Domů » Bleskovky » Build 2018: Microsoft letos maximálně sblíží počítače a smartphony

Build 2018: Microsoft letos maximálně sblíží počítače a smartphony

Včera se odehrála úvodní prezentace tiskové konference Microsoft Build 2018. Redmonští pod přímým dohledem ředitele Satya Nadelly na ní představili několik novinek, povětšinou pro podniky využívající cloudové služby Microsoftu. Oznámena byla spousta nových partnerství a služeb, které však budou mít na běžného uživatele minimální dopad. Co však uživatelé ocení, budou chystané novinky ve světě Windows 10, které byly představeny mimo hlavní tiskovku a možná se o nich dozvíme více v dnešní keynote.

Your Phone

První novinkou má být funkce Your Phone, která ve formě aplikace dorazí do Windows 10. Díky této aplikaci bude možné z počítače vyřizovat spoustu věcí, ke kterým obvykle slouží váš smartphone, například přijímání a posílání textových zpráv, dostávání notifikací či rychlé přesouvání dat mezi počítačem a smartphonem. Bude se tak jednat o jakousi obdobu funkce Continuity z macOS.

Funkce Your Phone má fungovat jak s iPhony, tak s telefony s Androidem. Dostupná bude patrně až na podzim ve velké aktualizaci Windows 10, Insideři by se však měli dočkat již v následujících týdnech.

Timeline

Jednou z největších novinek nedávno vypuštěné jarní aktualizaci Windows 10 je funkce TimeLine, díky které na jednom místě vidíte chronologicky seřazený seznam aktivit, které jste v minulých hodinách / dnech dělali na zařízení / zařízeních přihlášených pod vaším účtem. Stejnou funkci hodlá Microsoft přinést i na smartphony, a to mimo jiné i díky Microsoft Launcheru pro Android.

Částečně už Timeline funguje v aplikaci Microsoft Edge pro iOS, kdy jsou v historii prohlížení vidět nejen stránky prohlížené na smartphonu, ale i na dalších zařízeních přihlášených pod stejným účtem. Více informací o Timeline na smartphonech bychom se mohli dozvědět již dnes večer.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Uff, MS je vazne nepoucitelnej. Asi chce aby W10 skoncil stejne jako W10M. Presne kvuli takovym nesystemovym krokum jsem presel k Applu.

 2. Vzhledem k tomu, že jsem postarší uživatel asi tomuto kroku Microsoftu nerozumím. Vždy např Samsung vytvořil svoji aplikací, kterou jsem nainstaloval na PC a pak vše fungovalo. Pokud jsem se spoléhal jen na aplikací vloženou do Windows Microsoftem , nikdy to správné nefungovalo. Rozuměl bych tomu, pokud by na mobilu í PC byl stejný OS. Snad to už konečně vyjde a nebude to opět jen další slepá kolej.

 3. Tak dnes se spehovani toho co clovek dela na mobilu a PC rika Timeline? OMG.

 4. Ach jo MS a jeho sboižování…. vždyť se o to snaží roky a pořád jim to nefunguje. Ať to už vzdají, vždyť nedokážou vytvořit v podstatě nic co by fungovalo, jediné co jim jde je pohřbívání společností a dobrých nápadů.

  • Nechci se zastavat vylozene MS protoze castecne je to pravda, ze maji mnoho spatnych rozhodnuti, ale zase na druhou stranu toi moc hrotis, zas tak spatne to neni, maji take hromadu skvělých napadu co funguji a kdyby se clovek soustredil spise na ne, zjistil by, ze jich je MNOHEM vic nez tech spatnych :)
   MS dela mnoho chyb samozrejme, ale take mnoho skvělých veci. :)

 5. Timeline – konecne udelali neco, co mel Chrome roky, gratuluju, ale Edge stejne pouzivat nehodlam, nicmene dobra feature pro ty, co ano

  Your Phone – uvidime, jak to bude fungovat, kdyby to slo i s iMessage, tak by to bylo super, ale u MS bohuzel pochybuji. Tak i tak vitam konecne smyslplnou konektivitu mezi Desktop Win a Android/iOS.

  Jinak nejak nechapu to prehnanou negativitu tady, kroku v MS vetsinou fakt taky moc nefandim, ale tohle mi prijde, ze je jedine plus pro ty, co by to pouzivali, a nic to nemeni pro ty, kterym to je jedno…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).