Domů » Bleskovky » Breitling představil luxusní hodinky s chytrými funkcemi, které vydrží 2 měsíce na jedno nabití

Breitling představil luxusní hodinky s chytrými funkcemi, které vydrží 2 měsíce na jedno nabití

Do světa chytré nositelné elektroniky se pouští i legendární švýcarský výrobce hodinek Breitling. Pokud jste se těšili na konkurenci Tag Heuer Connected, musíme vás zklamat – Breitling Exospace B55, jak se hodinky jmenují, nepohání platforma Android Wear a ani nemají barevný displej. Přesto dovedou být prodlouženou rukou smartphonu a přitom vydrží 2 měsíce na jedno nabití.

  

Breitling Exospace B55 jsou standardní ručičkové hodinky vycházející z modelu Cocpit B50. Díky přítomnosti Bluetooth LE a dvěma jednořádkovým podsvíceným displejům dokáží zobrazovat další informace ze spárovaného telefonu, například notifikace na příchozí SMS, emaily, schůzky, zprávy na WhatsApp nebo zmeškané telefonní hovory včetně jména a čísla volajícího.

Hodinky si dokáží pamatovat až 20 oznámení s možností listování mezi nimi. Displeje dále nabízejí klasické „hodinkové“ funkce, jako přepínač mezi časovými zónami, stopky, měřič kol, odpočet apod. Na další chytré funkce jako měření sportovních aktivit, zdravotních funkcí či kvality spánku ale musíme zapomenout. Bohužel výrobce na svých stránkách neuvádí, s jakými operačními systémy hodinky komunikují, podle zveřejněného obrázku můžeme pouze potvrdit iOS.

   

Absence barevného displeje a dalších běžných komponent pro chytré hodinky zde však není na škodu, naopak, díky tomu tento „polochytrý“ model nebude v budoucnu technologicky zaostávat. Exospace B55 mají být především hodinky a možnost spárování se smartphonem je čistě doplňková záležitost. Tělo hodinek je vyrobeno z titanu o průměru 46 mm, ochranu ručiček zajišťuje safírové sklo. Ručičky pohání strojek SuperQuartz, který má zajistit až 10krát větší přesnost než je běžné u standardních hodinek.

    

Breitling Exospace B55 váží 80 gramů a umožňují výměnu řemínku za jiný s šířkou 20 nebo 24 mm. Výrobce také slibuje vodotěsnost 100 m. Nabíjení baterie probíhá skrze magnetický konektor. Cenu hodinek švýcarská společnost neuvádí, hovoří se o částce 8 900 USD, tedy asi 220 tisíc korun bez DPH. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments