Domů » Bleskovky » Breitling představil luxusní hodinky s chytrými funkcemi, které vydrží 2 měsíce na jedno nabití

Breitling představil luxusní hodinky s chytrými funkcemi, které vydrží 2 měsíce na jedno nabití

Do světa chytré nositelné elektroniky se pouští i legendární švýcarský výrobce hodinek Breitling. Pokud jste se těšili na konkurenci Tag Heuer Connected, musíme vás zklamat – Breitling Exospace B55, jak se hodinky jmenují, nepohání platforma Android Wear a ani nemají barevný displej. Přesto dovedou být prodlouženou rukou smartphonu a přitom vydrží 2 měsíce na jedno nabití.

  


Breitling Exospace B55 jsou standardní ručičkové hodinky vycházející z modelu Cocpit B50. Díky přítomnosti Bluetooth LE a dvěma jednořádkovým podsvíceným displejům dokáží zobrazovat další informace ze spárovaného telefonu, například notifikace na příchozí SMS, emaily, schůzky, zprávy na WhatsApp nebo zmeškané telefonní hovory včetně jména a čísla volajícího.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Hodinky si dokáží pamatovat až 20 oznámení s možností listování mezi nimi. Displeje dále nabízejí klasické „hodinkové“ funkce, jako přepínač mezi časovými zónami, stopky, měřič kol, odpočet apod. Na další chytré funkce jako měření sportovních aktivit, zdravotních funkcí či kvality spánku ale musíme zapomenout. Bohužel výrobce na svých stránkách neuvádí, s jakými operačními systémy hodinky komunikují, podle zveřejněného obrázku můžeme pouze potvrdit iOS.

   

Absence barevného displeje a dalších běžných komponent pro chytré hodinky zde však není na škodu, naopak, díky tomu tento „polochytrý“ model nebude v budoucnu technologicky zaostávat. Exospace B55 mají být především hodinky a možnost spárování se smartphonem je čistě doplňková záležitost. Tělo hodinek je vyrobeno z titanu o průměru 46 mm, ochranu ručiček zajišťuje safírové sklo. Ručičky pohání strojek SuperQuartz, který má zajistit až 10krát větší přesnost než je běžné u standardních hodinek.

    

Breitling Exospace B55 váží 80 gramů a umožňují výměnu řemínku za jiný s šířkou 20 nebo 24 mm. Výrobce také slibuje vodotěsnost 100 m. Nabíjení baterie probíhá skrze magnetický konektor. Cenu hodinek švýcarská společnost neuvádí, hovoří se o částce 8 900 USD, tedy asi 220 tisíc korun bez DPH. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. uni (neregistrovaný)

  Redakce: Takže pokud chápu, „smart“ u hodinek je generováno na základě nějaké užité bezdrátové komunikační technologie, např. Bluetooth.

  Já totiž furt žiji v domnění, že ono smart se generuje z možnosti si přidat funkce, zatímco co tak koukám po webu, smartem se nazývá snad cokoli, co má jakousi hraniční hodnotu n+1 funkcí nebo tedy ten komunikační protokol. Tedy cokoli, co má nějakou komunikační schopnost=smart?

  • borix (neregistrovaný)

   Pokud se mohl degradovat název smartphone tím, že tak začali nazývat i iPhone, tak proč né tohle. Jinak smart samozřejmě nebylo odvozeno od přidat si funkce..

  • uni (neregistrovaný)

   Hele už si moc ti keynote nepamatuji, ale mám pocit, ze pojem smartphone ve spojení s iPhone nezazněl. Spíše slovní spojení telefon-iPod-a něco… Až lidi to začali srovnávat s tehdejšími komunikátory, včetně afektované reakce MS.

  • uni (neregistrovaný)

   Jo, Internetový terminál je za třetí funkce. A jak tak koukám na přepis, proti smartphonum se i byl iPhone pravda vymezován už přímo na keynote. Nicméně iPohne samotný nezazněl ani jedinkrát jako smartphone zařízení.

  • chmeldas (neregistrovaný)

   Se nedivím. První iPhone moc smart nebyl. :D

  • uni (neregistrovaný)

   Tak jistě, to až o dva roky později s iOS. Museli to nejdřív vyvinout a zkonvertovat uživatele iPodu do iPhone. Měli to velmi dobře promyšlené. Proto mě udivuje, že iPhone někdo přirovnává k smartphone, když tak uveden na trh nebyl, až evolucí.

  • mam (neregistrovaný)

   Jj… Jobs kdysi rekl, ze lidem musi nejdriv ukazat, co vlastne chteji. A tak vy, fanousci Applu, fungujete dodnes – kam vas Apple postavi, tam stojite, a kde vas ohne, tam jste shrbeni. Sam Uni je nejlepsi priklad.

  • uni (neregistrovaný)

   mam (neregistrovaný): Tak to je fakt i bez Jobse. Jak má člověk vědět co chce, když neví, že může:) Na čem myslíš, že stojí totalitní režimy? No ty věci co jsi napsal pak nechám bez reakce.

 2. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Děkuji za článek, jsou to první hodinky tohoto typu, o kterých bych vážně uvažoval. Solidní výdrž, designově podařené, rozumná výbava. Snad bude i verze s kovovým páskem – pak bych si je okamžitě pořídil.

 3. AIKON (neregistrovaný)

  Hodinky hezký, ale cena je mimo. Chápal bych jí u automatu tam to cenově zapadne, ale za podřadným Quartzky dát přes 200 tisíc to si jen tak někdo nekoupí, protože lidi dávají ty částky za ten automat.

  • borix (neregistrovaný)

   Ono to asi bude určeno pro ty, co hodinkám vůbec nerozumí a chtějí ukazovat, že mají značku :-) Breitling dlouhodobě vyrábí hodinky ve všech možných kategoriích i cenách.

  • kolemjdouci (neregistrovaný)

   2AIKON:

   proste Breitling, cenu vubec neres. Ta firma nedela temer nic pro „causual“ lidi, tak to proste je.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *