Domů » Bleskovky » Britské O2: Aktualizace Cyan je připravena pro všechny Lumie, čeká se na Microsoft

Britské O2: Aktualizace Cyan je připravena pro všechny Lumie, čeká se na Microsoft

Pokud nemáte zakoupenou některou z letošních Lumií, tak pravděpodobně na aktualizaci Lumia Cyan s Windows Phone 8.1 ještě čekáte. Šťastlivci se prozatím nacházejí pouze v řadách majitelů Lumií 925, 625 a 1520. Na fóru podpory britského operátora O2 se objevila zajímavá zpráva, která naznačuje budoucnost aktualizačního procesu pro ostatní modely.

  

Podle této zprávy britský operátor dokončil veškerá testování a schválil systém Windows Phone 8.1 pro všechny Lumie, nyní se jen čeká na jeho vypuštění. Zrychlení tohoto procesu již není v rukách operátora, ale Microsoftu. Je možné, že si v Redmondu berou nějaký čas pro detekování neočekávaných chyb; doufejme, že to nebude trvat příliš dlouho.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. uz by se to mohlo trochu rozhejbat cekam porat na L1520 operatora wind italy a stale nic…

 2. Jo český T-Mobile to schválil před dvěma týdny – alespoň takto mi bylo odpovězeno – takže něco tady zas váze – MS

 3. Mám Lumii 920 CZ a po zkušenostech s předešlou aktualizací očekávám, že Cyan vypustí nejdřív koncem září, se s tím strašně se…..

  • Možná to bude jako vánoční dárek :))

  • Já mam také L920 CZ a na rychlost aktualizace Black jsem si nemohl vůbec stěžovat…

  • Vánoční dárek bude nejspíš mobil s jiným OS, protože po třech letech s WP (7.X-8.1) mám dojem, že si z nás MS dělá legraci.

  • Naopak, po tech letech OS jen zraje a odchod ke konkurenci nemozny.Chybela by me tak vynikajici a prikladna stabilita, rychlost a povedene prostredi.

  • DR_SPIRITUS: Co se týče aktualizací, tak je na tom Android ještě hůře.

   Jinak tvůj krok ale obecně chápu a nebudeš první, ani poslední, který toto po prvotním nadšení z plynulosti a proklamované dokonalosti telefonu udělá, vezme nohy na ramena a uteče z tábora Windows Phone.

  • Vzdycky se najde dezerter, po case se pak poslusne vrati, kdyz prozre co je na trhu k dispozici.

  • Jan (neregistrovaný)

   Prikladna rychlost ? :-D Vsak je to najpomalsi system aky dnes v high-ende kupite. Jedine miesto kde vynika je low end :-)

  • Petr (neregistrovaný)

   Asi tak no . Měl jsem Lumii 920, po nějaké době mě to omrzelo a vrátil se zpět k androidu.Po půlročních mukách jsem zpět u windows phone a jsem spokojen

  • sadam (neregistrovaný)

   JAN, dokedy budes písat tieto bludy ?

  • Jan (neregistrovaný)

   Preco bludy ? Co je na WP rychle ? Prostredie ? To ako prostredie na iOS, alebo highendovom Androide laguje ? Sotva. Pokial ide o aplikacie v ktorych uzivatel travi vacsinu casu, su na WP sialene neohrabane a pomale, z coho vyplyva, ze co do rychlosti, WP rozhodne nie je dobra volba :-)

 4. SMISEKCZ: To vím, mám v rodině HTC a Samsung s Androidem, ale pokud Android, tak Nexus a tam je o aktualizace postaráno (alespoň na nějaký čas). Druhá věc je, jestli je u Androidu nutné na nějaké aktualizace, resp. přidání (jinde běžných) funkcí čekat.

  HTCJIRKA: Ano, a pokud bude k čemu se vracet, tuhle eventualitu rozhodně nevylučuji. Myslím si, že WP není špatný systém, ale vývoj jde na můj vkus pomalu a někdy se ubírá i jiným směrem, než by se mi líbilo. Stabilita to všechno nevyváží a o prostředí by se dalo sáhodlouze diskutovat.

  Jinak si myslím, že každý OS má svoje mouchy, tak je na každém, aby si vybral.

 5. Honza (neregistrovaný)

  Já stále čekám Lumia 1520 Vodafone/Itálie pořád nic,moc dlouho jim to trvá,když vidím že ostatní už mají aktualizace a já stále nic, no bude to chtít vydržet

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).