Domů » Bleskovky » Build 2018: Microsoft letos maximálně sblíží počítače a smartphony

Build 2018: Microsoft letos maximálně sblíží počítače a smartphony

Včera se odehrála úvodní prezentace tiskové konference Microsoft Build 2018. Redmonští pod přímým dohledem ředitele Satya Nadelly na ní představili několik novinek, povětšinou pro podniky využívající cloudové služby Microsoftu. Oznámena byla spousta nových partnerství a služeb, které však budou mít na běžného uživatele minimální dopad. Co však uživatelé ocení, budou chystané novinky ve světě Windows 10, které byly představeny mimo hlavní tiskovku a možná se o nich dozvíme více v dnešní keynote.

Your Phone

První novinkou má být funkce Your Phone, která ve formě aplikace dorazí do Windows 10. Díky této aplikaci bude možné z počítače vyřizovat spoustu věcí, ke kterým obvykle slouží váš smartphone, například přijímání a posílání textových zpráv, dostávání notifikací či rychlé přesouvání dat mezi počítačem a smartphonem. Bude se tak jednat o jakousi obdobu funkce Continuity z macOS.

Funkce Your Phone má fungovat jak s iPhony, tak s telefony s Androidem. Dostupná bude patrně až na podzim ve velké aktualizaci Windows 10, Insideři by se však měli dočkat již v následujících týdnech.

Timeline

Jednou z největších novinek nedávno vypuštěné jarní aktualizaci Windows 10 je funkce TimeLine, díky které na jednom místě vidíte chronologicky seřazený seznam aktivit, které jste v minulých hodinách / dnech dělali na zařízení / zařízeních přihlášených pod vaším účtem. Stejnou funkci hodlá Microsoft přinést i na smartphony, a to mimo jiné i díky Microsoft Launcheru pro Android.

Částečně už Timeline funguje v aplikaci Microsoft Edge pro iOS, kdy jsou v historii prohlížení vidět nejen stránky prohlížené na smartphonu, ale i na dalších zařízeních přihlášených pod stejným účtem. Více informací o Timeline na smartphonech bychom se mohli dozvědět již dnes večer.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments