Domů » Bleskovky » Budoucí generace krytů pro iPad má nabídnout solární články, touchpad i informační displej

Budoucí generace krytů pro iPad má nabídnout solární články, touchpad i informační displej

Patentové přihlášky Applu jsou nekonečnou studnicí informací a často z nich lze zjistit velmi zajímavé údaje. Dnes se podíváme na to, jak by v budoucnu mohly vypadat originální kryty pro iPad. Patent ilustruje několik různých způsobů, jak využít plochu Smart Coveru k řadě rozličných funkcí. Mezi ty nejzajímavější patří varianta kombinující dotykovou plochu a pohotovostní displej. S pomocí stylusu či jiného polohovacího zařízení by šlo kryt použít pro kreslení poznámek.

iPad_smart_cover

Velmi atraktivně působí také varianta s úzkým zobrazovačem a zbytkem plochy tvořené fotovoltaickými články, které by sloužily pro permanentní nabíjení. Je samozřejmě otázkou, o jak smysluplné řešení by šlo. Současné technologie solárních článků dosahují efektivity kolem 20 procent, což není zcela dostačující pro úplné nabití v rozumném čase.

V redakci nás ovšem nejvíce zaujala patentová přihláška popisující Smart Cover jako rozšiřující pracovní plochu. S ohledem na aktuální možnosti se bavíme o návrhu, který má nejblíže k realizaci a je tedy velice pravděpodobné, že od vedení dostane zelenou a brzy obohatí současnou nabídku originálního příslušenství.

drawing

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments