Domů » Bleskovky » Časová osa ve Windows 10 konečně podporuje Google Chrome. Potřebujete ale doplněk

Časová osa ve Windows 10 konečně podporuje Google Chrome. Potřebujete ale doplněk

Do Windows 10 přibyla s loňskou jarní aktualizací funkce Časová osa (Timeline), na které je v chronologickém pořadí zobrazena činnost uživatele – otevřené aplikace, webové stránky, dokumenty, apod. Časová osa sdružuje nejen činnost na konkrétním zařízení, ale na všech, která uživatel pod jedním účtem používá. Bohužel v případě historie navštívených webových stránek bylo dosud nutné používat vestavěný prohlížeč Microsoft Edge, to se však nyní mění.

Microsoft vydal oficiální doplněk Web Activites pro nejpoužívanější internetový prohlížeč Google Chrome. Po jeho stažení a přihlášení se účtem Microsoft je historie procházení webu synchronizována s časovou osou napříč všemi zařízeními, a to včetně telefonů s Androidem, pokud je na nich nainstalován Microsoft Launcher. V příštích týdnech se mají podpory časové osy dočkat i další aplikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).