to že na něm bude možné v režimu Continum spouštět desktopové aplikace taky nepomůže. režim continum se zapíná při připojení telefonu k externím zařízením, a pokud by se dokazal spouštět i na samotném zařízení, budou na malém disleji aplikace napsané pro desktopy těžko ovladatelné.

  • Ve store je málo aplikací pouze pro uživatele kteří mají foun na hry, pro ostatní je jich dost. Kupní sílu (za taťkovy peníze) ovšem pozastavují právě ti první :-(

   • Představují

   • Dostatek aplikaci je ve storu jenom pro naprosto nenarocne uzivatele.

   • Aldo: ono je tam aplikaci v podstate dost, ale bohuzel s kvalitou je to u velke casti z nich dost spatne :-/

   • Existuje na android něco ve stylu mytube nebo metrotube? Smiřuju se s tím že časem přesednu na android tak jestli tam něco takového najdu.

   • Ono to na první pohled vypadá že jich je tam dost. Je tam apka na poznamky, na gps, slovnik, prehravac, atd. Ale pokud chcete nějakou konkrétní, určenou ke konkrétnímu produktu nebo sluzbe, tak není. Napri klad když si chci koupit chytre hodinky, musím vybírat jen mezi těmi, ke kterým výrobce dela apku i pro WP. Nebo aplikace pro eshopy, banka u které mam účet nemá apku pro WP, atd….

  • Ano, ked som na to pytal, tak na Spotify uz vyvojari prdia, Hangouts tam nie je vobec. Hangouts nie je na hranie. Aplikacie tam proste chybaju.

  • Lenze to nebude konvencny smartphone a nato zabudas ty.

   To mas nieco ako s autom. Kupim kombi, pickup, nema zrovna rovnake jazdne vlastnosti a akceleraciu ako male sportove auta, ale ma ulozny priestor navyse.
   chapeme sa ???
   Tam bude chciet ms najst medzeru a nevidim v tom nic zle. Nebudu stat fronty ludia ako na iphony ale kludne sa aj zo Surface phonu moze stat dobra znacka

 3. MS ma se zarizenim rady Surface pomerne uspech, ovsem pouze x86 verze. ARM verze byla dost slusny propadak, takze ARM telefon radu surface by mel podle me podobny ‚uspech‘.

 4. Autor mi tím „ultimátním“ dál zabrat :-), musel jsem navštívit Google, ještě že šel [odkaz]

 5. To zas bude vlna hejtrů, kteří zjistili, že MS W10M nepohřbí ani v roce 2016 (věštit budou zase příští rok a 2018 jistě taky) … :-D Pořád vycházejí aktualizace, stále vycházejí aplikace a MS stále ne a ne to odpískat … dupi, dupi nožičkou … z toho musí mít nejeden žaludeční vředy.

  Popcorn, Cola, ctrl F5 …

  • Tade, MS mobilni WIndows pohrbil na zacatku roku 2016.

   • Tak to má potom WM životů jako kočka :-D Na pohřeb tohoto systému půjdeš ještě mockrát. No a do té doby bude technologie tak daleko, že pojedou PC apky na plackách, co budeme nosit v kapse. To bude velice smutná doba pro Android :-D

    Byli tu smíšci, přežijem i další věštce včetně jejich reinkarnovaných podob.

   • Nevim, v jake dimenzi zijes, ale system, od ktereho hromadne utikaji uzivatele i vyvojari je mrtvy. 0.1% nechapajicich zoufalcu na tom opravdu nic nezmeni.

   • Petr: je fakt, ze podil je mizivy, vyvojari se nehrnou a v podstate ani neni co prodavat. S ARM tabletama ma MS spatne zkustnosti a x86 tablety ma … jeste by mohl zkusit mobilni W10 soupnout do neceho jako Apple TV, ale to spis asi bude tlacit xbox.

   • Petr: Proto do toho MS pořád sype prachy a 0,1 % udržuje. Je to hromada hlupáků, který by někdo jako ty mohl z fleku učit :-D A akcionáři jsou taky naprosto negramotní a nechali se oblbnout desetinnou čárkou. Možná si myslí, že to je 10 % :-D V gameloftu zaměstávají na projektu Asphalt Xtreme bandu opic a proto omylem vydali rovnou UWP verzi. Možná že je ale uplatila jen parta zoologů, aby otestovali jejich inteligenci.

    Svět je zlej a WM tu budou už jen pro nás 5 na smartmanii a pro to, abys nemohl v klidu spát.

  • No nevím jestli podíl 0.1% na trhu označit úspěch.

   • Není to úspěch, o tom jsem rozhodně psát nechtěl. MS je s mobilní platformou v průseru a bude se muset hodně snažit, aby z toho vykormidloval. Možná se mu to nepodaří, šance je i poměrně velká. Jenže prostě neřeknou s***m na to. Důvody už jasně řekl Terry Myerson v nedávném rozhovoru.

    Před lety byl Surface pro smích, teď výrobci chrlí 2v1 jak ty toustovače co popsal jablečnej CEO. MS je ten, kdo má hodně peněz a musí se sakra snažit, aby s tím něco udělal. Moc dobře vědí, že s obyčejnou plackou, kterou vyrábí i poslední Číňan na východě nikoho neohromí.

    Možná to nedopadne, ale alespoň se z toho MS nepodělal hned a každý zákazník má čas se rozmyslet a odejít… dost času.

   • Tade: on k smichu byl jen ten prvni Surface RT (mozna spis k placi nez k smichu), ktery prisel o pul roku driv nez x86 verze a znamenala pro hodne uzivatelu velke zklamani. MS tak nejak ‚pozapomel‘ poradne vysvetlit, ze na tom desktop aplikace nepojedou, ikdyz to melo klasicky desktop (a clovek, co tomu nerozumi to chape jako podraz).

   • Jo, byla to slepá větev, ale to k vývoji patří. Teď jsou v tom velice úspěšní. Měli na vybranou … buď to zkusit tlačit a vyvíjet dál nebo se zeptat tady na smartmanii, kde by se jim vysmáli, ukončit vývoj a dnes by o Surface nevědělo ani spousta fanoušků mobilních technologií.

    Vybrali si první cestu a vyšlo to. Třeba to vyjde znovu.

   • Spíš to nevyjde, protože to víckrát nevyšlo, než vyšlo. Jen namátkou z mobilních OS od MS: slepou větví byly šestky, sedmičky, dokonce i osmičky, a ani bych se nedivil, kdyby to byly desítky. Co se desktop OS týče, tak tam je ulička smrti od vydání osmiček, přes následný restart v podobě desítek. Osobně mě to překvapuje, že mají PC Widle ještě takové zastoupení, má to ale jednoduchý vysvětlení. Sedmičky jsou prostě liga, i v dnešní době jsou na špici kvality, zbytku MS vnutil upgrade zdarma. Živé dlažky vytlačil MS na PC uplně na okraj do pouhých ikon, výjimečně widgetů v nabídce Start, aby se neřeklo.

   • Menty: „Živé dlažky vytlačil MS na PC uplně na okraj do pouhých ikon, výjimečně widgetů v nabídce Start, aby se neřeklo.“ – napis mi prosim verziu desktopovych Windows, kde dlazdice neboli len ikony, vynimocne widgety v ponuke Start? Lebo pokial ma pamat neklame, tak dlazdice sa pouzivaju presne tak isto (ponuka start) od Windows 8.0 az po Windows 10. Osobne pouzivam start v celoobrazovkovom rezime na vsetkych W10 a mozno ta to prekvapi, ale tie dlazdice vyzeraju a funguju presne tak isto ako vo Windows 8.0/8.1.

   • Osmičky byly velká dlažková revoluce, desítky by se jich nejradši zbavily. Se podívej, kolik fíčur z osmiček už v desítkách není, namátkou třeba Charms, nebo přepínač aplikací (gesta z okraje obrazovky). Start se navrátil v původní podobě, v němž dlaždice nejsou hlavní součást, ale pouze doplněk (to je to, aby se neřeklo, že po pár letech zrušili i je). MS prostě udělal chybu, když nerozvíjel designově povedené a hlavně smysluplné sedmy a udělal schizofrenní osmičky. Desítky se sice pokouší o návrat, ale hnusné a nedodělané UI je ještě kávička oproti (ne)stabilitě.

   • Menty: Stale neviem odial beries, ze desiatky by sa ich najradsej zbavili. Ohladom dlazdic sa nic nezmenilo. Jedine, co sa zmenilo je, ze pribudla moznost „klasickeho“ menu s moznostou uplne odstranit dlazdice. Cize, bola pridana moznost, nic viac. Po cistej instalacii tam mas kompromisne „klasicky“ start + dlazdice. Keby sa chceli dlazdic zbavit, tak ich mas defaultne vypnute. To, ze desiatky prisli o gesta a veci ako Charms, je smutne, lebo min. v tabletovom rezime to bolo super. Tak ci onak, zrovna min. tyzden sa mi dostal do ruky NB s WIN7, robil som cisty reinstall. Po cca 3 hodinach som to nevydrzal (chybalo mi tam dost veci z W10) a tak som tam dal bezplatnu inovaciu na Windows 10 pre zakaznikov pouzívajucich technologie na zjednodusenie ovladania. Sedmicky su uz vazne za zenitom.

   • Krayzie: a tady jsi presne vystihl v cem je nejvetsi problem … dlazdice se hodi na tablet/touch screen … ne vsude (jak se to MS snazi protlacit).

   • Sedmičky za zenitem rozhodně nejsou, je to poslední profi OS od MS, jejichž stabilitě a rychlosti se desítky nepřibližují ani na kilometr. Problém je ten, že pár lidí chce Windows OS na tablety, tak se MS rozhodl předělat celý systém. Drtivá většina uživatelů PC nemá dotykáč, osobně ho mám, ale nepoužívám, protože ten do práce nepatří, leda na facebook nebo prohlížení fotek z dovči. A proč by tito uživatelé, kteří PC ovládají myší měli mít ikony přes půl obrazovky, hamburgery a tak dále? To sjednocování má svou daň – desítky nic moc, mobilní desítky nikdo nechce. Ať se to zdejším bude líbit nebo ne, tak Apple je v tomhle mnohem dál, dva systémy, každý je specifický a propojení je lepší a funkčnější, než v případě MS a jeho dlouholeými experimenty s jádry. Mohli by se na to vyprdnout už konečně a začít dělat smysluplný věci – jeden systém na tablety a smartphony, druhý na PC, kam ty vopičárny půlmetrový nepatří.

   • Menty: „jejichž stabilitě a rychlosti se desítky nepřibližují ani na kilometr“

    dalej som to uz ani necital, lebo to su urcite podobne plky ako toto vybrate.

   • Tomassx1: A co já s tim? Ne každej si lže do kapsy jako ty a ještě pár zdejších zoufalců. Desítky jsou děsný, nekonzistencí UI počínaje, stabilitou aplikací konče. Děsný v porovnání s tim, co MS vyprodukoval v minulosti. Nevzpomínám si, že by launch sedmiček či osmiček provázely takový problémy, jako u desítek. Jojo, to je ta Nadellova politika, kdy budeme OS tvořit všichni. A sorry, ale „plky ako toto vybrate.“ nevim co znamená.

   • Ze co ty s tym? Ze tvoje skusenosti nie su nicim smerodajne. W10 su najstabilnejsim systemom co MS kedy vydali. A na tomto fakte tvoja neschopnost nic nezmeni :)

    „plky ako toto vybrate“ => pindy ako ten citat co som vybral od teba.

   • A tvoje zkušenosti nezkušenosti, že jsou nejstabilnější, ty nejsou taky ničim směrodatný. Pro tebe jsou stabilní už jen proto, že je vydal MS, možná že takové, jako jsi ty mají i ve vedení, proto se jim (ne)vede, jak vede. Kritické myšlení je třeba, naštěstí tobě podobné MS neposlouchá a třeba nekonzistentní UI pořád opravuje. Na to řekneš co? To je fakt, ne otázka interpretace, takže se na to nedá asi nic říct. Já jen řikám, že se ty opravy dějou velmi pomalu, tyto věci měly být vyřešeny už v době uvedení desítek na trh. A na srovnání se sedmama a osmičkama žádná reakce, protože jsou desítky horší. MS bude chtít za chvíli podporovat po tabletech snad i kalkulačky, tak se nemůžeme divit, že pro uživatelé PC bude zkušenost opět o něco horší.

   • TomasSX1: no jako vyvojar muzu zodpovedne rict, ze sedmicky byly o dost stabilnejsi. Abych to podlozil i realnyma zkusenostma, tak napr. pri debugu se mi na sedmickach nikdy nestalo, ze bych musel cekat i 10 a vice sekund nez se system ‚probere‘ a muzu debugovat. Dale po Anniversary update dost casto pada explorer a nektere veci ohledne encodingu do WMA nefunguji (a SDK se nezminuje o zadnych zmenach).

   • Menty: Vies si ty vobec predstavit akymi zmenami a za aky cas presli W10? Mas nejake skusenosti s vyvojom SW? Taketo chyby/nekonzistentnosti sa zial stavaju aj v ovela mensich projektoch ako je W10. SW ako taky bezchybny zial neexistuje, ale co sa stability tyka tak W10 je oproti W7 na mile daleko. Problem MS je ze robi vela veci naraz, zial musi, lebo chyby uz boli napachane za cias Ballmera pri prechode na W8 (aj ked W8 sa da vytknut jedine to UI a UX, nie kazdemu sa pacilo/vyhovovalo).

    Keyby vo vedeni MS sedeli podobny ludia ako si ty tak este furt ficime na W95.

    PetrCBR: ako vyvojar ti mozem s kludnym svedomim povedat ze mam opacne skusenosti. Mne ide Exploler a aj Debug bez problemov, bude asi chyba u teba. Co sa toho encodingu tyka, je to pruser.

   • Jenže to je přesně ono. Tvůj argument pro to, proč desítky stojí za prd je ten, že zádný SW není bez chyby a proto je teda vlastně jedno, jestli desítky mají chyby. Já používám i macOS, nevzpomínám si, že by se za poslední roky stalo něco takového, co třeba u Windows, že by šel systém do světa v takovym stavu, jako třeba Windows. A že se u Windows udála revoluce….no já to za revoluci nepovažuju (překopat systém s každou major verzí), funkce maj ty systémy pro koncovýho uživatele skoro stejný, tak kde je ta konkurence plná chyb, která je argumentem pro to, aby desítky byly naprd?

    PetrCBR: A máš to, desítky jsou prostě nejlepší a basta fildi. Ne chlape, ono je to i ze stránky uživatelů, na desítky nadává snad každej, ať má PC za pár kaček nebo za desítky tisíc. Je to zmetek, že nejde něco přehrát, občas čekám, než se Groove zapne, aby následně vyhodil chybu…to jsou věci, který jsou u použití SSD disku v roce 2016 naprosto unikátní. A mohl bych takto pokračovat, jak už se mi pod desítkama poněkolikáté poškodil profil, takže jsem musel zálohovat a šaškovat, abych se vůbec dostal k datům. Nestabilní zmetek plný chyb.

   • Tak ty si dobry :D Tak 10 su najhorsie a basta fidli, tady to mame :D

    Nepamatam si ze by za poslednu dobu OSX presiel podobnymi zmenami ako W10. Kamo nevies o com pises ale hlavna vec ze si mudry ako radio.

    Kazdy na W10 nadava a tym kazdym si ty a par dalsich konzerv? Ja mam opacnu skusenost a co teraz akoze ma budes o opaku presviedcat?

    K ostatnym veciam. Chybu hladaj u seba, ja to skor vidim na PEBKAC.

   • suhlasim s Tomasom Menty
    Kristepane vsak sa aspon chod pozriet do obchodu s elektronikou.
    Zmeny sa udiali to hej, lenze sa zmenili aj zariadenia.
    Na pultoch mas plno konvertibilnych laptopov, tabletov uz aj od samsungu.
    Nemam rad take nazory ako tvoj. totalne konzervativni 30 rocni pcckari.

    pises akoby robili zmeny system len tak zo srandy.

   • Tomassx1: Jak řikám, ty jsi zde veřejně známý ještě s pár exoty, že prostě to, co je od MS je nejlepší, kdokoliv řekne něco jiného, se zlou se potáže. Jak říkám, naštěstí tebe a další fakuje MS už dlouho, protože on ty chyby (které by nevidíte) neustále opravuje. Další fakace přijde, až poladí (pro vás bezchybné) UI. Takže já jsem naprosto v klidu. Co nabízí uživatelům PC desítky? Normální nabídku Start? Tu měly i předchozí verze.

    pat: Ty nemáš rád názory jaké mam já, já zas nemam rád, když se na všechno řiká, jak je to super, když to super není. A co s tím teď?

    Nevím o čem se vy dva hádáte. I sám MS přiznal, že se desítkám nedaří tak, jak předpokládali (a dařilo by se ještě mnohem míň bez agresivní kampaně), když nesplní milník v počtu zařízení, co si stanovili. To je jednoznačný neúspěch. Na čem se zakládají vaše tvrzení? Že je to od MS, a proto je to dobré. To nejsou fakta pánové, nepleťte si pojmy s dojmy.

   • A všimněte si, čím tady argumentujete, jen se mě snažíte urazit (což teda zrovna vy nedáte), jak řikám, pojmy a dojmy. Nebo on to snad MS nepřiznal?

   • napisem kratko.
    tvoj nazor

    A že se u Windows udála revoluce….no já to za revoluci nepovažuju (překopat systém s každou major verzí), funkce maj ty systémy pro koncovýho uživatele skoro stejný

    Moja reakcia.

    Pozri sa do obchodu na pulty. Zmenil sa system, zmenil sa aj hardware. Predtym sa mi mohlo len snivat kupit laptop ktory mozem pohodlne ovladat aj ako tablet ak sedim zrovna v stiesnenom priestore vo vlaku alebo lietadle.

   • Menty: ty si zrejme nevidis do pusi. Pises presne tak isto ako ja len opacne. Zial pises same bludy. Ja nemam problem si priznat problemy MS, ale ty zjavne tie problemy sam vymyslas alebo vytvaras. Lebo chyby ktore opisujes sa mohli tak stavat hned po vidani alebo ani vtedy.

    Nic zle nie je na kritike, ked je objektivna a zasluzena. Ale toto co ty tu stavras je jednoduche hateovanie a trollenie, nic viac :)

    A to ze sa zastavam MS je pochopitelne. Nemam rad ked sa tu siria nepravdy, subjektivne fakty ala arakin a petr a im podobny. Mna ale aspon neuvidis hatovat a trollit pod clankami inych OS lebo ma proste nechavaju chladnym. Zaujimaju ma, sledujem ich, ale nechavaju ma chladnym. Ale vam to zjavne trha zilky :)

   • Tomassx1: Ale ale, nelži, ty tu opěvuješ MS pod každým postem, tobě má někdo něco věřit? Chápu, že tě štve, že tady MS hájíš (mimochodem je to asi jak uni Apple) – kvuli každému nesmyslu, každý nesmysl, a oni to pak udělají přesně naopak, tak jsi chvilku za blbečka a pak převlékneš kabát a změníš argumenty. Toto chování je společný jmenovatel celé Windows letky. Diskuze je tu od toho, abychom se mohli svobodně vyjádřit, ty a tobě podobní se nevyjadřují k situaci, ale napadají ty, co zde diskutují. Nejsme za totáče Tomáši, mysli si, že máš pravdu, dalším updatem z tebe udělá MS zas blba a pak třeba změníš a otočíš. UI je nekonzistentní – ano, to je pravda. Aplikace nemají jednotné ovládání – ano, to je pravda. Nejsou stabilní – ano, to je taky pravda a žádný Tomáš ze smartmanie s tím nic neudělá. Naštěstí. Petr řekne, že sedmičky byly stabilnější, tak ho hned začneš napadat, že je chyba u něj. Ona chyba bude asi u tebe, ty se spokojíš s málem, já mam nároky vyšší (když vím, co je možno). Takže není stabilita jako stabilita.

   • lol.

    1.
    ui je nekonzistentni, ano su na trhu konvertibilne laptopy a uz aj desktop. Dokonca ti system ponukne ui automaticky, pokial rozpozna zmenu polohy displeja
    2.
    aplikace nemaji jednotne ovladani.
    to nemaju ani android aplikacie, neplati jednotna sablona. Samozrejme kazda app je rozdielna a moze mat diametralne odlisne vyuzitie a mnozstvo zobrazenych informacii.

    neviem, mne to pride zvlastne. Prides a velkohubo napises o nejakej windows letke, pritom sam pises bludy.

   • Jak řikám. Klasická argumentace. Nejdřív píšu bludy. Pak vyvrácení nula. Pak vlastně přiznání toho, že to je tak, jak řikám. A nakonec výmluva, že to tak má i konkurence, tak proč by to vlastně Windows měly mít jinak. Jak se řiká, hlavně zdraví.

   • ty si meles to svoje.

    vsak som ti to este ocisloval ty vyvraceni nula :D
    Pisat ze system je nekonzistentni ?? Vsak samotny Microsoft ho tak propaguje, vid modelova rada Surface !!
    ako ti to napisat, prave ta nekonzistentnost je klucova vlastnost systemu ktora dovoluje vznikat zariadeniam surface a im podobnym.

    Vymluva ze to ma I konkurence ???

    No ja nevim, su rozdielne aplikacie, rozdielne vyuzitia. One drive ma uplne iny pocet zaloziek ako galleria, aplikacia banky vyzaduje uplne iny dizajn ako aplikacia mapy, aplikacia realitnej kancelarie apod zvoli skor dizajn s velkymi fotkami, obrazkami narozdiel od aplikacie sky scanner vyhladavajuceho letenky.

    WtF ??????????????

    ako som pisal, stary pcckar, stara skola

   • Proč do SW pleteš Surface, s tím to nemá nic společného. Nekonzistentní neznamená přizpůsobený pro dotyk i myš. Nastuduj pojem konzistentní, do té doby nemá tahle debata dál cenu. Abych ti trochu pomohl, tak myslím to, jak každá aplikace má jiné ovládání, někdy hambáč, někdy tři tečky. Jejich nastavení vypadají jinak. Dokonce i nastavení systému vypadá pokaždé jinak. A do toho bordel v podobě starého IE, Ovládacích panelů a podobně. O tomto mluvím. A to MS rozhodně nepropaguje, protože to je ostuda.

   • vsak aj to som pisal.
    nadherny priklad galeria a one drive.
    Na galerii odstranili hamburger z toho dovodu ze su tam len tri polozky a je ovela praktickejsie nane kliknut priamo alebo ich swipovat. Zatial co one drive ich ma ovela viac.

    co ti natom vadi nerozumiem. Kazdy jeden os ma nekonzistentne casti a aplikacie prave z toho dovodu co som napisal. Maju diametralne odlisne pouzitie.
    Microsoft ma prave konzistentne aplikacie napriec zariadeniami, tj na youtube, facebook, email, kalendar, aplikaciu pocasia atd pristupujes v rovnakej forme na akomkolvek zariadeni.

  • to s tím Ctrl F5 jsem nějak nepochopil? O_o
   pokud chcete refresh stránky, tak přeci stačí jen F5..nebo máte snad jednu z těch geniálních klávesnic kde je na funkčních klávesách kdejakej balast?

   • suckme: refresh a reload je trochu rozdil a kazdy preferuje na bezne pouzivani neco jineho

   • suckme: F5 sice obnoví stránku, ale CTRL+F5 ji kompletně znovu načte. Rozdíl je zásadní.

 6. A už ich tu máme všetkých pokope ????
  Nuž, Win10M nekončí, to je podstatné a či MS predstaví alebo nepredstaví svoj telefón ukáže čas, zbytočné je o tom špekulovať.
  Zatiaľ máme posledné Lumie, ktoré stále urobia fantastickú službu a máme výborné HP.

  • A nahoře v diskuzi jednoho magora Petra, co tady každého setře a myslí si, že sežral všechen rozum světa… Prudí tady, píše nesmyslné příspěvky o ničem, jen to tady rozhádat. Musel jsem.

   • Kotniky tady okopavas ty, Petr vyjadril svuj nazor. Ze se ti nelibi je tvuj problem.

   • Jj, ten Petr je vsade najmudrejsi ale chlapecovi to pomalsie mysli. Najhrosie na celom je ze si o sebe mysli aky je chytri. Zial opak je pravdou.

   • To je to co zu tu pisem hodne dlhu dobu. MS si uvedomil ze konceptom mobilnych telefonov dnesnej doby proti iPhone a Android telefonmi neprerazi. Potrebuje nejaku extra pridanu hodnotu, nieco co poskytuju produkty rady Surface. Mojho nazoru nieco take pride behom 2017 najneskor 2018. To by bolo cca presne 2-3roky co vyrobu aj mobilneho HW prebral Panos. Ako nam uz minule roky potvrdili Panosov team vie udrzat tajomstvo do poslednych chvil. Takze to vidim pozitivne a MS HW podobny mobilom urcite v blizkej buducnosti vyda.

   • Tomasi, k tobe pouze tolik:
    [odkaz]

   • Petr: az ked pochopis rozdiel medzi WP a W10M tak sa ozvi. Dovtedy by som ti radil, nevyjadruj sa casto na tuto temu lebo sa len strapnujes :)

   • Jasne Tomasi :-D a jeste se v tom rypej… :-D

   • Petr: ty si hlupsi ako som si myslel. V podstate co som pisal hore na teba plne plati :)

  • Poslední Lumie ? Myslíš ty Lumie, co běží s problémy s problémovým systémem ? Stačí jít na fórum a číst nářky běžných uživatelů co mají problémy s věcmi co dnes musí fungovat. L950 je dnes nejhloupější nákup za super cenu. Pokud nefunguje i to ostatní. Je konec, jen uznat, že to jako celek, prostě nefunguje. Nejde jen o HW.

   • Jackal: Petr, to si ty? :D

    Ja 950XL vlastnim par tyzdnov a az na velmi male drobnosti ten telefon/OS nema chybu. Taky isto sa mozeme pozriet aj fora co sa tyka inych telefonov/OS a tam najdeme narekov az az.

    Takze uznat si mozes cokolvek, ale svoje pohnutky nenut inym, hadam nie si jehovista :)

   • Nikdo ti nic nenutí, je mi to fuk, jen píšu co si myslím a čtu. Takové abnormality, které se objevují u L950 s originálním OS, jsou neomluvitelné a přehlížet je může pouze úplný zoufalec, co nevidí a nechce vidět realitu. Mobilní Windows jsem užíval od roku 2010. Znám celý průběh, zařízení a absenci kvalitních aplikací. L950 se už od začátku prodeje s OS Windows 10 Mobile nesnese a to ví většina těch chytřejších, co ji už nemají a užívají si luxus prosperujících systémů, kde je všechno. Fungující systém, aplikace a nepřeberné množství HW. Co má MS, zase ty jeho vize. Skutek útěk.

   • Bugy existujú vždy a všade a rovnaké náreky nájdeš vo fórach k hociktorému telefónu a OS.
    No a keďže dve také Lumie používam dennodenne, môžem smelo povedať, že nie je pravda, že bežia s problémami a s problémovým systémom. Keby bežali, nepoužíval by som ich predsa.

   • Tak tobe W10M fungovali bezchybne uz od prvni bety, to vime. :-D

   • Petr: Dookola túto hlúposť opakuješ a dookola ti na ňu hovorím to isté – nie je to pravda, stačí pozrieť vedľa do fóra, kde som o všetkých bugoch, ktoré sa mi prejavili písal.
    Človek by si myslel, že máš o chromozóm viac, keď to stále nechápeš.

   • O chromozom viac :D asi som si cvrkol. Si zabil. Palec hore ;-) len by ma u toho s chromozómom naviac zaujímalo o akych problémoch cita a pise. Možno cita stare diskusie rok len zabuda citát aj datum. Bolo by fajn keby sa vyjadril o ake problemi ide …

   • Na forech píší své nářky především testéři beta verzí, kteří nepochopili co si do telefonu stáhli ak čemu se přihlásili, chtěli ovšem mít nové věci rychleji než ti ostatní. Jinak by mne též zákon zajímalo které aplikace ve W10M komu schází

   • Aldo (neregistrovaný): Je to lepší, než bylo. Třeba u mě je to tak sice jen tak 5 aplikací, co u WM chybí, ale obecně když je někde nějaký odkaz na aplikaci, většinou je tam android a iOS. Není to možná tak hrozné, ale hlavní problém bude v HW. Je ho hodně málo. Sice mám teď v ruce nadupanou Lumii 950 XL, ale představoval bych si co se těla týče něco jako SGS7

 7. Bla bla bla. Za ty léta od dob Windows CE do dneška jen samé průsery a nic neudělali pořádně. Takže cha cha cha.

 8. Jezis Nuttela zase baji…

 9. Myslim ze v MS maju problem ktory sa bude postupom casu (10-20) rokov len prehlbovat. A telefony to niesu. O nich sa uz bavit ani nemozu. Nemaju zariadenia, tym nemaju zakaznikov, tym nemaju podiel na trhu a tym nemaju zaujem vyvojarov… Toto sa im uz zmenit nepodari.
  Ale vacsi problem vidim v postupnom opustani ich hlavneho systemu Windows pre desktopy… Vacsina ludi na konzumaciu obsahu a multimedia uz nepotrebuje zariadenie s Win. Takze sa tato platforma zacina postupne uzko profilovat a da sa jasne predpokladat ich upadok trhoveho podielu. A stym sa zase spaja to co pri mobilnej platforme…

  @mobile

  • Kristova noho, tak ty máš dost

  • Moc to hrotíš Juanex. Mimochodem, s každou novou konkurencí existuje vysoká pravděpodobnost, že ti ukousne z koláče a asi se to i stane. Windows ale neumře. To by bylo to poslední, co by MS dovolil, protože by s tím mohl umřít celý MS :)

   • Lister – MS uz davno nestoji na Windows, naopak, ta se posouvaji na okraj zajmu. Z pochopitelnych duvodu. MS investouje do cloudu a jinych sluzeb, kde generuje zisky. Z Windows prakticky ni nema. A to nemluvim o ztratach v mobilni oblasti

   • Petr: jenze Windows jsou pro MS zivotne dulezite.

   • No praveze uz davno nejsou. Kua chlapi, tak se podivejte na strukturu prijimu MS a nepiste tady nesmysly, ktere platili pre 10 lety.

   • Petr: ty ale asi nechapes, ze 90% prijmu MS je primo zavislych na Windows … jakekoliv vyvojove nastroje (99% na windows), herni divize (vse jede na windows), vsechny rady surface jednou na windows …. dokonce i vsechny jejich cloudove sluzby jim jedou na windows server.

   • Tech 90 procent jeste propocitej, mas tam zasadni chybu.

   • Petr: tak co jim primo nezavisi na windows ?

   • Petr: mozna mas pravdu ze jsem se s tim cislem 90 seknul … mozna ze to bude jeste vic. At se ti to libi nebo ne, Windows byl, je a bude pro MS naprosto klicovy produkt.

   • Windows jsou pro MS životně, možná ještě víc, důležité. Nebo snad když přejdu na iPhone a macOS, tak to MS nijak nepoškodí? Cloud je důležitý, jenže musí vycházet z OS – a ty má momentálně MS v docela velkym rozkladu, jak ty desktopový, tak ty mobilní.

  • lol. ved prave windows ponuka idealne zariadenia na konzumaciu obsahu. Aj ja som kupil acer R11, 12″ laptop ktory sa da sklopit a pouzit aj ako tablet.
   Takych variacii najdes snad 100, od 300e za kus po nejaky 4000e surface book apod.

   a co sa tyka mobilov. Mozu zalozit novu kategoriu, kde hladate problem ???? zmenseny surface pro, Pc phone. Drahy spickovy phablet schopny fungovat aj ako pc s moznymi rozsireniami. Proste pocket pc, maly surface hotovo. A s mobilmi to ani nemesis porovnavat

 10. Za mne – dnes 24.11.2016 – Lumia 950 XL – vše funguje jak má.
  Další info zítra. :-)
  To se jinak nedá…

 11. Zaklinac: Poslední Lumie ? Myslíš ty Lumie, co běží s problémy s problémovým systémem ? Stačí jít na fórum a číst nářky běžných uživatelů co mají problémy s věcmi co dnes musí fungovat. L950 je dnes nejhloupější nákup za super cenu. Pokud nefunguje i to ostatní. Je konec, jen uznat, že to jako celek, prostě nefunguje. Nejde jen o HW.

  Odpovídal jsem jmenovitě, jen mi do toho vlezlo více komentářů, takže oprava …

 12. TomasSX1: Nikdo ti nic nenutí, je mi to fuk, jen píšu co si myslím a čtu. Takové abnormality, které se objevují u L950 s originálním OS, jsou neomluvitelné a přehlížet je může pouze úplný zoufalec, co nevidí a nechce vidět realitu. Mobilní Windows jsem užíval od roku 2010. Znám celý průběh, zařízení a absenci kvalitních aplikací. L950 se už od začátku prodeje s OS Windows 10 Mobile nesnese a to ví většina těch chytřejších, co ji už nemají a užívají si luxus prosperujících systémů, kde je všechno. Fungující systém, aplikace a nepřeberné množství HW. Co má MS, zase ty jeho vize. Skutek útek.

  • Jackal: cely problem u teba zacina tymto tu „jen píšu co si myslím a čtu“ dalej to pokracuje tymto tu „přehlížet je může pouze úplný zoufalec, co nevidí a nechce vidět realitu“ a konci to tymto tu „to ví většina těch chytřejších, co ji už nemají a užívají si luxus prosperujících systémů“.

   Tymto cely tvoj neutralny postoj pada ako hrad z karat.

  • Skus niečo konkrétne co čítaš že nefunguje. A skus pridať aj datum kedy to co čítaš bolo pridane do fora alebo nejaký odkaz nech si to precitam aj ja aby som sa dozvedel co mi nefunguje, keďže ja nemám žiaden problem aspoň takto by som sa to dozvedel…

  • Píšeš hlouposti, jaké může psát pouze ten kdo neví o čem píše. W10M je stabilní systém s dostatkem aplikací pro práci. Problémy o kterých píší na fórech insideři se týkají pouze beta verzí. Věř si ovšem čemu chceš. Howgh.

   • „W10M je stabilní systém s dostatkem aplikací pro práci.“
    LOL. Promin ale nalhavis si hlouposti. I jako pokus o vtip slaby.

   • ee: tak ono zalezi co potrebuje k praci. Pokud mu staci k praci office, tak verim ze mu W10M staci.

   • Telefon a na práci ?!
    V době kdy mnozí – i já potřebují dva monitory vedle sebe na kterých pracují ve stejném čase, to snad nemůže nikdo myslet vážně.

   • je tam tolko apiek, ze vsetky ich nemam sancu vyskusat. Takze vela. Nieco chyba, ale da sa bez toho zit.

   • Ano, tak tobe dela problem zvladnout i obycejny prehravac muziky, takze je jasne, ze tys nenarocny uzivatel a tobe to staci. Co staci tobe ovsem neplati pro ostatni. Uz si to do te palice natluc.

   • Petr/a: Ty by si si tiez mohol co to do tej hlavicky natlct.

   • Tomasi, trosku soudnosti by chtelo. Ze mi to napise zrovna clovek, ktereho tady vsichni povazuji za zdaleka nejhloupejsiho je ponekud zvlastni.

   • Petr: zas si namyslas nejake fakta co? To obecne je o tebe zname :)

  • napisem ti Tolko.

   Vy android uzivatelia, ios ste si na zaciatku na jesen precitali o novych lumiach o nie zrovna odladenom windows mobile, a kopec drobnych chyb, zasekov, restartov.
   Dalej sa o to nezaujimate, nevyslo moc novych telefonov, netrapi ta to.
   Lenze doba pokrocila, uz aj od anniversary update a Microsoft vazne ten system neustale updatoval, takze teraz bezi uplne inak ako na zaciatku.
   Mne na lumii 830 bezi absolutne bezproblemovo po technickej stranke. Netusim co vlastne pises.

 13. nokia 12 komentarov microsoft 120 :D ale vsetko odbornici :D :D :D

  • tak ak mam byt uprimny, od Nokie vela necakam. Bol by som velmi rad ak by priniesli zaujimavy Nokiacky dizajn. Kludne by mohli pouzit aj crty z minulosti, napriklad Nokia 6310 a jej linie a farebne prevedenie, zlata cierna strieborna.
   mam zly pocit ze to bude len obycajny nevyrazny android.
   To skor si myslim ze prekvapi Microsoft. Teraz sa stiahol do uzadia, vzdal sa vydavania nevyraznych lumii a popracuje na niecom inovativnejsom.

   neviem, nechame sa prekvapit

  • MS s W10M táhne…
   Když ho poznáš, je jako tvůj stín.
   Silně návykové :-)

 14. Táhne? Prodeje ukazují něco jineho….za neúspěch si Může MS sám, ač takový htcjirka viní prasivy google a další že škodí vid Jiříku????

 15. Nemohl by toho indickýho cigána už konečně někdo zastřelit, nebo aspoň zavřít do Ghetta a poslat ke všem čertům?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).