Sledujte nás na YouTube

Canalys: Tablety v roce 2014 předběhnou v prodejích tradiční osobní počítače

Chytré telefony pokračují v nekompromisním růstu, ale daří se i dalším zařízením jako jsou tablety, zatímco trh s tradičními PC stagnuje a dochází k lehkému propadu. Podle odhadu analytické společnosti Canalys se v příštím roce prodá stejný počet tabletů jako osobních počítačů. Tablety se k tomu již přiblížily v posledních kvartálech a dá se očekávat další sbližování s pokračujícím růstem prodejů tabletů a minimálně stagnaci notebooků a stolních PC.

 

Trh s tablety připomíná ten se smartphony a dva největší výrobci jsou Samsung a Apple. Pak existuje řada menších výrobců a masa „neznačkových“ tabletů. Je dobré poznamenat, že pod neznačkovými tablety se ne vždy skrývají zařízení užívaná jako náhrada nebo doplněk počítače, ale slouží ke specifickým účelům. Canalys očekává, že se v roce 2014 prodá 285 milionů tabletů a 65 % z nich poběží na operačním systému Android. Společnost naopak neočekává velký růst v kategorii tabletů s operačním systémem Windows, ale předpokládá větší sbližování všech systémů se značkou Windows a růst prodejů samotného Microsoftu po nákupu divize výroby zařízení finské Nokie.

David Podzimek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *