Domů » Bleskovky » CAT S50: Tank, co se nezalekne pádu ani extrémních výkyvů teplot

CAT S50: Tank, co se nezalekne pádu ani extrémních výkyvů teplot

O tom, že drahý smartphone nemusí být jen tenká obdélníková placka, kterou musíte ze strachu opečovávat a nosit jako v bavlnce, dokazuje již po několikáté výrobce stavebních strojů Caterpillar. Na veletrhu IFA představil nový model S50, který přežije extrémní zacházení a přitom neudělá ostudu ani svou vnitřní hardwarovou specifikací.

  

Zobrazovačem je 4,7“ displej s HD rozlišením (720 × 1280 pixelů, 313 ppi), který kryje ochranné sklo Gorilla Glass třetí generace se speciální vrstvou proti tříštivosti. O výkon se stará čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926) s taktem 1,2 GHz pro každé jádro podpořený 2 GB operační paměti RAM. Vnitřní úložiště je osmigigabajtové, je však možné jej rozšířit paměťovou kartou microSD.

    

Hlavní fotoaparát pořizuje snímky v maximálním rozlišení 8 megapixelů, na zádech mu dělá přítomnost LED dioda, k dispozici je i čelní kamerka. Baterie telefonu má kapacitu 2 630 mAh, běžnou konektivitu skrze Wi-Fi a Bluetooth doplňuje podpora sítí LTE. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4 KitKat doplněný vlastním obchodem aplikací CAT s více než tisícovkou titulů.

  

Odolnost telefonu bude nabízena ve dvou variantách: s certifikací IP67 nebo Mil Spec 810G. První jmenovaná nás dnes ničím nepřekvapí, jedná se o standard, zajištující telefonu výdrž pod vodní hladinou v hloubce jednoho metru po dobu 30 minut. Druhá jmenovaná varianta je o poznání zajímavější, jedná se o vojenský standard, zajišťující odolnost v extrémních teplotách a jejich náhlým změnám, odolnost vůči dešti, mrznoucímu dešti, slané vodě, písčitému nebo prašnému větru, vibracím, rázům apod.

  

CAT S50 bude dostupný okamžitě na světových trzích, v Evropě jde do prodeje s cenou 479 EUR (asi 13 300 Kč).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Noo tak to je už iná káva ako prvá generácia…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).