Domů » Bleskovky » Canalys: Tablety v roce 2014 předběhnou v prodejích tradiční osobní počítače

Canalys: Tablety v roce 2014 předběhnou v prodejích tradiční osobní počítače

Chytré telefony pokračují v nekompromisním růstu, ale daří se i dalším zařízením jako jsou tablety, zatímco trh s tradičními PC stagnuje a dochází k lehkému propadu. Podle odhadu analytické společnosti Canalys se v příštím roce prodá stejný počet tabletů jako osobních počítačů. Tablety se k tomu již přiblížily v posledních kvartálech a dá se očekávat další sbližování s pokračujícím růstem prodejů tabletů a minimálně stagnaci notebooků a stolních PC.

 

Trh s tablety připomíná ten se smartphony a dva největší výrobci jsou Samsung a Apple. Pak existuje řada menších výrobců a masa „neznačkových“ tabletů. Je dobré poznamenat, že pod neznačkovými tablety se ne vždy skrývají zařízení užívaná jako náhrada nebo doplněk počítače, ale slouží ke specifickým účelům. Canalys očekává, že se v roce 2014 prodá 285 milionů tabletů a 65 % z nich poběží na operačním systému Android. Společnost naopak neočekává velký růst v kategorii tabletů s operačním systémem Windows, ale předpokládá větší sbližování všech systémů se značkou Windows a růst prodejů samotného Microsoftu po nákupu divize výroby zařízení finské Nokie.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).