Domů » Bleskovky » Budoucí generace krytů pro iPad má nabídnout solární články, touchpad i informační displej

Budoucí generace krytů pro iPad má nabídnout solární články, touchpad i informační displej

Patentové přihlášky Applu jsou nekonečnou studnicí informací a často z nich lze zjistit velmi zajímavé údaje. Dnes se podíváme na to, jak by v budoucnu mohly vypadat originální kryty pro iPad. Patent ilustruje několik různých způsobů, jak využít plochu Smart Coveru k řadě rozličných funkcí. Mezi ty nejzajímavější patří varianta kombinující dotykovou plochu a pohotovostní displej. S pomocí stylusu či jiného polohovacího zařízení by šlo kryt použít pro kreslení poznámek.

iPad_smart_cover

Velmi atraktivně působí také varianta s úzkým zobrazovačem a zbytkem plochy tvořené fotovoltaickými články, které by sloužily pro permanentní nabíjení. Je samozřejmě otázkou, o jak smysluplné řešení by šlo. Současné technologie solárních článků dosahují efektivity kolem 20 procent, což není zcela dostačující pro úplné nabití v rozumném čase.

V redakci nás ovšem nejvíce zaujala patentová přihláška popisující Smart Cover jako rozšiřující pracovní plochu. S ohledem na aktuální možnosti se bavíme o návrhu, který má nejblíže k realizaci a je tedy velice pravděpodobné, že od vedení dostane zelenou a brzy obohatí současnou nabídku originálního příslušenství.

drawing

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    Zajimave, ze Apple si patentuje neco, co uz aktualne alespon ve stadiu prototypu ma nekolik jinych vyrobcu…

    • To nevím. Aktuálně do tabletů kloudně dělá jen Apple a MS, oba mají zajímavé covery, přičemž prvně jmenovaný dost ustanovil podobu při uvedení prvního iPadu (Smart Cover je geniální a bez alternativy). Jen prakticky rozvíjejí vlastní koncept. Snad jediný, kdo v coveru něco dělá je Asus, ale to jsou spíše takové idee, než kloudně užitečné bižu k placce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).