Domů » Bleskovky » Bude se Samsung Galaxy Z Fold 3 ohýbat nadvakrát? Patentová přihláška odhaluje nové detaily

Bude se Samsung Galaxy Z Fold 3 ohýbat nadvakrát? Patentová přihláška odhaluje nové detaily

V příštím roce bychom se měli dočkat spousty ohebných smartphonů od většiny předních značek, přičemž chybět nebudou ani zástupci od Samsungu. Korejský výrobce má před ostatními poměrně značný technologický náskok a od příští generace jeho ohebných telefonů můžeme očekávat další posun kupředu. Jak by mohl vypadat pokračovatel Galaxy Z Fold 3, odhalují následující rendery od Pigtou a xleaks.

Samsung Galaxy Z Fold 3 by se mohl ohýbat nadvakrát

Nejedná se o žádný únik, ale o neoficiální rendery založené na obrázcích z patentové přihlášky, kterou si Samsung nechal zaregistrovat dříve v tomto roce v USA. Samsung uvažuje o dvou variantách, přičemž obě dvě by měly nabídnout ohnutí displeje na dvou místech.

Samsung Galaxy Z Fold 3 Dual-fold and Tri-fold (based on US patent)

U prvního modelu Samsung zvažuje výraznou obměnu form-faktoru; telefon by měl mít v zavřeném stavu tvar čtverce, otevřením levého a pravého křídla by se pak proměnil v obdélník. Ohebný displej by se měl nacházet uvnitř, zatímco na vnější straně bychom měli najít sestavu fotoaparátů (levé křídlo) a venkovní displej (pravé křídlo). Jak velké by měly jednotlivé displeje být, zatím netušíme.

Druhá zvažovaná varianta vypadá podobně jako současný Galaxy Z Fold 2 s tím, ovšem s jedním dodatečným křídlem. Díky tomu má mít telefon v rozbalením stavu praktičtější obdélníkový tvar, v zavřeném by pak měl vypadat jako dnešní Fold, kvůli třetímu křídlu ale zřejmě s větší tloušťkou.

galaxy fold 2

Zda se některý z těchto konceptů dočká realizace, je v tuto chvíli neznámé. Počítat však můžeme s tím, že Galaxy Z Fold 3 dostane podporu stylusu S Pen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Dokud to nepůjde ohnout desetkrát, tak to nekupuju.
    Naprostý nesmysl.

    • Game ty jsi korunovanej. Když na to nemáš,záviď potichu a neztrapňuj se. Zdravím Zd

    • Zdravím Zdendo, já na to mám, ale poslední společnost, které bych dal peníze, je momentálně Samsung.

  2. Asi tak skvělé, jako 3D televize, pár let na trhu, než výrobci zjistili, že to je doma k ničemu 😀

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).