Cena tabletu Microsoft Surface prý bude startovat už na 199 USD

Když Microsoft v červnu představil své vlastní přírůstky do světa tabletů, překvapil tak nejen odbornou a laickou veřejnost, ale i své hardwarové partnery. Obecně se předpokládalo, že z tohoto počinu nemohou být příliš nadšení, a podle očekávání na sebe první nespokojené reakce nenechaly dlouho čekat.

Server Engadget přinesl zprávu od důvěryhodného zdroje, která zřejmě přilije další olej do ohně rozzlobených výrobců. Microsoft podle ní na nedávné konferenci TechReady 15 svolal neveřejnou schůzi, na které zazněly důležité detaily týkající se prodeje tabletů Surface, který má začít 26. října 2012. Tou nejzajímavější informací je pak jednoznačně předpokládaná cena tabletu s operačním systémem Windows RT (verze pro ARM), která má činit neuvěřitelných 199 dolarů (zhruba 4 050 Kč bez DPH).

Za předpokladu, že se jedná o pravdivou informaci, Microsoft zřejmě zvolil podobnou strategii jako například Sony s herní konzolí PlayStation 3, kdy se zařízení prodávají za cenu hluboko pod výrobními náklady. Vzniklé manko pak několikanásobně vynahradí podíly z prodeje her a aplikací.

Je ale vysoce pravděpodobné, že se ostatní výrobci a partneři Microsoftu postaví této ceně na odpor, protože by jí nemohli se svými vlastními zařízeními v žádném případě konkurovat. Pokud si ale redmondský gigant prosadí svou, byl by to skvělý způsob jak stylově nasednout do rozjetého rychlíku s prodejem tabletů.

Zatím není jasné, zda se bude Surface oficiálně prodávat i u nás. Pokud ano, mohla by se jeho lokální cena po připočtení všech nezbytných přirážek pohybovat někde pod šesti tisíci, což je méně, než kolik si české e-shopy v předprodeji říkají za podstatně menší tablet Nexus 7 (recenze) s Androidem.

Myslíte si, že je tato cena reálná? Koupili byste si za ni Surface? A co si vlastně o tabletech od Microsoftu myslíte? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem.

Autor článku
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku